bildirgec.org

ilefli

7 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Kingzton’ dan 16 GB’lık USB

ilefli | 05 February 2008 18:12

Kingston,kullanıcılarına esnek depolama imkanı ve yüksek hız sunmak için 16GB Class 4 SDHC Flash bellek kartını ürünleri arasına kattığını duyurdu.

Maksimum performansla çalışabilmek için yüksek transfer hızlarına sahip daha büyük kapasiteli bellek kartlarına ihtiyaç duyan, yüksek çözünürlüklü fotoğraf makineleri ve gitgide popülerliği artan HD Video kaydediciler için üretilen yeni 16GB Class 4 bellek kartının tüm ihtiyaçları karşılamanın yanısıra Kingston ürün yelpazesini her türlü uygulamaya uygun çözüm sunacak şekilde genişlettiği söyleniyor.

Cep telefonunda Türkçe mesaj geliyor

ilefli | 02 February 2008 12:51

Cep telefonlarının en işlevsel yönü kısa mesajlarda ki Türkçe karakter sorunu çözüme kavuşuyor. Yakında gönül rahatlığıyla ğ,İ, ç, ö, ş, Ş, ı gibi tanıdık harflerimizle bir kısa mesaj fiyatına iletişebileceğiz.

Meksika’da yapılan 3GPP toplantısında ele alınanan sorunun çözümüne ilişkin önemli adımların atıldığı söyleniyor. 7 adet Türkçe karakterin GSM alfabesinin genişletilmiş tablosuna konulması yönünde ortaya konulan çözüm önerisine cep telefonu üreticilerinin ve işletmecilerinin olumlu yaklaştıkları, GSM standardını yayımlayan ETSI (Avrupa Telekomünikasyon Standardizasyon Enstitüsü) ile GSM işletmecilerinin birlikte kurdukları en yüksek seviyedeki organizasyon olan GSMA (GSM Birliği) ve 3G
konusunda standart hazırlıkları yapan uluslararası organizasyon olan 3GPP ile sorunun çözümü için görüşmeler yapıldığı söyleniyor.

Microsoft çıldırmış olmalı!

ilefli | 02 February 2008 01:51

Yakın zamanda Facebook’a göz diken ve 1,6’sını satın alan Microsoft, bu kez de 44,6 milyar dolarlık teklifle Yahoo’ya talip olmuş. Yahoo’dan teklife ilişkin bir yorum gelmemesine rağmen satışın 2008’in ikinci yarısında tamamlanması bekleniyormuş.

Bu arada Microsoft’un Yahoo’yu satın alması durumunda internet dünyasındaki pazar payı yüzde 38’e çıkacak ve Google ile arasındaki fark kapanacakmış. Ayrıca Microsoft’un Yahoo’yu alması, Tıme Warner-AOL birleşmesinden bu yana internet alanında gerçekleşen en büyük birleşme anlaşması olacakmış.