bildirgec.org

gorgpix-hafif

10 yıl önce üye olmuş, 8 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

bu da oldu ya

gorgpix-hafif | 15 April 2005 12:27

sarvan.net diye bir adres buldum. site öyle bir site ki. Bir köye ait, bu garip değil. ancaaaaak sanal mezar ziyareti diye bir bölüm var ki ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum, dumur şeklinde kalakaldım. Sağ taraftaki frame`den mesar seçiyosunuz, daha sonra da soldaki imamı tıklayıp mezardaki meftaya dua okutuyosunuz. Abi fikir mi dehşet verici olay mı?

Devir dayak devri olsa gerek…

gorgpix-hafif | 23 February 2005 22:39

Geçen gün arkadaşımla birlikte bir caddede alışveriş yapmamız için tavsiye edilen bir mağazayı aramaktaydık. Bir genç bayan ve yanında babası olduğu kanısına vardığım bir amca ile yürüyorlardı. Mağazayı aradık bulamadık ben de adres sormak gerektiğini düşünerek! bayana “pardon bakar mısın buralarda şu filanca mağaza varmış” dedim ancak bayan arkadaş duymadı sanırım. Fakat yanındaki izmandut gibi amca bayağı iyi duymuş olmalı ki yakamı tutması ile kafa atma çabasına girmesi bir oldu. Ben olayın şokunda kendimi nasıl topladım bilmiyorum geri çekilip “amca kendine gel” dedim. Amcanın yüz ifadesi birden değişti “he tama o zaman” dedi. Ancak geç kalınmış bir mevzuat olmuş olsaydı sanırım şu anda burnumu kullanamıyor olurdum. Bilmiyorum insanlarda artık bu kanı nasıl oluştuysa her şeye karşı şiddet ve düşünmeden hareket etme durumları söz konusu oldu. Allah koruda, ne diyeyim “bana geçmiş olsun”!.

E-pota Yoluyla Dolandırıcılık (Phishing)

gorgpix-hafif | 06 February 2005 21:00

Son yıllarda web siteleri aracılığıyla İnternet bankacılığı ve diğer alım satım hizmetleri giderek yaygınlaşmaktadır. Bu gelişmenin bir sonucu olarak çevrimiçi (online) dolandırıcılık (phishing – fishing’den türetilmiştir) da büyük artış göstermiştir. Anti-Phishing Çalışma Grubu’nun (APWG) yaptığı araştırmalara göre, bankalar, internet mağazaları ve kredi kartı şirketleri gibi markaları kullanarak, phishing saldırısında bulunanlarda her ay bir önceki aya oranla ortalama yüzde 110’luk bir artış yaşanmaktadır.

Bilgi güvenliğinde önder firmalardan Symantec ile Insight Express’in birlikte yaptıkları araştırmanın sonuçlarına göre ! İnternet kullanıcılarının yaklaşık yarısı (% 45.8) çevrimiçi dolandırıcılığa karşı nasıl korunacağı konusunda hiçbir fikre sahip değil. İnternet kullanıcılarının % 75.7’sinin spyware uygulamalarının farkında olmasına karşın sadece % 27.9’unun phishing saldırıları konusunda bilgi sahibi olması da yine aynı araştırmaların diğer bir sonucu.

Ey gidi gidi gidi günler

gorgpix-hafif | 31 January 2005 14:16

gencyasam bu siteyi ilk gördüğümde aklıma daha lise yıllarımda çalıştığım şirkette merka ile başlayan ve sonrasında ilerleyen çalışma başarım geldi. Arkadaş umarım kendini geliştirirsin.

Kafan basarsa konuş

gorgpix-hafif | 31 January 2005 14:03

İnsanlar bilmedikleri konularda neden yoprum yaparlar anlamam. “bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. birileri buna kızıyor olabilir!” Hee derse insanoğlu “benimdeki kafa kimsede yok, buyur salla. Ama bigün kuyruğunu topuğuyla çiğneyecek bir yiğit evladı çıkagelir. O zaman anlrsız yorum yapmadan önce bir şeyler bilmen gerektiğinin gerekliliğini. İnsan zekidir, ilk önce okuyup öğrenmelidir ki zekasını kullanabilsin.