bildirgec.org

gameover

11 yıl önce üye olmuş, 164 yazı yazmış. 55 yorum yazmış.

G.I. Joe (2009)

gameover | 10 April 2008 09:54

G.I. Joe figürleri
G.I. Joe figürleri

1960’lardan beri dönem dönem figürlerinin çıkarıldığı G.I. Joe (Government Issue Joe) bir Amerikan askeri modellemesidir. Hasbro tarafından üretilen figürlerden eminim ki geriye dönüp baktığınızda yakınlarınızdan birileri mutlaka satın almıştır.

1985 ve -yanılmıyorsam- 90‘larda da bir tv serisi tadında çizgi filmleri olan bu minik icatların şu sıralar film dedikoduları yapılıyor.

Arkadaşınız hakkında Internetten nasıl bilgi toplarsınız?

gameover | 31 March 2008 12:20

Birazdan okuyacağınız bilgiler kesinlikle sizin sorumluluğunuzdadır. lütfen kötü amaçlı kullanmayın. Yazıda geçen karakter tamamen hayal ürünüdür. ortaya çıkan veriler sadece örnek amaçlıdır.

Hayatınıza yeni giren birisi veya çok önceden bağlantınızı kopardığınız bir arkadaşınız hakkında güncel bilgiler (iletişim bilgisi gibi) edinmek istiyor olabilirsiniz. O zaman okumaya devam edin.

Sizin bildikleriniz
Öncelikle onun hakkında neler bildiğinizi kenara yazın. Örneğin benim hayali karakterim Engin Yılmaz. Kendisi varsayımım üzerine benim ilkokul arkadaşımdı, benimle aynı yaştaydı ve doğduğu şehiri biliyorum. Bunları kenara not ediyorum:

pek sevdim,

gameover | 22 February 2008 23:19

Pek Sevdim, şahane şeyler veriyor
Pek Sevdim, şahane şeyler veriyor

sessiz sedasız açılıverdi pek sevdim,. diyoruz ki; gelin hergün yaratıcı ilhamınızı verelim, karnınızı doyurun, acıkınca yine gelin.

“günde iki kere giriyorum, tasarımsal anlamda kendimi yeterli hissetmeme neden oluyor. tipografi, basılı işler, video sanatı benim için önemli konular ve pek sevdim, bunu yeterince karşışıyor.”
John F. Kennedy

kaze to desktop

gameover | 03 November 2007 16:43

bu şahane ekran koruyucu, o an bulunduğunuz şehirdeki rüzgarın hızı ve yönüne göre, masaüstünüzdeki tüm öğe ve pencereleri parçalayıp ekranda akmasını sağlıyor.

kaze to desktop
kaze to desktop

buradan buyrun.

coda – tek pencerede web geliştirme

gameover | 19 May 2007 20:10

coda
coda
coda

böyle diyorlar kendileri için. tatlı mı tatlı, özellikli mi özellikli bir web geliştirme editörü. hem de ne editör; dosya yönetimi, html/css editörü, css geliştirici, ön izleme aparatı ve terminal uygulamasıyla hepsi bir arada bir program.

eğer bir mac ortamında geliştirme yapıyorsanız kesinlikle memnun kalacaksınız.

işte coda.