bildirgec.org

factotum

11 yıl önce üye olmuş, 21 yazı yazmış. 13 yorum yazmış.

Pinstruck : Digital Vodoo

factotum | 08 November 2001 16:05

Gelen mailin subjectinde ‘Factotum, someone has sent you a voodoo message’ yaziyodu. Biri bana voodo büyüsü yapmış da, görmek için linki kliklemem gerekiyormuş.Mesajın altında … ‘eğer paranoyak ve hassas bir yaradılışınız varsa gireceğiniz sayfa sizi kıllandırabilir’ uyarısını da dikkate alıp ‘Euzu bism…’ diyip girdim siteye. Enteresandır, size kimin büyü yaptığını asla göstermiyorlar. FAQ‘da yoğun bir biçimde de belirtiliyor bu zaten. Size tasarımı hoş, konsept de güzel. İnce ince dalga geçiyo ziyaretçiyle. E tabi bir ‘cin fikir’ eksik derken onu da buluverdim: büyüden kurtulmak için ya buradan bişiler satın alıyosun ya da bunlardan ediniyosun. Eminim paranın gözüne vurmuşlardır bu yolla!

Flash’ın 3. Boyutu…

factotum | 03 November 2001 23:52

Burayı ‘Vay anasını beee!’ nidalarıyla surflerken, bir de işin püf noktasını buldum. Swift 3D aslında 3D Max için bir plug-in’miş. Halk diliyle: siteyi 3D Max‘de tasarlıyosun, sonra da bunla Flash‘a export ediyosun. Ortaya Flash‘ın asla tek başına başaramayacağı sonuçlar çıkıyor… İşin güzel tarafı ise 3D Max bilmeyenler için de standalone versiyonu mevcut. Aferin çocuklara

Bi konser daha : Al Di Meola

factotum | 15 October 2001 14:02

Seviyorum bu adami da… Bi sekil ruhumuzda var Akdeniz, belki de ondandır. Resmi sitesinde 9 Kasımda İş Sanat’ta bir konser vereceğine dair bilgi var. Nasıl bilet edinilir vs. şu anda bilmiyorum ama John Scofield konserine giremeyenler olduğunu bildiğimden hemen ‘hafif’liyim istedim.

Akbank’tan kıyak…

factotum | 02 October 2001 14:33

Akbank bu sene 11.sini düzenlediği festivale güzel isimler davet etmiş. Benim en çok dikkatimi çeken ise John Scofield oldu. Bu yaz gerçekleşen festivalleri bilet fiyatları yüzünden anca iç geçirerek billboardlardan izlediğimiz için, Biletix‘e umutsuzca girdim. Ama ne goreyim!!! Bilet fiyatları hem gayet uygun hem de Biletix’in hizmet masrafını da ödemiş. Akbank gerçekten kıyak yapmış…

Bin Ladin hack edildi.

factotum | 02 October 2001 13:53

The Register isimli ingiliz jurnali der ki: Yihat isimli bir hacking grubu (Young Intelligent Hackers Against Terror) Sudan’da Bin Ladin’in de hesaplarının bulunduğu bir bankanın sistemini kırıp, Bin Ladin’in hesaplarına ulaşmışlar. Bilgileri de FBI’ya postalamışlar. Haber burda.