bildirgec.org

EWS

11 yıl önce üye olmuş, 18 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

çok eğlenceli bir site!

EWS | 26 May 2008 13:31

bir site neden kendinden nefret ettirmek için bu kadar çaba harbar ki. bir kaç dakika öncesine kadar biraz güleyim eğleneyim diye grafi2000 sitesine girip koca kafaların kaçırdığım bölümleri için girmiş bulundum ancak ne yazık ki artık bir tv kanalı bünyesine geçen grafi2000 inimizin reklam stratejilerinin değiştiğini görmemle sinirlerim tepeme bindi, flashla hazırlanmış mouse u takip eden harika bir reklam! acaba düşünüyorum benim o reklamaya neden zorluyorlar, ben tıklamak zorundamıyım, oku/izle butonuna bile tıklamama izin vermedi, iletişim forumları da çalışmıyordu..

ücretsiz proje yönetim sistemleri karşılaştırması

EWS | 22 May 2008 10:09

Proje Yönetim Siteleri, ücretsiz sundukları paketler ve diğer sitelerle karşılaştırmaları orta ölçekli işletmeler, projesi olup da planlama yapmak önünü görmek isteyenler ve grup olarak proje ödevi alan üniversite öğrencilerinin hemen hemen tüm ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayan ücretsiz paket ve özellikleri olan siteler var listede. ihtiyaca göre istediğiniz siteyi tercih edebilirsiniz, eminim size de uygun bir site vardır listede.

-comindwork

comindwork
comindwork

Money2Manage Kişisel Finans Yönetimi Sistemi

EWS | 17 May 2008 15:45

Money2Manage
Money2Manage

web tabanlı kişisel finans yönetim sistemlerinden burada daha önce bahsedilmişti. ancak wallet watcher sadece giderleri girebileceğiniz bir sistem olduğu için; bir çoğumuzu tatmin etmemiş olabilir. money2manage ise çoklu hesap özellik ile göz doldurur nitelikte, kişisel finans işlemleri için bire bir diyebiliriz.

Hesaplar
Hesaplar

hesaplar bölümünden gider, gelir, ekstra gibi bölümler yaparak paranızı yönetebilirsiniz.

aylık ve yıllık detaylı rapor alabilme özellikleri ve daha fazlası için denemeye değer bir site

Raporlar
Raporlar

en iyi 10 ücretsiz veri kurtarma programı

EWS | 12 May 2008 15:55

bugünlerde forumlarda sık sık gördüğüm başlıklardan biri de veri kurtarma (data recovery) bazı insanlar ise bu programlarının çalışmadığını düşünüyor.burada ki yazıda da göreceğiniz gibi bu programlar çalışıyor, kendi tecrübelerime de dayanarak ben de bir çok verimi (datalarımı) ve müşterilerimizin verilerini Easy Recovery ve R-Studio Network gibi programlarla defalarca kurtardım.

Düşük-Ücretli Dizüstüler seri üretime geçti

EWS | 10 May 2008 16:23

her çoğuğa bir laptop
her çoğuğa bir laptop

Her çocuğa bir laptop sloganı ile satışı $100 olarak söylenen laptoplar çin’de seri üretime geçti ancak satış fiyatının $200 olacağı söyleniyor, bilgisayarların XO olarak adlandırıldı. Çin’de seri üretime geçen Quanta Bilgisayar firmanın bu ay içinde yeşil ve beyaz bilgisayarları satışa sunacağı bekleniyor. proje her öğrenciyi bilgisayar sahibi etmeyi amaçlıyor. Her çocuğa bir bilgisayar projesi ne kadar bilgisayar üretilmiş olacak ya da ne kadar sipariş olduğunu belirtmedi.

IE7Pro 2.2 ve yeni eklenen 5 Eklenti

EWS | 09 May 2008 19:26

ie7pro
ie7pro

burada daha önce duyurulan IE7Pro‘nun 31 Mart’ta duyurulan yeni sürüm ardından bugün 5 yeni eklenti çıkarıldığı duyruldu
IE7Pro internet Explorer 7 için Microsoft geliştirilen resmi eklenti paketidir, bu paket ile firefox’daki gibi explorer7’ye ek özellikler kazandırabilirsiniz, bugün Microsoft’un sitesinde gördüğüm yeni eklentilerle iexplorer’nin ilerleyen zamanlarda firefox eklentilerinden daha fazla ve güvenilir eklentiler çıkaracağı izlenimini edindim. IE7Pro’nun son sürümünü buradan edinebilirsiniz.
eklenen yeni özellikler ise;

Sekme Yenileme süresi

Sekme yenileme
Sekme yenileme

bu özellik ile geçerli sekmeye otomatik yenileme süresini ayarlayabiliyorsunuz.

bununla ara
bununla ara

okuduğunuz bir yazıdaki kelime ya da kelimeleri aramak istediğiniz de kopyala yapıştır yerine kelime(leri) seçip sağ tıklayıp bununla ara bölümünden istediğiniz bir arama motoru ile arama başlatabiliyorsunuz.

sekme geçmişi
sekme geçmişi

ya da yanlışlıkla bir sekmeyi mi kapadınız? adresi tekrar arayıp bulacağım vakit kaybedeceğim diye hiç üzülmeyin! IE7Pro menüsünden sekme geçmişini tıklayın ve en son kapanan sekmeyi yeniden açın.

arama seçenekleri
arama seçenekleri

ayrıca arama seneği de geliştirilmiş(firefox’un arama özelliği ile aynı olduğunu söylemek gerek)

LeechGet
LeechGet

ayrıca LeechGet eklentisi ile de gelişmiş indirme özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
ve RikReader ile RSS okuma deneyiminizi daha üst kullanım kolaylıkları ile geliştirebilirsiniz.
ve son olarak (ki benim en çok hoşuma giden yeni özellik) Me.dium;

Me.dium
Me.dium

me.dium ile facebook arkadaşlarınıza mesaj atabilir, internet adreslerini,resim ve videolarınızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. kısacası me.dium ile tüm sosyal ağ platformları ile ilgili işlerinizi halledebilirsiniz.

yahoo’dan sonra listede aol mu var ?

EWS | 08 May 2008 12:27

aol
aol

yahoo fikrinden vazgeçen Microsoft‘un listesindeki sıradaki isim Aol mu? şu an sıradaki en uygun seçeneğin ne olduğu sıkça konuşulan konular arasında, buraya göre ise yahoo için sıkı pazarlığa giren ancak sonuç alamayan microsoft’un yeni hedefi AOL (American Online) olacağa benziyor. Microsoft’un ihtiyacı olan Reklam sayım çizelgesine sahip olan AOL ile çevrimiçi remlam işini geliştirmek microsoft’un amaçları arasında. Microsoft ve AOL’un kazanç hakkında ön görüşmelere başlandı. ve AOL esasen şu an bu görüşmeleri gizlemiyor. Sonuç olarak bu görüşmelerin daha ucuz ve daha temiz bir satın alma olacağı düşünülüyor.

Yahoo arama sonuçlarındaki tehlikeleri işaretlemeye hazırlanıyor

EWS | 08 May 2008 08:04

Yahoo uyarı mesajı
Yahoo uyarı mesajı

Yahoo bugünden itibaren McAfee ile ortak bir çalışma yürütecek ve arama sonuçlarından zararlı yazılım içeren sonuçları çıkaracak bir uygulamayı başlatıyor. bu uygulama ile ayrıca düşük seviye zararlı içeriği bulunan siteler de işaretlenerek kullanıcılara “Warning: Unsolicited E-mails” (Dikkat: Talep Edilmeyen E-Postalar) ve “Warning: Dangerous Downloads” (Dikkat: Tehlikeli İndirmeler) gibi uyarılar verilecek. detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Online proje yönetim sistemi

EWS | 01 December 2007 08:18

çevrimici proje yönetim sistemi arıyorum. google’da araştırdım hepsi ücretli bu işi ücretsiz sunan firma yok mu acaba ? proje ve projelerimi yönetebileceğim gruplar oluşturup yetkilendirme yapabileceğim ve bu grupla projeyi yöneteceğim tartışacağım bir sistem.ve dediğim gibi online olmayı