bildirgec.org

Efsane-hafif

11 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

KELEBEK GİBİ OL

Efsane-hafif | 18 August 2001 14:35

Kelebek gibi ol… Konduğun zambak, öptüğün gül, kokladığın menekşe senden incinmesin.

Kelebek gibi ol… Konduğun zambak, öptüğün gül, kokladığın menekşe senden incinmesin. Kanatlarında güzellik tohumları götürdüğünü, bu güzellik tohumlarının hayat bulmuş halinin sen olduğunu anlatabilirsen, problemi çözmüş olursun.

Sen hiçbir gülün, bir şekerin asık surat, kin dolu bir kalbe sunulduğunu gördünmü?
Gözyaşı sevgisinden hoşgörüsünden, merhamet ve şefkatinden yumuşamış bir gönlün aşk deyince, sevgili deyince, gözlerde belirip yanaklarından aşağı düşen, bir damlası güneşi söndürecek kadar değerli hazine…

BİR ŞARKI

Efsane-hafif | 18 August 2001 14:33

Aşk sizi çarmığa gerebilir.Ya da aşk başınızın tacı olabilir. Kuzey rüzgarlarının bahçeleri darmadağın ettiği gibi aşk ta sizi darmadağın edebilir.

Sarp ve zorludur aşkın yolları…Ama içinize o ateş düştüğünde izlemekten geri durmayın.
Çok şeyi göze almanız anlamına gelecektir kuşkusuz. Aşk sizi çarmığa gerebilir.Ya daaşk başınızın tacı olabilir. Kuzey rüzgarlarının bahçeleri darmadağın ettiği gibi aşk ta sizi darmadağın edebilir.

Bütün düzeniniz,bütün hayatınız bir anda değişebilir. Uykusuz geceler,iç sıkıntıları ,kıskançlıklar,yürek çarpıntıları,gözyaşları ve hiç dinmeyecek bir özlem gelir yapışır yakanıza.

İŞTE AŞK

Efsane-hafif | 18 August 2001 12:27

Aşkı anlatmak için uzun cümleler kurmaya gerek yoktur aşkım; “aşık oldum” dediğinde herşey anlaşılır. Akan sular durur, küçücük bir çocuk bile “aşık oldum” dendiğinde anlar. Çünkü aşkın dili tektir.
Aşk, cesaret isterek, kocaman, koskocaman bir yürek ister. Elektrik gibidir aşk… Gözle görülmez, elle tutulmaz. İnsanı çok fena çarpar. İnsanın dünyasını aydınlatır.
Aşk, bana göre çok güzel bir sürprizdir. Ne zaman kalpleri ele geçireceği belli olmaz. Ne olduğunu bile anlama fırsatı bulmadan, aşkının egemenliği altına giriverirsin.
Aşk, galiba hayata karşı işlenen en güzel, en doğru suç ortaklığı da… Tekdüzelikten insanı kurtaran, sıradan bir yaşantıya soylu bir biçimde başkaldırmadır aşk…

Aşktan kaçılmaz. Kaçmaya çalışmak, insanın kendisine saygısızlık etmesi demektir. İnsan, göğsünü gere gere “seni seviyorum” diyebilmeli aşık olduğu kişiye… Aşk, işte o zaman aşktır. Bunun doğrusu yanlışı olmaz. Çünkü aşkın kendisi doğrudur. Yanlış insana aşık olunmaz, olunamaz.
Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın yaralarını kurutmaya çalışmanız, bağlanmaktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, aşık olmanızı engellemez.
Aşk, işte tüm bunlara karşı koyabilme, yeni bir hayata geçebilme cesaretidir.