bildirgec.org

doganalp

9 yıl önce üye olmuş, 23 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Akıllı Vana ile Su Tasarrufu

doganalp | 21 April 2010 11:58

Akıllı Vana
Akıllı Vana

Su Kaynaklarının tükenmekte olduğu günümüzde bir nebze de olsa tasarruf yapmaya yardımcı olabilecek bir zamazingo. Fotoselli muslukları çok karışık bulanlar için basit ve mekanik bir düzenek. Hem tasarrufu hem de pratikliği bir arada sunan zamazingo buradan satın alınabilir.

Tıraş Bıçağı Askısı

doganalp | 15 May 2008 12:04

Ttıraş Bıçağı Tutacağı
Ttıraş Bıçağı Tutacağı

İhtiyaç duyduğu malzemeleri sürekli elinin altında tutmak isteyen ama onları koyacak yer bulamayanlar için güzel bir örnek. İki farklı şekil ve rengi bulunan bu zamazingo ile hem banyonuza ayrı bir hava katın hem de daha kullanışlı hale getirin.

Aydınlık Bilgi

doganalp | 06 April 2008 18:15

Kitap Okuma Lambası
Kitap Okuma Lambası

Bu kitap okuma ışığı LED teknolojisinin yardımı ile okumakta olduğunuz sayfanın tamamını aydınlatıyor. Esnek yapıya sahip ince gövdesi ve ataç mantığıyla çalışan mekanizması sayesinde çok kullanışlı olanve aynı zamanda kitap ayracı olarak da kullanılabilen bu zamazingo küçük pillerle uzun ömürlü bir aydınlatma vaat ediyor.

Kitap Okuma Lambası
Kitap Okuma Lambası

Maksimum Güvenlik

doganalp | 25 March 2008 16:00

CHDT şirketi taradından üretilen “Güvenli Kişisel Cep USB Sürücüsü” askeri standartlardaki kriptolaması ve kullanıldığı sistemlerden çıkarıldığında işlem geçmişine ait izlerin takip edilmesini önleyici sistemi sayesinde maksimum güvenlik sağlıyor. Cihazın üzerindeki tuşlarla sürücünün içindeki bilgilere erişmek için 4 ila 10 karakter arasında şifreler koyarak güvenliği en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Mksimum Güvenlik
Mksimum Güvenlik

Seri Kopyalama

doganalp | 23 March 2008 11:35

Hayatınızda hiç USB sürücünüzdeki verileri bir veya daha fazla USB sürücüye kopyalamak zorunda kaldınız mı? Belki bu durum bir iki kez başınıza gelmiştir. Peki, aynı anda 20 kopya yapmak hiç aklınıza geldi mi? Pek sık karşılaşılmayan bu durumdan ortaya böyle bir

Seri Kopyalama
Seri Kopyalama

tasarım çıkmış. NexCopy firmasının yapmış olduğu bu zamazingo, çok sayıda çalışanı olan ve bunlara standart veriler içeren USB sürücüleri dağıtması gereken şirketler için işleri baya kolaylayacağa benziyor. Cihazın 1299 $ olan fiyatı biraz el yakıyor.

Afilli Velespit

doganalp | 23 March 2008 11:00

Afilli Biiklet
Afilli Bisiklet

Günbatımından sonra bisiklet sürmeyi seviyorsun fakat tehlikeli olduğu için bunu yapamıyorsun. İşte tam sana göre bir biiklet; havalı, pırıltılı, ışıl ışıl. Geceleri bisiklet sürmenin tehlikeli olmasının en önemli nedeni karanlıkta fark edilememektir. Niklas Galler tarafından tasarlanan “Tong City Bike” adlı bu bisiklet renk değiştirebilen karizmatik ışıklarıyla sizi yeterince fark edilebilir kılıyor. Ayrıca gövdesinde cep telefonu, cüzdan gibi günlük eşyalarınızı koyabileceğiniz bir bölmesi yer alıyor.

“Görüntülenemeyen Resim” Kolyesi

doganalp | 20 March 2008 09:55

Yükelenemeyen Resim
Yükelenemeyen Resim

Sanırım bu kolye çoğunuza hoş görünmez. Çünkü hiçbirimizin görmek istemediği bir simgeyi içeriyor. Bu zamazingo kendini bulamayanlar ve kaybolmak isteyenler için ilginç bir tasarım.

Mobil Mikroskop

doganalp | 20 March 2008 09:44

Mikroskop
Mikroskop

Daha önceleri cep telefonları için buna benzer apartlar görmüştük ama bunlardan hiçbiri tıbbi amaçlara yönelik değildi. Bu 60X yakınlaştırma yeteneğine sahip cep telefonu mikroskopu, Californiya Üniversitesi bilim adamları tarafından dizayn edilmiş. 60X yakınlaştırma ile kanınızdaki bir sıtma virüsünü tespit edebileceğiniz bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu zamazingo mobil yaşamı tarz edinmiş bilim admaları için biçilmiş kaftan.

Saldım Çayıra Mevlam Kayıra

doganalp | 11 March 2008 11:34

Saldım Çayıra
Saldım Çayıra

8 Mart 2008 de yeşil bir problem için yeşili koruyan bir çözüm olarak Husqvarna firması tarafından üretilip tanıtımı yapılan bu zamazingo bir çim biçme makinesi. Yalnız elektrik ve fosil yakıtı kullanan hemcinslerinden farklı olarak güneş enerjisi depolayıp ihtiyaç duyduğunda kullanabiliyor. Sınırlarını belirlediğiniz alanlarda otomatik olarak çimleri biçiyor şehir elektriğiyle de kendini şarj edebilen bu zamazingo şarj ünitesinin yerini kendi kendine bulabiliyor. Fiyatı biraz el yaksa da güzel bir tasarım.

Saldım Çayıra
Saldım Çayıra

Hijyen İçin Geri Sayım

doganalp | 04 March 2008 10:13

El yıkama ve diş fırçalama zamanlayıcısı
El yıkama ve diş fırçalama zamanlayıcısı

Doktorlar ve dişçiler elleri 20 saniye süresince yıkamanın ve dişleri 2 dakika süresince fırçalamanın sağlıklı bir yaşam için şart olduğu konusunda hemfikirler. İşte bu zamazingo bu süreleri sizin için takip ediyor ve üzerinde bulunan ışıklarla zaman dolduğunda sizi haberdar ediyor. “Wash & Brush” Timer (zamanlayıcı) sizin ve çocuklarınızın kişisel bakımlarınızı en iyi şekilde yapabilmeniz için temizlik zamanını en ideal olacak şekilde ayarlıyor.