bildirgec.org

devman

11 yıl önce üye olmuş, 20 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Iphone 4 İçini Merak Ediyormusunuz?

devman | 23 June 2010 17:00

Ifixit sitesi Iphone4G ayrılabilir parçalarına kadar söküp bizlere gösteriyorlar.
Sizde IPhone’u ister 26 adımda parçalayabilir yada tüm parçalarını buradan görebilirsiniz.

Sanyo’dan Hem En Küçük Hemde FULL HD Kamera

devman | 31 August 2007 23:55

Adından da anlaşılacağı gibi FULL HD yani 1920 x 1080 çözünürlükte kayıt yapan bu cihaz ergonomik yapısıyla da bize basitlik sağlamaktadır. Ayrıca MPEG-4 AVC/H.264 sıkıştırma formatı ile 4 GB’lık bir SDHC Memory Card’a yaklaşık 43 dakika video kayıt imkanı vermektedir. 4.2 watt enerji harcamasıyla sürekli olarak 2 saate kadar(pil dayanma süresi) çekim imkanı veren bu cihaz ile 8 Megapixel çözünürlükte fotoğraf çekmekte mümkündür.(10X Optik Zoom) Cihazda bulunan HDMI çıkışı ile yeni nesil HD televizyonlara direkt olarak bağlanabilir.
Detaylar..

Microsoft’un Hacker’ları

devman | 31 August 2007 14:42

Microsoft kendi açıklarını bulmak ve onları kapamak için kullandığı ethical hacker (yada White Hat) adı verilen hackerları için bir blog sitesi açtı. Bu sitede kodun çalıştırma ve test aşamalarında yaptıkları çalışmaları yazacak olan hackerlar , buldukları güvenlik açıklarınıda anlatacaklar. Siteninin ayrica RSS imkani da var. Detaylar..

Fotoğrafta HD View Dönemi

devman | 24 August 2007 14:48

Microsoft Research, içerisinde yer alan etkileşimli medya grubu tarafından HD View’i duyurdu. Bildiğiniz gibi bu yıl çıkan birçok HD (High Definition) kayıt yapan fotoğraf makinesi ve kamera yaklaşık “4 Gigapixel” fotoğraf çekebiliyor, video görüntüsü kaydedebiliyor. Ayrıca bunları IE de görüntülemek için ActiveX komponenti bile var.
Detaylar.. Blog..

Microsoft’tan Yeni Live.com

devman | 19 August 2007 08:49

Pano mantığında geliştirilen yeni servis ile kişiselleştirilmiş sayfalarda daha önce kullanıcıların haberdar olmadığı servisler bir araya toplanmış.

Home.live.com adresinden ziyaret edilebilecek site kayıtlı kullanıcılara yeni postalarını gösterirken, arkadaşlarından gelen blog postalarını ve Windows Live servislerinden OneCare ve SkyDrive gibi servislere ulaşmalarına olanak tanıyor.

Microsoft bu sayede kullanıcıların şimdiye kadar haberdar olmadıkları servisleri onlara tanıtmayı amaçlıyor. Google ve Yahoo gibi sitelerde benzer uygulamalar yaparken, Microsoft’un bu rakiplere oranla ne kadar başarı göstereceği ise merak konusu.

Sony Ericsson’dan Yeni K770 (Victoria)

devman | 18 August 2007 23:50

Tam da beklendiği gibi, Sony Ericsson bugün yeni bir modelinin resmi tanıtımını yaptı. Kod adı Victoria olan model Cyber-Shot serisinin bir üyesi ve resmi duyuru sırasında K770 olarak adlandırıldı. 14 mm kalınlıklı ve düz kasalı telefonda 3.2 MP’lik otofokuslu kamera var. Öndeki 1.9 inç genişlikli ekran son derece net. Kutuya 256 MB boyutlu M2 kart konulmuş.

Heroes Oyun Oluyor..

devman | 17 August 2007 14:35

Geçtiğimiz aylarda 1.sezonu sona eren, ülkemizde de beğeni ile takip edilen Heroes dizisinin oyununun yapılacağı duyuruldu. Ubisoft yaptığı açıklamada Heroes dizisinin aksiyon – macera türünde oyununu yapmaya başladıklarını söyledi. Oyunu daha önce Prince of Persia üçlemesini de yapan Ubisoft Montreal stüdyoları geliştirecek. Oyun hakkında herhangi bir bilgi verilmez iken daha önce yapımı açıklanan Lost dizisinin oyunu hakkında yeni bilgiler verildi. Bu yılın sonunda çıkacağı açıklanan Lost, 2008′in ilk çeyreğine ertelendi. Dünyada milyonlarca fanatiği olan Lost’un oyunu PC, PS3 ve Xbox 360 için geliştiriliyor.
Detaylar
Detaylar(PDF)

Yaz Sıcağında Serinleyin (Kravat İle)

devman | 17 August 2007 09:29

En ilginç USB bağlantılı cihazlara imza atan firmalardan biri olan Thanko, sıcak günlerde rahatlık sağlayacak harika bir kravat geliştirdi. Özellikle iş nedeniyle sürekli takım giyinenler boğazı sıkan kravat nedeniyle epey ter döküyor. Kravatın düğüm noktasına yerleştirilen fandan gelen serin hava doğrudan boyun ve yüze etki ediyor.

Elbette fanın çalışması için PC ya da laptop karşısında oturuyor olmanız lazım ki USB üzerinden güç sağlayabilesiniz. Aman dikkatli olun; bağlantı kuruluyken aniden ayağa kalkarsanız laptopu tarumar edebilir ve karizmayı dağıtabilirsiniz! 😀 USB çıkışı olan bir şarjlı bataryanız varsa cebinize koyup daha rahat serinlemeniz olası.
Detaylar…

Philips’ten Living Colors

devman | 16 August 2007 18:41

Phlips çıkarmaya hazırlandığı yeni lambası LED teknolojisinin hayatımızda ne kadar büyük yer edeceğinin açık bir göstergesi.

Philips tarafından üretilen LivingColors adlı masaüstü lambası geniş renk gamını göstermek için 4 adet LED kullanıyor. 2 kırmızı, 1 mavi ve 1 yeşil LED’den oluşan lamba ışığın şiddetini artırmak, azaltmak veya rengini değiştirmek için uzaktan kumanda kullanıyor. 16 milyon renk gösterebilen lambanın uzaktan kumandasını wheel aracılığı ile kumanda ediyorsunuz.
Detaylar…