bildirgec.org

cenkcenkcenk-bildirgec

11 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

18+

cenkcenkcenk-bildirgec | 14 February 2006 09:50

vakti zamanında bir parfüm vardı 18+ diye. dergide dokunarak kokusunu algıladığımız ve bunu ilk defa görmüş biri olarak bizleri derinden etkileyen bir markaydı. türk üretici üretirdi(eczacıbaşı olabilir emin değilim). şimdi ben bunu hiçbir yerde bulamıyorum. acaba üretilmiyor mu artık? bir de sattığını bildiğim bir ürün. eğer öyleyse neden üretilmez?

bıktım kapitalizminizin vahşetinden!

cenkcenkcenk-bildirgec | 06 February 2006 22:40

ey günlük daha ilk defa yazıyorum sana bunu bilesin. attığım başlığın ciddiyetine bakma aslında bahsedeceklerim ufak bir ayrıntıdan ibaret. ne zamandır kendime söz vermiştim tv izlemeyeceğim diye. sözümde de duruyordum hani. lakin bu akşam şeytan mı dürttü bilinmez evde ses olsun diye açtım televizyonu. kanal d’de gönül yarası filmine rastladım. gerçi daha önce sinemada izlemiştim ama insan psikolojisi olsa gerek tv’de sevdiğin birşeye rastlayınca sanki daha farklı oluyormuş gibi bir de orada izlemek istiyorsun. film gerçekten güzel. keşke gözlerin olsaydı da sen de izleseydin. hayatında tüm defterleri kapattığına inanan idealist bir öğretmenin başına gelenler anlatılır filmde. herneyse. filmin en duygusal sahnelerinden biri geldiğinde (kızının nazım hocaya içindekileri döktüğü sahnedir) birden reklam giriverdi araya! tamam girsin ona lafımız yok ama reklam davut güloğlunun başrolde olduğu laçka bir dizinin reklamı olunca filmin tüm etkisi bi anda siliniverdi, tahmin edersin. herşey mi bu kadar yapay be günlük! hiçkimse kusursuz değildir tamam ama… anladın sen.

Google hikayesi

cenkcenkcenk-bildirgec | 04 February 2006 19:57

bilindiği gibi google – google’a link vermek bile komik hale geldi 🙂 – her geçen gün bir fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. hayatın anlamı dışında aradığımız herşeyi onda bulmak mümkün gibi. 90ların ortasında bir üniversite projesi olarak başlayan girişim şimdilerde borsada 100 milyar dolarlık değere sahip. son zamanların en başarılı işi olarak kabul edilen google’ın bilinmeyenlerini bizlere sunan bir kitap yayınlandı. google hakkında birçok bilinmeyene değinilmiş kitapta. örneğin kaçımız google’ın aslında 100binlerle ifade edilen PC ağından oluştuğunu biliyoruz?