bildirgec.org

berryberk

8 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Muhtemelen Görmediğiniz Eğlenceli 6 Araç

berryberk | 03 September 2009 19:59

İnternet araçları hayatın vazgeçilmezi! Hem çok eğlenceli, hem çok kullanışlı 6 araç sunuyoruz.

1. Text Ascii Art Generator

Kullanılan Font: Swan
Kullanılan Font: Swan

Word’deki fontlar, photoshop fontları size az mı geldi? Şöyle “adımı, lakabımı yazsam ama enteresan, sıradışı olsa” mı diyorsunuz? O zaman nokta, virgül, ünlem gibi tek başına anlam ifade etmeyen gariban noktalama işaretleri ile yazın isminizi. İster Coca Cola stilinde ister dans eden harfler şeklinde. Bu internet sitesi tam senlik! Forumlarda havan olsun.

2. Flip

revfad.com
revfad.com

Dünyanın en işe yaramaz, en itici aparatı. msn‘de kullanın, arkadaşınızı, sevgilinizi sinir edin! gir-gör-bak-kullan-gıcık et-gıcık ol!

50 Apple Duvar Kağıdı

berryberk | 03 September 2009 14:55

Kişisel bir bilgisayarı olan herkes duvarkağıdını sürekli değiştiriyor, kendine göre olanı bulmaya çalışıyor. Bilgisayarımızın görünümünün en önemli parçasıdır duvar kağıdımız. Burada bir Apple’a en iyi gidecek 50 duvar kağıdının listesini bulabilirsiniz.

Hepimizin bildiği, ezberlediği, ünlü 304 font

berryberk | 01 September 2009 09:12

Tamı tamına 304 tane gördüğümüz, bildiğimiz, beynimize işleyen ünlü font. Evet yanlış duymadınız, Geleceğe Dönüşt’ten Daredevil’a; Ghostbusters’dan Jurassic Park’a kadar birçok filmin afişindeki font; Yahoo’dan, Puma’ya Mercedes’e birçok markanın fontu; ayrıca birçok müzik grubunun fontlarıyla beraber sayamadığım birçok font burada.

Güle güle kullanın.

Niagara Niagara (1997)

berryberk | 30 August 2009 10:20

FilmAfişi
FilmAfişi

Bob Gosse‘nin yönetmenliğini üstlendiği Niagara Niagara, Tourettes Sendromlu bir genç kız olan Marcy (Robin Tunney) ile kendi halinde sessiz sakin bir erkek olan Seth‘in (Henry Thomas) peruk koymak için kullanılan siyah bir kadın başı aramak için Kanada’ya yaptıkları yolculuğu anlatır. Seyahatlerinde Marcy, yaptığı istemdışı hareketler, aniden atttığı çığlıklar, garip göz kırpma ve ilginç yüz ifadelerini Seth‘ten saklayamaz ve ona Tourettes sendromlu olduğunu anlatır. Her şey Marcy‘e ilaç almak için gençlerimizin bir eczaneye girmesiyle başlar. Filmin ismi de Marcy’nin hastalığı sebebiyle Niagara Niagara diye tutturmasından gelir.

Sonunda Majere Kardeşlere Kavuştuk

berryberk | 18 May 2009 09:56

Majere kardeşler, Caramon ve Raistlin… En sonunda yeni bir macerayla tekrar ellerimizdeler. Başlangıçlar serisinin 3. kitabı ve de adeta altın halkası olan bu kitabı bize Laika yayıncılık sunuyor. Yosun Erdemli Oflas’ın çevirdiği, editörlüğünü Kayra Keri Küpçü’nün yaptığı 296 sayfadan oluşan bu kitabın ön okuması için buraya tıklayabilirsiniz.

Umuyorum ki Kevin Stein bu iki mükemmel karakteri bize sunabilmenin o ağır sorumluluğunu başarıyla omuzlarında taşıyabilmiştir ve de biz okurlar da Caramon ile Raistlin’in ve yanlarındaki kender kişi Earwig Lockpicker ile Krynn’in en ilginç kentlerinden biri olan Mereklar’da zevkle dolaşabiliriz.

Hayatı Kolaylaştıran Araçlar

berryberk | 27 July 2008 13:34

günümüzde neredeyse her evde bir bilgisayar var. internet hayatımızın bir parçası haline geldi. eve geldiniz, bilgisayar koltuğunuza oturdunuz, rahatsınız. fare’nin ucundaki hakimiyetinizi daha da kolaylaştıracak seçenekler her gün birer birer artıyor. bu seçeneklerden birisi de internet araçları. bu araçlar maillerini organize ediyor, önemli günleri size hatırlatıyor, resimleri düzenlemenize yardımcı oluyor. eskiden bir hesap makinesinin var olabileceği bile hayalken, şimdi facebook‘tan 20 sene önce ayrıldığımız arkadaşlarımızı buluyor, arkadaşlık sitelerinden evlenip boşanıyoruz, msn messenger aracılığı ile dünyanın diğer bir ucuyla anlık görüşmeler yapabiliyoruz.

Muhtemelen Bilmediğiniz 6 Photoshop Hilesi

berryberk | 24 July 2008 19:47

İpuçları ve Hileler
İpuçları & Hileler

Burada, muhtemelen bilmediğiniz 6 adet Adobe Photoshop hilesi var (en azından bir tanesini bilmediğinize bahse girebilirim). Bu yazıyı, bazı öğrencilerimin hiç bilmediği bazı seçenekleri öğrendiğinde verdikleri tepkileri gördüğümde yazmaya karar verdim.

1. Seçilen Yerleri Temizlemek
Photoshop’ta bir yeri seçtiğiniz zaman, yukarıdaki araç çubuğunda bulunan refine edge (kenarları temizle)’i kullanarak, seçilen yerleri kolayca düzenleyebilirsiniz. Bunu mutlaka denemelisiniz, çok kullanışlı!

Benzersiz Bilgisayar Kasası Tasarımları

berryberk | 17 July 2008 11:21

Burada 8 adet yaratıcı bilgisayar kasası tasarımı yer alıyor. Bunlara baktıktan sonra, sizin kasanız biraz sıradan mı göründü acaba?

İletişim Bağımlısı

Çocukça ama Yine de Şeytani Tasarım

35 Güzel, Renkli Web Tasarımı

berryberk | 14 July 2008 20:06

Burada, sıradaki projeniz hakkında size ilham verecek 35 adet enerjik web tasarımı bulunuyor.

Renkleri yaratıcı bir şekilde kullanabilmek tüm tasarımcıların sahip olması gereken bir özelliktir. Renkler aşırı kullanıldığında tasarım dağınık, gökkuşağından bozma, dikkat dağıtıcı görünebilir. Az kullanıldığında ise donuk görünebilir.

Aşağıda değişik iş alanlarından canlı renklerle hazırlanmış etkileyici ve akılda kalıcı 35 site tasarımı göreceksiniz.