bildirgec.org

beCko

11 yıl önce üye olmuş, 33 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

apple: 28 günde bir milyon ipad satıldı

beCko | 05 May 2010 10:46

iPad dört haftada bir milyon sattı. apple’ın basın duyurusuna göre, steve jobs bu durumu şu sözlerle karşılaştırdı: “iphone ile bu kilometre taşını atmak 74 gün aldı.” tabi, ne yönden bakarsanız ipad’in büyük bir başarı olduğunu görebilirsiniz. bu durum günde neredeyse 36,000 adet ipad satışı olduğunu gösteriyor.

Volkswagen’den Bik.e

beCko | 04 May 2010 16:18

Alman otomobil üreticisi, bisiklet üretiyor! Garip değil mi? Aslında değil. Bik.e gerçekte arabanızın bir “yavrusu”. Arabanızı park ettikten sonra dört tekerin gidemediği yerlere götüren bir araç.

Bik.e’yi bagaja sığdırmanın tabii bir bedeli var. Katlanabilirliği sayesinde boyutlarını küçültebilen Bik.e, yedek lastiğin durduğu kısma yerleşiyor. Amerikan filmlerinde gördüğümüz bagaja tıkılmış kurbanlar gibi karanlıkta otururken de otomobilin elektrik sistemine bağlanarak kendini şarj edebilen araç, her zaman kullanıma hazır kalıyor. Tabii, Bik.e pedal bulundurmuyor, bu yüzden de eğer şarjınız biterse Fred Çakmaktaş misali tabana kuvvet ilerliyorsunuz.

Google TV Geliyor!

beCko | 03 May 2010 16:18

google, interneti oturma odanıza getirmeye çalışıyor.

wall street journal’e göre internet arama devi, internet tv setlerinin daha iyi görüntü verebilmesini sağlayan yeni bir yazılım paketini sunmayı planlamakta.

Masaüstü Mikrodalga Fırın ile Daha Az Kalori Yakın!

beCko | 03 May 2010 12:37

Sonunda, (neredeyse) hiç bir zaman masanızdan kalkmaya gerek kalmayacak bir yol. Masaüstünüzü bu mikrodalga fırın ile birleştirin, internet üzerinden alışveriş yapın (ki ayağa kalkıp markete gitmenize gerek kalmasın.) ve artık sabitsiniz! Sonsuza kadar.

Son 10 Yılın En Büyük Teknolojik Başarısızlıkları -1

beCko | 06 January 2010 09:54

21. yüzyılın ilk 10 yılın erişirken, CNET takımı son 10 yılın en büyük teknolojik başarısızlıklarını başarısızlıklarını yayınlamışlar. Bu listedekilerden bazıları kaderlerini haketmiyor, bazıları ise pazarlama yanlışlığı yüzünden başarısız oldu, bazıları da sadece yanlış zamanda çıktı.

Liste kronolojik sıraya göre gitmekte:

1. Dreamcast (1998 – 2001)

Yanlış anlamayın. Biz Dreamcast’i sevdik. Dreamcast 1998’de piyasaya çıktı ve 2001’e kadar Amerika’da satılmaya (Japonyada 2006’ya kadar) devam etti. Fakat, başaramadı.

2. Tek Başına DVD Kaydeden Cihazlar (1999-?)

Birçok insan, DVD kaydedicinin Video kaydedici cihazların tahtını alacağını düşündü; fakat durum böyle olmadı. DVD kaydedici cihazlar asla o kadar kullanıcı dostu değildi ve dijital DVR firmaları onları daha kötü duruma düşürdü. Aynı zamanda DVD yazma işi bilgisayarlarda da iyice ilerleyince, DVD yazıcı makinelerin işi tamamen bitti.

“TV Ears” Sesi Fazla Açmanıza Gerek Bırakmıyor

beCko | 04 January 2010 18:10

Gittikçe yaşlanıyoruz ve gittikçe yaşlılığın etkilerini görüyoruz: daha kötü görmeye, daha az hissetmeye, daha az tat almaya başlıyoruz. Doğal olarak da duyma hissimiz azalıyor.

Duyma hissimiz azaldıkça da televizyonun sesi artmaya başlıyor. Artıyor, artıyor..

Fakat, şimdi bunun için bir ürün var: TV Ears!

Penti’ni Göster, Ödülleri Kazan!

beCko | 03 January 2010 13:51

Penti sizi hem Penti’nizi hem kendinizi göstermeye davet ediyor. Penti’ni Göster isimli interaktif sitede çeşitli uygulamalar, testler, yarışmalar var. Örneğin fotonuzu ekleyip ödülleri kazanma şansınız bulunuyor. Ayrıca sitedeki testi çözüp, Penti’nin size önereceği çorap modellerini görebilirsiniz!

Katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En İyi İş Başvurusu: “Twitter Dahisi”

beCko | 01 January 2010 11:42

140 karakterlik limitiyle, Twitter yaratıcılığımızı konuşturmamızı sağlıyor. Görünüşe göre birileri de bunu kullanmaya karar vermiş ve Craigslist’e bununla ilgili bir ilan vermiş. Dikkat çeken “Twitter Genious” başlığıyla Greenvich kasabasından bir şirket belirlediği özelliklere uyan kişiyi seçip reklam piyasasına uzman olarak çalıştırmayı amaçlıyor. “Anneler gününde annesini bile aramadan önce durumunu güncelleyen birilerini arıyorum”la başlayan ilan, gittikçe daha iyginç bir hal alıyor.