bildirgec.org

bcdrop

9 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Eşcinsel Topluluk -ETORO’LAR-

bcdrop | 01 February 2011 20:19

Etoro_Kabilesi
Etoro_Kabilesi

Papua Yeni Gine’nin Trans-Fly bölgesinde,avcılık ve bahçecilikle geçinen 400 kişilik ETORO grubu,erkek ile kadın arasındaki cinsel nefretin en uç örneğini oluşturmaktadır.Etorolar, insanın cinselliğini biçimlendirmede, kültürün ne denli güçlü olabileceğini de gösterir.
Etorolar, ataların ruhu tarafından kadının içine yerleştirildiği düşünülen fetusa yaşam gücü vermek için spermin gerekli olduğuna inanırlar.Erkeklerin sınırlı miktarda sperme sahip olduklarına inandıklarından,cinsel ilişkinin erkeğin yaşam gücünü yok ettiğini düşünürler.Spermle beslenmiş çocukların doğumu,sonunda kocanın ölümüne yol açacak gerekli,ama hoş olmayan bir özveriyi simgeler.

Japan Style Botlar ve Çizmeler

bcdrop | 29 January 2011 14:15

Japon style ismini veya furyasını kim çıkardı bilmiyorum fakat herkim çıkardı ise ona buradan teşekkürlerimi sunuyorum.Gittigidiyor’un giyim ve ayakkabı kategorisine girenler bilirler,ortalıkJapan Style dan geçilmiyordu.Bi ara Bihter ayakkabıları rakip olarak çıktı fakat o kadar da imaj yaratamadı.

B2B Siteler

bcdrop | 28 January 2011 21:06

bilgisayarımdaki dış ticaret klasörünü gezerken kurslardan almış olduğum b2b sitelerinin listesi ile karşılaştım.uzun zamandır kontrol etmediğim için kırık link var mı bilmiyorum fakat alibaba haricinde alternatif isteyenler için aşağıdaki listeyi denemekte fayda var yinede.

Çin Alışveriş Siteleri

bcdrop | 28 January 2011 20:12

Öncelikle belirtmeliyimki aşağıdaki listede bulunan sitelerin tamamını kullanmadım (keşke o kadar param olabilse) fakat yarısına yakınını kullanmışımdır heralde.Bu tarz sitelerden alışveriş yaparken herzaman önce küçük miktarda bir alışveriş yaparım daha sonra hizmet kalitesine göre alışveriş listemde üst basamaklara yerleştiririm.Günümüzde internetin ve sonucunda elektronik ticaretin bir nimeti olarak online satış ile istediğimiz ülkeden alışveriş yapabilmekteyiz.
çin alışveriş sitelerine genelde bir güvensizlik vardır. yalnız altta vereceğim çin satış sitelerinden alacağınız ürünler neredeyse türkiyedeki fiyatın 1/3′ü kadar.
yalnız verdiğiniz ürünün gümrüğe takılıp takılmayacağını önceden bilmeniz gerekmekte. ayrıca 150$ sınırını aşmamanız gerekmektedir.

web 3.0

bcdrop | 28 January 2011 17:04

web 3.0
web 3.0

bu makalede de web 3.0 dan temel olarak bahsedip web in gelişimi hakkında bilgi sunmak istiyorum.temel olarak web 1.0 sadece içeriklerin web sitesi sahipleri tarafından yönetildiği tek yönlü monolog bir yapıyı içermekteydi.web 2.0 ise kullanıcıyı da içine alan bir yapıdaydı.web 3.0 ise hem oku hem yaz hem de anla mantığını kapsamaktadır.

Dropship-ping Sitelerine Üye Olunmalımı

bcdrop | 28 January 2011 16:34

tamamına yakını yabancı kaynaklı olan okadar çok dropship hizmeti veren site var ki saymakla bitmez.tabi genelde bunların belli başlı olanları biliniyor (doba,salehoo vb.).hepside belli bir ücret karşılığı kendi toptancı listelerini üyelerinin kullanımına açıyorlar veya daha da ileriye giderek toptancılardan sağlanan ürünler için aracı olarak tüm aradaki işlemleri kendileri gerçekleştiriyor ve üyelerinin vermiş olduğu siparişi direk son kullanıcıya ulaştırıyorlar.
bu sitelerin hangi ürünlere sahip olduğu veya hangi ölçüde faydalı oldukları da bir soru işareti.belki ön yargılı davranıyorum fakat hiç bir zaman bu tür sitelere güvenim olmadı.onun yerine ürünleri ve tedarikçileri kendim bulmayı ve aradaki iş akışını kendim gerçekleştirmeyi tercih ederim.

Taobao.com dan Nasıl Alışveriş Yapılır

bcdrop | 28 January 2011 15:53

herkese merhabalar
taobao.com‘u çin alışveriş siteleri ile ilgilenen herkes biliyordur.özellikle o fiyatları gördükten sonra yakın çevresine dahi anlattığınıza eminim.gerçekten inanılmaz derecede düşük fiyatlar ve çok iyi derecede gözüken kaliteli ürünler. (gelen ürünlerden kalitesiz çıkanlar olsa da genelde kalite ortalamasından memnunum) herkesin o sözü geçen siteden alışveriş nasıl yapılır diye araştırdığından ve bu konuda google da ufak çaplı bir gezinti yaptığından eminim fakat sonuç malesef hüsran ile bitiyor.
peki buradan alışveriş yapmanın bir yolu gerçekten yok mu ?