bildirgec.org

bartman

11 yıl önce üye olmuş, 53 yazı yazmış. 213 yorum yazmış.

hey gidi günler

bartman | 15 July 2007 04:48

yaklaşık 4 yıl once yine bu zamanlar bu yazı aracılığıyla yardım istemiştim hafif üyelerinden. Sağolsun o zaman gerçekten de yardımcı olmuştu herkes. Hatta nickini tam hatırlayamadığım bir arkadaş – mete1 olabilir – sağolsun kendi kamerası ile görüntüler çekip göndermişti fikir sahibi olmam için.

Merak ettiyseniz o yaz sonu kameayı alamadım para yetmedi çünkü, birikmiş ev kirasının ardından kalan para ile bir karar vermem gerekti ya bir kaç bilgisayar kursuna gidecektim ya da kamerayı alacaktım ama ben bir kaç bilgisayar kursuna gitmeyi tercih ettim. Zaten daha sonra da çok faydasını gördüm sanırım doğru tercih yapmışım. Sonuç olarak benim hala kameram yok . Tabi bu sefer şartlar biraz daha farklı artık daha fazla para ayırabiliyorum ve bu sefer bir arkadaşım Panamaya gideceği için ona sipariş vererek aynı paraya daha iyi bir kamera da alabileceğim.
Yeteri kadar niyetimi açık ettikten sonra konuya geleyim. 1500-2000 dolar arasında br dijital kamera bakmaktayım ama gerekirse daha fazla verebilirim. Kamera almaktaki temel amacım , kamera arzumu tekrar ayaklandıran şey ise şu an aramızda sadece bir cam bulunan benden 50 60 cm uzakta bulunan kertenkeleler camıma çarpıp sersemleyen sinekleri yakaladığında bunu görüntülemek istiyorum. İnanın herkesin görmesini isterim sinek cama vurduktan sonra o kadar hızlı hareket ediyorlarki bazen 60 70 cm mesafeden yerdeki sineğin tepesine atladıkları oluyor . Eğer olur da uygun kamera alabilirsem bir yerlere koyarım ve siz de ne demek istediğimi anlarsınız. Tabi kamera ile halı saha maçları bolca çocukların sağa sola koşmalarını da çekeceğim . Yani sonuçta bolca aksiyon barındıran şeyler için kullanacağım dijital video kameramı.
Sevgili hafif üyeleri sizden ricam eğer bana yukarıdaki olanakları sağlayabilecek, bildiğiniz bir kamera modeli varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Özetlemek gerekirse
Hareketleri kaçırmayacak, yüksek kalitede çekim yapabilecek
videoları bilgisayarda izleyeceğim için aktarım da sorun çıkarmayacak
mümkünse uzun süre kayıt yapabileceğim (dvd ye kayıt yapanlar ne yazık kı pek uzun süreli kayıta izin vermiyor)
pili 1 saatte tükenmeyecek yada eğer özel bir pil çeşidi varsa alıp pil sorununu çözebileceğim
fiyatı önemli değil
bir kamera için tavsiyeleriniz rica ediyorum

Çivi

bartman | 17 January 2005 14:29

Hala nasıl yaşadığına mı ? Çivinin oraya nasıl girdiğine mi şaşırayım