bildirgec.org

apikodora9

11 yıl önce üye olmuş, 38 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

blogunuzun gönderiler kısmına youtube videosu eklemek

apikodora9 | 28 September 2007 12:50

Blogunuzun “gönderiler” yani blog yazılarının olduğu kısma youtube’da beğendiğiniz bir videoyu eklemek istiyorsanız;
1.Youtube’a üye olun.
2.Beğendiğiniz videoyu açın.
3.Video oynarken altında çıkan seçeneklerden “post video”yu tıklayın.
4.Blog ekle butonu çıkacak ve tıkladığınızda hangi blog servisini kullanıyorsanız tıklayın.
5.Blog servisinize yönlendirileceksiniz ve blog hesabınıza giriş yapacaksınız.
6.Blogunuzu youtube’a ekledikten sonra artık göndermek istediğiniz videonun altındaki “post video” tuşuna bastıktan sonra videonun başlığını istediğiniz gibi düzelterek “post to blog”u tıklayarak videoyu blogunuza ekleyebilirsiniz.
7.Birkaç sn. içinde video blogunuza otomatik olarak eklenecektir.

4 kolonlu blogger şablonları

apikodora9 | 31 August 2007 22:40

bloggerda blogumu yaparken bana en sıkıntı veren şey standart şablonların 2 kolonlu olmasıydı.çünkü, bir kolonda yazılarınız olacak,bir kolonda reklam alacaksınız,bir kolonda hakkınızda birşeyler yazacaksınız vs…tüm bunları 2 kolona sıkıştırdığınızda bazı bölümler çok aşağıda kalıyordu.önce 3 kolonlu şablonları denedim kesmedi.benim gibi herşeyin blogunuzda yanyana durmasını istiyorsanızi işte buyrun bu sitede 4 kolonlu güzel şablonlar var.

tek disketlik işletim sistemi

apikodora9 | 09 June 2007 15:10

şu anda linux,windows…vs., işletim sistemlerini nasıl daha ileriye götürebilirim diye uğraşadursun menuetos.org çok eski bilgisayarları olup parası olmayanlar için şu an vista 15 gb’lık bir alan kaplarken assembly programlama dilinde tek disketlik bir işletim sistemi programlamış.işletim sisteminin ismi menuet32 v0.84.

dünya bir haftada neler yiyor?

apikodora9 | 07 June 2007 17:37

time.com‘daki şu sitede “hungry planet”(aç dünya) kitabından alıntı yapılarak hemen hemen tüm dünyadaki insanların bir hafta boyunca neler yediğine dair fotoğraflar yayınlanmış.her ülkeden bir ailenin en favori yemekleri ve kaç dolar tuttuğu daresimlerin altına eklenmiş. resimlere bakınca dünyadaki zengin ülkelerle üçüncü dünya ülkeleri arasındaki beslenme farkını görüyor ve insanın küreselleşme karşıtı olup G-8 zirvesini protesto edesi geliyor.

gelecekte googleda arama

apikodora9 | 30 May 2007 14:49

artık aklımıza gelen her şeyi googleda arıyoruz.flickr.com daki bu fotoğrafta olduğu gibi belkide gelecekte işi abartarak evimizin google arama motorunda ev anahtarlarımızın nerede olduğunu arayıp “buzdolabın üstünde tam bıraktığın yerde geri zekalı” gibi bir cevap alabilirsiniz.

blogculara büyük kolaylık:blogflux

apikodora9 | 29 May 2007 17:44

ilk blog denememde bana en ters gelen şey temaların azlığı ve tüm temalara bakmama rağmen hiçbirinin beni ifade etmemesiydi.ayrıca blog yaparak para kazanmak istiyordum ve dolayısıyla blogumun reklama ihtiyacı vardı.işte bütün bu sorunları çözen ve yeni blogculara büyük yardımı olacağını düşündüğüm bir site blogflux.com.özellikle yüzlerce tema blog veren sitelere göre sıralanmış durumda.hemen temalara bakmak için buraya tıklamanız yeterli.

aysun kayacı ile pepsimax

apikodora9 | 29 May 2007 10:46

pepsi, yeni ürünü tamamen şekersiz pepsimax için aysu kayacı ile yeni bir reklam kampanyası başlattı.reklam filminde görüldüğü üzere pepsimaxi içmek aysun kayacı ile öpüşmek ile aynı hissi veriyormuş falan filan.ama pepsi, pepsi maxın flash sitesini gayet güzel yapmış.sitede evde oyun oynayan iki kişi görünüyor ve duvarda elinde pepsi olan aysun kayacı var.reklam filmi izle,oyun oyna,pepsimax vs. gibi değişik seçeneklere tıklayarak pepsinin ana sayfasına yönlendiriliyorsunuz.bu arada kampanyalara mutlaka göz atın çünkü birçok hediye var.

the sims sinema filmi oluyor

apikodora9 | 28 May 2007 12:28

electronic arts‘ın en popüler oyunlarından olan the sims ilk çıktığında tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.85 milyonun üzerinde satmış ve ea’ya 1.6 milyar dolar kazandırmıştı.biraz geç de olsa 20th century fox bu ilgiden yola çıkarak variety.com’daki habere göre ea’dan the sims’in film haklarını satın almış ve the sims’in sinema filmini çekmeye hazırlanıyor.filmin yönetmeni john davis ve senaristi ise brian lynch.john davis’i hatırlatmamız gerekirse daha önce çektiği filmlerden bazıları:norbit,eragon,when a stranger calls home.brian lynch ise scary movie 3 ün senaristi.