bildirgec.org

annie

11 yıl önce üye olmuş, 117 yazı yazmış. 5 yorum yazmış.

Sanal İzdiham

annie | 12 April 2010 12:15

Best Buy Ankara mağazasının açılışını sanal izdihamla karşılıyor. Daha önce işe alım süreci başlangıcı ve İzmir mağazası açılışları için de online projeler yapan Best Buy bu sefer Facebook’ta çalışan bir oyun ile 19 gün boyunca çeşitli hediyeler dağıtıyor.

Oyunun amacı ve oynanışı basit, kendini bir sapana koyarak sıranın en önüne fırlatmak. Günlük 10 hak ile oynanan oyunda Best Buy Türkiye’nin Facebook’ta hayranı olan kişilerin daha fazla hak kazanarak oynayabiliyor. Ödül olarak da her gün değişen bir adet büyük ödül ve 10 adet DVD veriliyor.

Best Buy Türkiye’de

annie | 14 July 2009 15:00

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği mağazalar zinciri Best Buy yıl sonunda Türkiye’ye geliyor. İlk mağazasını İzmir’de açacak olan şirket daha sonra Bursa ve Ankara’da mağazalar açacak.

Chuck‘ı seyredenler az çok Best Buy’ın nasıl bir yer olduğunu hayal edebilirler zira dizideki Buy More büyük bir oranda Best Buy’dan esinlenerek oluşturulmuş bir ortam. Her konuda uzman bir eleman bulunduran, özellikle Geek Squad ile dertlere derman olan, müşterisini dinleyen, anlamaya çalışan bir şirket.

Bu şirketin bir de Mavi Tişörtlüler (Blue Shirt) adı verilen ve bu tişörtü giymekle gurur duyan çalışanları var. Best Buy, Türkiye’de çalışacak Mavi Tişörtlü takım arkadaşlarını da değişik bir yöntemle arıyor. Klasik yöntemler yerine “Bu İş’te Bi’ İş Var” isimli online bir oyun projesi ile hem teknolojiyi seven, internetten anlayan hem de genç ve dinamik bir kitleye hitap ederek doğru insanlara ulaştıklarını düşünüyorum. Aynı zamanda Facebook ve Twitter üzerinden de iletişime geçerek diğer tüketici elektroniği mağazalarını sosyal medyada sollamış oldular.

Bu İş’te Bi’ İş Var

annie | 14 July 2009 10:02

Amerika’nın en meşhur tüketici elektroniği mağazalar zinciri Best Buy Türkiye’ye geliyor. İlk şubeyi de İzmir’de açacaklar.

İşe alım süreçlerini klasik yöntemler yerine daha dinamik, eğlenceli ve şaşırtıcı bir yolla başlatıyor. Kariyer sitelerinde reklamlar bannerlar yerine bu sefer “Bu İş’te Bi’ İş Var” isimli online bir oyunla duyuruyor.

Oyun Emin, Mert ve Aslı’nın, sorulan sorulara verdikleri cevapları dinleyip doğruyu bulmak üzerine kurulu. Verdiğiniz cevaplara göre başvuru kaynaklarına yönlendiriliyorsunuz.

1 Roko = 1 TL

annie | 26 May 2009 16:53

Ülker’in en popüler dondurmalarından Roko için yaptığı site açıldı. Site, “1 Roko = 1 TL” mottosu üzerinden dönüyor ve lira yerine Roko ifadesi kullanılıyor. Hayallerinizin ve isminizin kaç Roko ettiğini hesaplayabileceğiniz minik uygulamalar mevcut.

Roko çubuklarından çıkan kodları girip biriktirmenizi, en sonunda da en çok kod girenin ödül kazanmasını sağlayan bir de kampanya mevcut sitee. Bu haftanın ödülü Nintendo Wii.

Roko’yu ısırma klavuzu, ısırırken çıkan sesler, 5 saniyede Roko’nun ne kadarını ısırabilirsiniz gibi eğlenceli oyuncaklarla da sitenin oyuncaklılığı artmış, şirin şeker olmuş bence.

Eğlence DokunmakTIR

annie | 01 May 2009 10:41

Kocaman ve rengarenk bir tırın Kadıköy ve Beşiktaş gibi günün her saati yoğun ve kalabalık yerlerde dahi kolayca görüleceğini düşünenlerdensiniz? Bence o kadar da kolay karar vermeyin.

Samsung’un “Eğlence Dokunmaktır” oyununda Beşiktaş ve Kadıköy’ün değişik mekanlarına konuşlanmış Samsung Mobile Live tırlarını bulmanız gerekiyor. Oyunun amacı, ilk denemede ve en kısa sürede Samsung Mobile’ları bulup en keskin bakışlı 3 kişi arasına girmek. Kalabalık insan toplulukları arasında o kadar eğlenceli tipler var ki, onlara bakarken süre akıp gidiyor resmen. Dikkatini toplayıp en hızlı zamanları tutturan 3 kişi Samsung Ultra Touch’ın sahibi olacak.

Fenerbahçe ve Avea’dan bir ilk: Fenercell

annie | 19 March 2009 12:00

Fenerbahçe, anasponsoru olan Avea ile işbirliğine giderek Fenercell markasını oluşturdu. Markanın ismi de taraftarlar arası yapılan anketle seçildi. Fenercell’e geçen taraftarlar çeşitli avantajlarla konuşmanın yanı sıra forma ve maç bileti gibi hediyeler de kazanabilecekler.

Fenercell’li olmak için numarayı değiştirmeye de gerek yok, varolan numaranızla, hiç bir şeyi değişmeden geçmeniz mümkün. Hem faturalı, hem de faturasız hatların katılabileceği bu uygulamanın SIM kartları da Fenerbahçe logolu. Hatta telefonunuzda da artık operatörünüzün adı Fenercell olarak görünecek.

IT Manager III: Unseen Forces

annie | 13 March 2009 18:52

Ofis yaşamının en dertli durumlarından biri bilgisayar bozulduğunda IT departmanın gelip tamir etmesini bekleme anlarıdır muhtemelen. İş yarıda kalır, IT elemanı gelmek bilmez, stres de gitgide büyür.

Duruma bir de diğer taraftan bakmak lazım. Gün boyu bitmek bilmeyen telefonlar, sorular, garip işletim sistemi hataları, yükselen stres seviyesi yüzünden size kızan insanlar… Aslında IT departmanın da işi öyle kolay değil.

Intel‘in web tabanlı simülasyon oyunu IT Manager III‘ü oynarken aklımdan geçen bunlardı. Ufak bir şirkette yola başlayan hırslı IT elemanımız (bu siz oluyorsunuz), şirkette çıkan türlü bilgisayar ve sunucu sorununu çözmeye çalışıyor. Çalışanların düşen morallarini de yükseltmeye çalışıyor bir yandan.

81. Akademi Ödülleri adayları açıklandı

annie | 23 January 2009 13:58

Beklenen gün geldi çattı, Oscar adayları bugün Amerika’da sabahın körüne denk gelen bir saatte açıklandı. Toplamda 13 adaylıkla The Curious Case of Benjamin Button en çok aday gösterilen film oldu. Altın Küre‘de En İyi Komedi/Müzikal Film ödülünü alan Vicky Cristina Barcelona‘nın tek adaylıkla yetinmesi ve The Dark Knight‘ın Heath Ledger’in En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dışında sadece teknik dallarda aday gösterilmesi açıkçası beni şaşırttı.

22 Şubat’ta verilecek ödülleri (enteresan bir seçim ama) Hugh Jackman sunacak. Bu sene ödüllerde bir değişikliğe gidilerek, düşen reytingleri de kurtarmak amacıyla, ödül verecek ünlüler sürpriz olarak saklanıyor.

rapidshare arama

annie | 11 April 2007 01:01

rapidshare’de arama yapmak için daha önce bildirgeç’te de önerilen en şahane arama motoru rapidfox kapanmış, diğer iyi denilen alternatiflerse yeterince iyi sonuçlar vermiyor benim için.

bildiğiniz, google’da arama yapmak dışında, iyi bir rapidshare arama motoru var mı?

pişmiş tavuk AOL

annie | 12 August 2006 18:05

pazartesi günü aol, yanlışlıkla olduğunu savunsalar da, 657.000 kişinin arama kayıtlarını ortaya sundu. bu 1 mart 2006’dan 31 mayıs 2006’ya kadar toplamda 20 milyon arama sorgusu demek.

kullanıcı isimlerini anonimleştirmek adına numaralandırmış olsalar da, insanların arama sonuçlarına bakarak kim olduklarını ortaya çıkartmak olası. çünkü isim, açık adres, okul ismi gibi aramalar sık sık yapılmış.