bildirgec.org

anitez

11 yıl önce üye olmuş, 56 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

editör aranıyor

anitez | 30 January 2008 15:03

Yeni yayınlanacak teknoloji dergimiz için;

– Teknolojiye ve teknolojik ürünlere hakim,

İyi derecede İngilizce bilen,

– İçerik yaratma, bir araya getirme, düzenleme ve güncelleme yapabilecek, araştırmayı seven

– Dergi veya internet editörlüğü tecrübesi olan
arkadaşlar aranıyor. Başvuruda bulunmak isteyenler buradan mesaj atabilir veya [email protected] adresine cv’lerini yollayabilirler.

Not: Ofisimiz İstanbul’da yer alıyor. Gizlilik nedeni ile şirket ve yayın ismi saklı tutulmaktadır.

evleniyoruz biz…

anitez | 26 June 2006 11:48

Her ne kadar herkese ulaşmaya çalışsam da mutlaka atladıklarım (unuttuklarım ya da ulaşamadıklarım) vardır. Tüm arkadaslarımızı nikahımıza bekleriz. Davetiyemizi biraz farklı tasarladık. Aslında ihtiyaçtan bu şekli aldı. Nikah dairesinde şeker dağıtmaktan kurtulduk : )

davetiye için:

1) http://www.deviantart.com/view/35317886/

2) http://www.anitez.com

Dünyanın en ince cep telefonu

anitez | 15 May 2006 19:15

Samsung x820
Samsung x820

Samsung’un tanıtımını yaptığı yapılan ultra ince model X820 sadece 66 gram ağırlığında. Telefon ince yapısına rağmen teknik özelliklerinden ödün vermemiş. Samsung X820’de 2.0 megapiksel kamera, video kayıt, bluetooth, TV Out, EDGE ve MP3 çalar gibi gelişmiş özellikler bulunuyor. Öncelikli olarak Avrupa’da satışa sunulacak olan Samsung x820’de 80 MB dahili hafızaya yer verilmiş. Ayrıca ürünün X828 model adıyla yakın bir zaman içerisinde Çin’de de satışa sunulması bekleniyor. Samsung X820’ye ek olarak ultra slim kategorisinde üretilen diğer bir model D900’de dünyanın en ince sürgü kapaklı cep telefonu olma özelliğine sahip. Samsung D900’de 3.13 megapiksel dahili kamera ve microSD kart desteği var.

Kaynak: Mobimag

büyük daha büyük

anitez | 29 March 2006 00:48

103 inç'lik Panasonic full HD plasma televizyon
103 inç’lik Panasonic full HD plasma televizyon

Televizyon üreticileri arasındaki “en büyük” yarışı devam ediyor. 2006 yılı ilk çeyrek başlangıcına kadar, tanıtımı yapılan dünyanın en büyük boyuttaki plazma televizyonları 102 inç olarak biliniyordu. Ocak ayında CES 2006’da ilk kez görücüye çıkan ve CeBIT 2006’nın da en çok konuşulan ürünleri arasında yer alan prototip plazma TV’ler dengeleri değiştirdi. Panasonic, Samsung ve LG‘ye rakip olarak 103 inç’lik dünyanın en büyük plazma televizyonu ile cevap verdi. 103 inç Türkiye’deki en yaygın kullanımıyla 262 ekran’a (261 cm-2.6 metre) denk geliyor.

Anahtar özellikler

hepsinden azcık

anitez | 28 March 2006 20:09

Reklamlarda teknoloji ve kadın
VK Mobile reklamlarında teknoloji ve kadın

VK Mobile markasını daha önce duymamış olabilirsiniz. VK Mobile ufak boyutlarda ve şık tasarımlı cep telefonlarıyla dikkat çeken ve ilk kez Kore’de ürettiği lityum polimer piller ile adından söz ettiren bir şirket. VK Mobile ufak boyutlardaki ürünlerinin yanı sıra diğer marka ürünlerine benzer ürünleriyle de dikkat çekiyor. Samsung, Motorola RAZR, L serisi cep telefonlarına ve Apple iPod Mp3 çalarlara benzer cihazlar bunlardan sadece birkaçı. VK Mobile kendisi için en iyi reklamı CeBIT’te yaptığı görülüyor. Tüm reklam ve merak unsurları bir arada; teknoloji ve kadın… Hatta ürünlerden çok VK Mobile standında boy gösteren üstsüz mankenler çok daha fazla ilgi çekti denilebilir.

VK Mobile CeBIT; teknoloji ve kadın
VK Mobile CeBIT standında teknoloji ve kadın

Gerçi benzeri tanıtım yöntemlerine SanDisk gibi firmalarda başvurdu ama yine de en çok ilgiyi çeken VK Mobile oldu.

SanDisk CeBIT standında teknoloji ve kadın
SanDisk CeBIT standında teknoloji ve kadın

Birer kapalı kutu olan VK Mobile ürünleri şaşırtıcı boyutları ve hafifliklerine rağmen 4 megapiksel kamera, 2 GB dahili hafıza, OLED ekran gibi gelişmiş özellikleri bir araya getiriyor. Şu an için Türkiye’den VK Mobile distribütörlüğü için ciddi bir girişim olmamış fakat yetkililerin yaptığı açıklamalara göre Türkiye’ye pazarına girmek istiyorlar.

VK Mobile ürünlerinden bazıları
VK Mobile ürünlerinden bazıları

Cepte OLED ekran devrimi

anitez | 27 March 2006 19:46

BenQ-Siemens S88
BenQ-Siemens S88

BenQ ve Siemens’in bir araya gelerek çok daha başarılı ürünleri BenQ-Siemens markası altında piyasaya sunmaya başladı. Özellikle Siemens’in ekran konusundaki açıklarının BenQ tarafından kapatılması ise sevindirici. Yeni nesil BenQ-Siemens modellerine bakıldığında telefonların ekranlarındaki değişim çıplak gözle bile farkediliyor. Fakat bahsedeceğim BenQ-Siemens S88‘in ekranı bir değişimden çok devrim niteliği taşıyor. BenQ-Siemens S88’de ana ekranında OLED kullanılmış. BenQ-Siemens S88 ile bir cep telefonunda OLED ekran ilk kez bu boyutta (2.0 inç) ve ana ekran olarak kullanılıyor. Hayır yanlışın var daha önce OLED kullanılmıştı diyenler için önceki modellerdeki ekranların boyut ve desteklediği renk sayısına bakmalarını öneririm. Çünkü cep telefonlarında OLED teknolojisi genellikle kapaklı cep telefonlarında dış ekran olarak kullanılıyordu. Dış ekranların boyutu oldukça ufak olduğu gibi desteklediği renk sayısı genelde 4 renk oluyordu. S88’de farklı olarak 262 bin renk desteğine sahip 2.0 inç ekran kullanılmış.BenQ-Siemens S88 Ekranı

  • 262 bin renk
  • 2.0 inç
  • 176 x 220 piksel
  • OLED

Merak Edenler için OLED teknolojisi

benq & siemens

anitez | 08 June 2005 18:30

pazardan çekilme dedikoduları dolaşan siemens çıkışı benq’da buldu. siemens mobile markası benq‘ya satıldı. ilk 18 aylık zaman diliminde siemens isminin korunması 18 aylık zaman dilimi ardından markanın benq siemens (sony ericsson modelinde olduğu gibi) olarak 5 yıl süre ile kullanılması bekleniyor. isim birlikteliği konusunda kesin bir haber yok şu an fakat siemens mobile’ın benq’ya devreldoğu şu an netleşti. siemens türkiye yetkilileri ile yapılan görüşmelere göre herşey zamana kalmış. yeni yapılanmanın en az adobe ve macromedia birlikteliği gibi saklanması ve bir anda açıklanması bu tür operasyonların basına sızdırılmadan da gayet başarılı bir biçimde yapılabileceğini gösteriyor.

ayna ayna

anitez | 24 May 2005 04:46

bu tür şeylerden pek haz eden biri değilim bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı bir tavrımda olmadı hiç bir zaman ama bu sefer ucu feci dokundu bana.

orijinal site: anitez klon site: zoone

screenshot: buraya

tasarımın yanı sıra kopyalan içerik için: buraya