bildirgec.org

alper33

9 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Div Share ile sitenize mp3 ses dosyası ekleyin!

alper33 | 14 September 2010 12:33

div share
div share

Kişisel blog sitelerinde mp3 – ses dosyası paylaşımı oldukça masraflıdır. Çünkü dosya sunucunuza yüklendiğinde alanın azalmasına neden olur. Videolarda bu sıkıntı yok. Dailymotion ve vimeo tarzı siteler paylaşıma izin veriyor. Fakat iş Mp3 gibi ses dosyalarına gelince bu tarz ücretsiz site yok denecek kadar az.. Bunlardan biri Div Share … İstediğiniz dosyayı buraya yükleyip, linki ile sitenizde sorunsuzca yayınlıyorsunuz. Tabi bu hizmetten röportaj v.s. size ait ses dosyaları kullanarak faydalanın.
Sitenin kullanımını öğrenmek için burayatıklayın

CRM’ de Sosyal Medya & Twitter’ ın Gücü

alper33 | 15 August 2010 10:55

sosyal medya
sosyal medya

Müşteri Hizmetleri yönetiminde şirketlerin Twitter’ ı kullanarak müşterilerine hızlı bir biçimde cevap verip yardımcı olmaları firmaya çok büyük artılar sağlamakla kalmıyor, satışları da olumlu etkiliyor. yazının devamını merak eden arkadaşlar burayatıklayın.. uzun çünkü..

Free Backlink için Yazar Ol..

alper33 | 16 June 2010 19:28

free backlink
free backlink

Sitenizin backlink ve değerini arttırabileceğiniz ücretsiz bir yöntemi haber vereceğim. Aktif olarak internette geziniyorsanız ve kendi sitenize sürekli makale girişi yapıyorsanız size iki site önerim var.
ilki Herkes Baksın ( www.herkesbaksin.com ) diğeri Alper Aytaş ( www.alperaytas.com ) iki site içinde yazı yollayacağınız e-posta adresi [email protected] dur. Yollayacağınız e-posta da sitenizin linki, adınız, haber kategoriniz, ilgili resimler ve orjinal içerik (kes-kopyala olmayan) olmalıdır.

WordPress’ te kullanıcı adınızı değiştirin!

alper33 | 04 May 2010 18:14

Wordpress bloğunuzda kullanıcı adınızı bi kaç adımda aşağıdaki yönergeleri adım adım izleyerek değiştirin..
1-Öncelikle sitenizin tam yedeğini alın..bu önemli
2-Cpanelinize giriş yapın
3-Php my admine girin
4-Sql dosyanızı bulup içine girin
5-Wp-user ‘ ı seçin ve düzenleye tıklayın
6-wp-user da sağ bölümde gördüğünüz 3 adet “admin” yazısını adınızı yazarak (ingilizce karakter ile) değiştirin ve kaydedip çıkın..artık kullanıcı adınız değişmiştir… güvenle kullanın…

Flash Bellek Virüsleri ve Birlikte Aç Sorunu

alper33 | 12 February 2010 12:15

alper-aytas
alper-aytas

Şimdiye kadar bir çok kez autorun – flash bellek virüslerini temizleme hakkında yazı yazdık, fakat geçen sefer rastladığım bir program birkaç saniye içerisinde flash bellek ten bulaşan ve bilgisayarımızın hard disklerin de birlikte aç sorunu veren autorun.inf veya türevi virüsleri hiç bir kalıntı bırakmadan siliyor. Program bilgisayarınızda yüklü olmuyor, tıkla çalıştır mantığıyla çalısıyor. Programı zipten çıkarın ve üzerine çift tıklayın. Siyah bir komut penceresi açılacak ve bir kaç saniye sonra pencere kapanacak.. Hepsi bu kadar.. Programı indirmek için adres : Burası – Tıkla

Bilgisayarınızı Tehditlerden Koruyup Güvenle Nette Gezinmenin 4 Adımı

alper33 | 02 February 2010 13:01

pc-bakım
pc-bakım

Bilgisayarınızı sorunsuz, virüs v.s. zararlı yazılım bulaştırmadan güvenle kullanmak istiyorsanız hemen bu programları indirip kurun.
1- Super Anti Spy Ware : Bilgisayarınıza kurduktan sonra belirli aralıklarla programı güncelleyin ve elle manuel olarak çalıştırın. Programın kendisi otomatik çalışmamaktadır. Programın arayünüzü açtıktan sonra “scan your computer” bölümünden gerekli diskleri seçerek tarama yaptırın. İndirmek için burayatıklayın

2-Ccleaner : Bilgisayarınızdaki çerezleri ve gereksiz artık dosyalarını temizleyip rahat çalışma ortamı sağlayan program. İndirmek için burayatıklayın

Sitenize XML Flash Slide Ekleme

alper33 | 26 January 2010 21:36

Sitenize üzerine açıklama da ekleyebileceğiniz bir xml flash slider örneği. İstediğiniz bölgeye entegre edip kullanabilir veya ölçülerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Demo için burayatıklayın, indirmek için de burayatıklayın.

Menülerinizi Flash Banner Altında Kalması Problemi ve Çözümü

alper33 | 04 November 2009 22:59

Sitenizde açılır menü ve flash header, flash banner, flash logo kullanıyorsanız açılır menü ve flash banner çakışmasından nasibinizi almışsınızdır. Genelde bu ikisi bir araya geldiğinde açılır menüler flash’ ın altında kalmakta ve büyük problem yaratmaktadır, bu durum da sizi flash malzemenizi kaldırmaya kadar götürmektedir. Bu sorunu aşmak içi çok basit bir yolu göstereceğim :
sitenize eklediğiniz flash banner’ in kodlarını açınız ve
şu kodu wmode=”transparent”
kodunuzun embed type bölümünden sonra ki araya ekleyin ve ondan sonra test edin.. artık problemin ortadan kalktığını göreceksiniz..
Kaynak: www.alperaytas.com

Siteniz Google’ da Alt Başlıklar ile Görünecek!

alper33 | 30 September 2009 16:49

Google’da artık sizin siteniz de alt konu başlıklarının sıralanmış şekliyle yer alabilir. Bunun için yapmanız gereken bir kaç ayar ve yol var.. Öncelikle sitenizin kategorilerini – menülerini ve bunlara ait olan alt başlıkları açık bir biçimde belirleyin. Eksik olnaları tamamlayıp, alt başlıkları doğru bir biçimde oluşturun. Sonra bu başlıkların bağlantılarının doğru çalıştığından emin olduktan sonra siteniz için bir site haritası kurun.. Eğer sitenizi hazır bir script’ ten değilde elinizle özel hazırladıysanız site haritası oluşturmak için gereken tüm bilgiyi bu linkte bulacaksınız , daha sonra sitenizi aynı linkten google a ekletmeyi de unutmayın.. Hazır script kullanan siteler içinde kullandığınız site çekirdeği hangi firmaya – geliştiriciye ait ise onun sitesinden bileşen olarak site map – site haritası ‘ nı indirin.. Wordpress in All in Seo Pack ve Site Map eklentileri mükemmeldir mesela .. Site haritanız ha başarılı bir şekilde kurulduktan sonra sitenizi buraya tıklayarak ulaşacağınız url ekleme bölümüne ekleyin ve en alttan start a tılayın ve 3-5 dk sonra tüm sitelerin botları sizin sitenizi taramış olacaktır.. tüm işlemlerimiz şimdilik bu kadar örnek sitemin listelenme biçimini görmek için google arama bölümüne ” Herkes Baksın ” yazın alt başlıkların nasıl çıktığını göreceksiniz.. Seo kaynak

Msn 9 Yükleme Hatası ve Çözümü !

alper33 | 18 September 2009 12:44

Bildiğiniz gibi artık Microsoft MSN Live’ in eski sürümlerini otomatik olarak güncelleyip kaldırıyor ve yerine MSN 9′ u yüklüyor. Birçok kişi yeni MSN 9′ u kullanamıyor, bunun nedeni windows xp’ nizin service pack 1 olması. Bu sorunu aşıp msn 9 unuza yeniden kavuşabilmek için service pack 2 paketlerini indirip kurmanız gerekmektedir. Bu service pack 2 paketlerini Microsoft un kendi sitesinden indirebileceğiniz linklerine ve diğer sorunların çözümüne buradanulaşabilirsiniz.