bildirgec.org

aircool35

11 yıl önce üye olmuş, 5 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

youtube’un yasağı kalktı

aircool35 | 01 November 2010 11:00

youtube’un sonunda yasağı kalktı. Bu iyi bir haber. değil mi? bazıları için bu pek önemli olmayabilir özellikle bilgisayar çok kullanmayanlar için. Fakat nedenini bilmeden konuşmamak gerek.

Youtube ortalama 2,5 yıl önce türkiye de yasaklandı. Nedeni ise 5 videonun Atatürk’ü kötülemesi. 5 video için 2,5 yıl bence çok fazla. bunun üzerine youtube;
“türkiye de kapatmaya neden olan videolar, youtube tarafindan değil, üçüncü bir kuruluş tarafından mevcut otomatik telif hakları şikayet uygulamamız kullanılarak kaldırılmıştır. bu şikayetin telif hakları politikalarımıza uygun olup olmadığı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir.” dedi.

Duyamadığımız sesleri duyalım

aircool35 | 17 September 2010 13:26

print swith purpose şirketi seslerle ilgili çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar ilgi çekici ve başarılı. Şirketin her biri birbirinden güzel 4 çalışması var. Daha fazla bekletmeden hemen başlayalım.

1) ilk olarak dinosaurs sounds (dinazorların sesleri) adlı sitelerine
değişik dinazor sesleri eklemişler. Dinleyince hemen resimlerini görmek istiyorsunuz. Ancak resimleri sitede sergilenmiyor.

2) sıradaki sitemiz space sounds (gezegenlerin sesleri) sitesinde değişik yıldızların ve gezegenlerin sesleri bulunuyor. En çok bu sitelerinde bilgi var. Burada Apollo’ların test konuşmalarını, programlarını anlatan konuşmaları içeren bir bölüm bulunuyor. uzun konuşmalar da var bazıları 2 saatten fazla.

torrent en iyi program arama motoru

aircool35 | 16 September 2010 15:46

Merhaba bugün sizlere torrent hizmetlerini anlatacağım. Torrent sistemi kolay ve anlaşılır dır.
öncelikle utorrent programını indirmeniz gerekiyor. Merak etmeyin program yok denecek kadar küçük. İndirdikten sonra torrentz
adresinde dilediğiniz programı,oyunu,şarkıyı,videoyu,
filimi vb. herşeyi aratın. http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi.jpg
istediğiniz şeyi seçerken sağ taraftaki bilgilerden yararlanın.
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/1.jpg
sonra indirmek istediğiniz şeyi seçtiyseniz linke tıklayarak istediğiniz torrent hizmetini seçin
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi2.jpg
Seçerken paralı olanlar var paralı olmayanlar da var bu çok önemli değil parasız seçerek bilgisayarınıza indirin. İndirdiyseniz indirdiğiniz dosyayı açın.
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi3.jpg
eh artık gerisi kolay dosyayı seçin ve indirme tuşuna basın. Eğer sıkıldıysanız durdurabilirsiniz.
sonra kaldığınız yerden indirmeye devam edebilirsinz. Benden bu kadar size kolay gelsin.

youtube’a girmek ve video indirmek

aircool35 | 15 September 2010 21:08

Evet bu yazıyı okuyanlar arasında youtube’a giremeyenler okumaya devam etsin. Youtube’dan video indirmek isteyenler de bu yazıda çaresini bulacak. Öncelikle youtube’a girmek için youtube jacker kullanacağız hemen linke tıklayıp indirebilirsiniz.

Evet sonunda herkez youtube’a girdiğine göre artık ikinci probleme geçebiliriz. youtube’dan video indirmek için bu programa ihtiyacınız var. Program kurulum istemiyor. O yüzden hemen çalıştırıp başlayın.
youtube de seyrettiğiniz videonun adresini programdaki satıra yazın.

Sonrasında downloader butonuna tıklanır. Ve video bilgisayarınıza indirilir ( video dönüştürme işlemi bir süre devam edebilir.) indirdiğiniz videoları başka sitelere koyarken youtube’dan indirildiği belli olmaz.
yani youtube’a giremeyenler videoyu rahatlıkla izleyebilir

işte bu kadar. Size iyi çalışmalar

internette yapılacak en iyi 5 şey

aircool35 | 15 September 2010 11:31

İnternette yapılacak şeyler saymakla bitmez dediğiniz oldumu hiç. Böyle dersiniz ama ben bugün napıyım da dersiniz öyle değil mi. Benim vereceğim şeylerden sonra İnternette hiç canınız sıkılmayacak. İsterseniz hemen başlayalım.

1) Herkezin bazen ben bu şarkıyı daha güzel söylerim yada vurgularını daha iyi yaparım dediğiniz olmuştur heralde. işte bu hayali uğraşmadan gerçekleştiren bir site karaoke party bu sitede istediğiniz şarkıya eşlik edebilirsiniz. Daha ne olsun

2) bazen elinizle yazdığınız bir yazıyı bilgisayara geçirmek istediğiniz oldumu. Hemde tarayıcı kullanmadan. qipit işte tam aradığınız site. Telefonunuzla bilgisayara yazının bilgisayara eklemek istediğiniz bölümünü veya hepsinin fotoğrafını çekerek bilgisayarınıza atın. ondan sonra siteye vererek PDF ye dünüştürüp istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz

3) Karikatür yapmaya meraklımısınız. hazır karakterler ve kendi karakterlerinizle karikatür yapmaya ne dersiniz. O zaman strip generator sitesine girerek hemen karikatürünüzü yapmaya başlayın.

4) Televizyon kanalı kurmaya ne dersiniz. kendi istediğiniz programları yapıp aileniz ve arkadaşlarınızla izlemeye veya sitenizde tanıtıp birçok kişiye izletmeye ne dersiniz. Ben sizi camstreams ile tanıştırayım. narmal bir webcam ile televizyon kanalı kurun. Hemde HD kalitede.

5) Arkadaşınızı evinize çağırdınız. Ama canınız sıkılıyor. Yapacak birşey bulamıyorsunuz. o zaman
cameroidiletanışın. Webcam’den çekdiğiniz fotoğraflara değişik efekt uygulayarak eylenin.

Evet benden bu kadar. eminim yazımı beğnirsiniz.
İyi eylenceler