bildirgec.org

2008dervis

9 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

YENİ ÇIKAN İPHONE 5 ÖZELLİKLERİ

2008dervis | 14 September 2012 11:06

iphone 5
iphone 5

iphone 5, yüzde 18 daha ince bir yapıya sahip olarak piyasaya çıktı.
4 inch’lik bir ekran, 1136-640 piksel çözünürlük,a6 işlemci, 4S bağlantı, daha uzun pil ömrü gibi özellikler sunana iphone 5’de, yüz tanıma, video kayıtta titreşim engelleme, üç mikrofon özelliği de bulunmakta. Ayrıntılı bilgi şurada.

Laptoptan sonraki en iyi icat !

2008dervis | 28 January 2009 22:15

33
33

Bu sehbayı görmenizi isterim.
Comfydesk dizüstü bilgisayar sehpası, kullanıcılara hem ergonomi hem de sağlık sunuyor.
otururken bilgisayaraınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çinliler yine yaptı yapacağını !

2008dervis | 30 November 2008 19:09

1
1

……..
Apple kapaklı bir iPhone modeli planlıyor mu bilinmez; ama Çinliler fikri gerçeğe dönüştürdü bile…
CHIP ‘in haberine göre Çinli teknoloji üstadları hiç de duracak gibi görünmüyor : Şimdi de kapaklı bir iPhone modeliyle karşımıza çıktılar .
iPhone V126 adı verilen modelin kapağında kocaman bir Apple logosu ve bu logonun yanında ufacık kalan sıradan bir ekran var. İç kısımda ise 2,6 inç’lik bir ekrana yer verilmiş. Telefonun dikkat çeken tek özelliği ise, 3 megapiksel çözünürlük sunan kamerası…
Kapaklı iPhone’da olmayanlara gelince… GPS, WiFi, bluetooth…
tıkla gör…

Google’dan bir yenilik daha

2008dervis | 26 November 2008 12:25

google
google

Google geçtiğimiz günlerde yaptığı bir yenilikle, kullanıcıların arama sonuçlarını istedikleri gibi düzenleyebilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi. SearchWiki adı verilen bu sistemde, kullanıcılar beğendiği , istediği arama sonuçlarının daha yukarıda veya aşağıda görünmesini sağlayabilecek . Guardian gazetesinde yer alan haberde , her kullanıcının kendine göre sonuçlar bulabilmesini hedeflediklerini söyleyen Google ürün yöneticisi Juergen Galler , yeni sistemin bu konuda şimdiye kadar yaptıkları her yenilikten daha önemli olduğunu belirtti . Arama motorundaki bu değişiklik çıkan sonucun yanındaki küçük bir ikona tıklayarak yapılabilecek . Ayrıca arama sonuçlarının yanına başkaları tarafından görülebilecek ufak notlar iliştirmek de artık mümkün . Kullanıcıların , arama sonuçlarında kendilerine daha yararlı bilgilere ulaşabilmesinin yanısıra , diğer kullanıcıların da diledikleri takdirde beğenilen siteleri görmesi sağlanabiliyor . Yapılan tüm aramaların %40 ‘nın önceden defalarca yapılmış aramalar olduğu Google’da , bu sistemin önemli bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor.

kaynak