bildirgec.org

zoho notebook hakkında tüm yazılar

Google Chrome’un Popüler Eklentileri

angelsdemos | 15 December 2009 14:47

Herkes Google Chrome‘un eklentilerinin yayılmasını bekledi ve eklentilerin sayısı artık 500’ün üzerinde. Kişilerin seçeneklerine göre birçok araç bulunuyor. Tüm bu eklentiler sizin yaptığınız birçok işi kolaylıkla saniyeler içinde yapıyoarlar ve büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlıyorlar. İşte popüler chrome eklentileri;

Stumbleupon

Stumbleupon, interneti keşfetmeniz için tasarlanmış bir eklentidir. İnternette tercihlerinize göre en iyi web sitelerini size gösterir.

Docs PDF/Powerpoint Viewer

PDF, Word, Powerpoint gibi dosyaları chorome üzerinden açtığızda otomatik olarak açılan bu eklenti sayfalama düzenleme vb. gibi işlemleri yapmanıza yardımcı olur. Aradıklarınızı daha kolay bulabilir istediğiniz sayfaya anında ulaşabilirsiniz.

Unutmamak için not alın!

Atomic Bomb | 20 September 2009 17:20

Bilirsiniz, not almak önemlidir. Hele unutkan biri veya aklınızda tutamayacağınız kadar bilgi taşımak zorunda iseniz. Gün içinde not almayı gerektirecek çok şey yaşayabilirsiniz. Telefon numaraları, adresler, buluşmalar, evden istenilenler… Ne derler: Akıl defter değil! İşte bu yüzden size sadece kendi bilgisayarınızdan değil, dünyada internete bağlı her yerden ulaşabileceğiniz 7 site önereceğim.

Bildirgeç’te gezinirken bu bildirime denk geldim, yorumlarda da belirttiğim gibi, ordaki bir link beni bu yazıyı yazmaya itti. Biraz araştırma yaptım ve istediğim tarzda siteler keşfettim.

1. Google Notebook

Evet, Google her şey yapar da bu hizmetten eksik kalır mı? Kalmaaz. Türkçe dil seçeneği olan bu Google hizmeti ile birden çok not defteri oluşturabilirsiniz. Bu not defterine not alabilir, bu notları düzenleyebilir, yorum yapabilir, bunlar internette yayınlayabilirsiniz. Bu bir Google hizmeti olduğu için Google’ın diğer hizmetleriyle birlikte kullanabiliyorsunuz. (örn: Google Docs) Detaylı bilgi için: Buraya.

2. mynoteIT

Bu site öğrencileri hedeflemiş ve biraz daha kapsamlı düşünülmüş. Notlarınızı ders ders ayırabilirsiniz. Ödevlerinizi ve yapılacaklarınızı not edebilirsiniz, bilgisayarınızdan dosya upload edebilirsiniz. Diğer kullanıcıları arkadaş olarak ekleyebilir, sık kullanılanlar listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların bir de profil sayfası var. Bu profil sayfasının amacı, aynı okuldan, kurstan kişileri birbirine bağlamak.