bildirgec.org

yazılımlar hakkında tüm yazılar

Ses Düzenleme Programları

Java99e | 24 November 2010 18:31

Ses ve müzik dosyaları üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabileceğiniz, ücretsiz ses düzenleme programlarıyla tanışıyoruz.

1. Audacity

Ogg Vorbis, MP3 ve WAV dosyalarını düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca, bir kaydın hızını ya da tonunu değiştirebiliyorsunuz.

2. Wavosaur

Ses ve müzik dosyalarınızı düzenleyebiliyor, çeşitli efektler ekleyip CD’ye yazdırabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kendi müziğinizi de kaydedebiliyorsunuz.

Taşınabilir Programlar

Java99e | 17 November 2010 15:09

Gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz, kurulum gerektirmeyen “Taşınabilir Programlar”ı inceliyoruz.

1. Media Player Classic

Real Media, Quicktime, Flash ve Swf gibi birçok biçimi çalabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bozuk ya da yarım kalan dosyaları da oynatabiliyorsunuz.

2. CDBurnerXP

CD-R, CD-RW DVD R/RW DVD-R/RW disklerine yazabiliyorsunuz. Ayrıca ISO imaj dosyalarını da yazdırabiliyorsunuz.

3. FastStone Capture

Tüm ekran ya da belirlediğiniz bir alanın görüntüsünü alabiliyorsunuz. Aynı zamanda ekran aktivitelerini video olarak kayıt edebiliyorsunuz.

Slayt Hazırlama

Java99e | 08 November 2010 12:29

Slayt hazırlamak için Windows Movie Maker’a mahkum değilsiniz. Birçok alternatifin arasından öne çıkanları inceliyoruz.

1. ImageLoop

Slaytlarınıza özel efekt, müzik ve anlatım ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz daha sonra hazırladığınız slaytları Facebook, Myspace ve Blogger gibi sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

2. Microsoft Photostory 3

Yazılım Kaldırma Programları

Java99e | 16 August 2010 17:40

Bilgisayarınızdan kalkmayan yazılımlar mı var? Sakin olun, Sam amca burada ve çantasında işinize yarıyacak programlar var. Hadi çantayı kurcalayalım…

1. Uninstaller IOBit

Bu program benim favorilerimden biridir. En iyi yanı, kurulum derdinin olmaması; indir ve çalıştır, hepsi bu kadar. Bunun yanısıra, program gereksiz kayıt defteri girdilerinin de kıçını tekmeleyebilir.

Görüntülü Sohbet Yazılımları

Java99e | 07 June 2010 12:36

Görüntülü sohbet etmek için Windows Live Messenger’a mahkum değilsiniz. Birçok alternatifin arasından öne çıkanları inceliyoruz.

1. CamFrog

Görüntülü, sesli ve aynı zamanda metin tabalı görüşmeler yapabiliyorsunuz. İsterseniz kendinize özel sohbet odaları da oluşturmanız mümkün.

2. CamColada

Özel ya da genel bir sohbet odası oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kendinize özel profil sayfası oluştururarak insanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyabiliyorsunuz.