bildirgec.org

videoblog hakkında tüm yazılar

kendi videoblogunu oluştur – bölüm 1

escorpior | 10 August 2009 19:35

son yıllarda insanlar arasında gerçekten bir blog patlaması yaşanıyor. hergün yüzlerce ve hatta binlerce yeni blog oluşturuluyor. bununla birlikte her geçen gün bu blogları oluşturmak, stil vermek, kullanmak daha da kolaylaştığı gibi kendini ifade etmenin yolları da farklılaşıyor. bunu yapmanın en ilginç yolarından biri de videoblog oluşturmak. dünyaya sadece birşeyler anlatmak değil aynı zamanda göstermek isteyen yaratıcı insanlar için mükemmel bir olanak.

kamera seçimi

bir blogcu olmak ve kendi yayınını yapmak için öncelikle bir kamera gerekli. başlangıç için bir dijital fotograf makinesi gayet yeterli. tabii ki dijital fotograf makinemizin video kaydetme özelliği olmalı ve 30 sn kadar video çekme gibi bir kısıtlaması olmamalı, hafıza kartımızın izin verdiği kadar kayıt yapabilmeli, video kayıtlarını sesli yapabilmeli. i̇nternet dünyasında cep telefonu ile çekilen videolarla blog oluşturanlar da bulunmakta. mobil dehalar için oluşturulmuş sosyal ağlar bile var, shozu bunlardan biri.

video oluşturma okulu

Justine Ezarik

wanadooo | 11 January 2008 15:57

Justine Ezarik, (kendisine apple hayranlığı nedeniyle ijustine deniyor) 23 yaşında, fanatik derecede apple hayranı olan güzel bir ablamız. o fuar senin, bu fuar benim gezip duruyor. kısacası hayatı teknoloji ile dopdolu. tıpkı firefox ve ubuntu kızları gibi.

yapılan aptal sarışın modellemelerinden çok uzak sevimli,bilgili ve yetenekli denilebilir. flickr sayfası burada, video blogu ijustine.tv, resmi sayfası, güzel yazılar yazdığı,videolar koyduğu bir blogu var. twitter, pownce için, myspace ve facebook sayfaları… Takipçisi olmaya devam edeceğiz.

video blog rehberi

Socratesjr | 31 December 2007 18:10

“Gelecekte herkes 15 dakikalığına meşhur olacak
Ama bunu 1 saate çıkarmak mümkün”

Gökçen Karan adlı bir arkadaş, tanıyanınız var mı bilmiyorum, oturup bir video blog rehberi hazırlamış. tabii yeni başlayanlar için.

aslında bu tür konularda webde zaten çok fazla bilgi/kaynak var, buna ne gerek vardı? denebilir ama bana kalırsa bu da göz ardı edilmemesi gereken bir katkı. kitaba rağbetin çok az olduğu türkiye’de bir video blog rehberinin yayınlanması aslında bu alana rağbetin yükseldiğini gösteriyor. yoksa hem yayınevi hem de yazar niye böyle bir külfetin altına girsinler ki?

on da on

nahnu | 05 April 2006 14:33

on10; Haftanın her günü sadece saat 10 da 10 video ekliyorlarmış. ve bu video blog Microsoft’unmuş artık [via].