bildirgec.org

vavien hakkında tüm yazılar

Vavien

exorientelux | 12 April 2010 10:09

Başroldeki isimlere bakınca komedi izlenimi veren ama özünde güldürmek dışında çok başka dertleri olan Vavien, Yağmur ve Durul Taylan biraderlerin yönettiği 2009 yılı yapımı Türk sinemasının yüz akı filmlerinden biri.

Tokat Erbaa’da abisiyle beraber kendi elektrikçi dükkanlarında çalışan Celal (Engin Günaydın), yaşamının tek düzeliğinden sıkılmış, bol para ve başka gönül maceralarıyla hayatın tatlı taraflarını yaşama isteğinde olan sıradan bir adamdır. Bu arzusunda karısını en büyük engel olarak görmektedir. Almanya’da yaşayan babasının gönderdiği paraları kocasından habersiz saklayan Sevilay ise (Binnur Kaya), yurdum topraklarında fazlasıyla rast gelinebilecek evi ve ailesi dışında bir hayatı olmayan ve dahasını da düşünemeyen basit bir ev hanımıdır. İkilinin tek yaprak sallanmayan hayatında Celal’in bu gidişe bir son verecek planıyla ufaktan esintiler gelmeye başlar.

Yeşilçam Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı

widfara | 24 February 2010 14:09

Yeşilçam Ödülleri 2010
Yeşilçam Ödülleri 2010

23 Mart’ta dağıtılacak olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yeşilçam Ödülleri için adaylar açıklandı. Adaylar içinde ‘Vavien‘ 9 daldaki adaylığı ile en çok aday gösterilen film oldu. Vavien’i , ‘Güneşi Gördüm’ 6 dalda, ‘Pandora’nın Kutusu’ ve ‘Nefes: Vatan Sağolsun’ ise 5 dalda olan adaylıklarıyla takip etti.

Adaylar aşağıdaki gibi;

En İyi Film:
Güneşi Gördüm
Hayat Var
İki Dil Bir Bavul
Nefes: Vatan Sağolsun
Pandora’nın Kutusu
Vavien.