bildirgec.org

ücretli hakkında tüm yazılar

en iyi 10 ikon arama motoru

maxhoper | 03 February 2011 10:18

Bildirgeçte zaman zaman ikon setleri görüyoruz. Ancak hazır bir ikon istediğimizde buna hızla ulaşmak için tüm ikon setlerini taramamız büyük vakit kaybına yol açacaktır. Bu problemden yola çıkarak ikonları isme göre bizim için tarayıp bulan arama motorları tasarlanmış. Arama sonuçlarında beğenilen ikonları derhal bilgisayara kaydetmeye de imkan tanıyorlar.

Bu arama motorlarından en başarı 10’u mostinspired.com tarafından derlenmiş.

1.Findicons

findicons
findicons

opera mini ile video izlemek ücretsiz mi ?

bilgihastasi | 15 April 2010 10:31

opera miniden youtube videolarını izlemek ücretli midir? videoya tıklayınca

“…başlayacak. Bu işlem, ücretli airtime kullanımı gerektirmektedir. Devam etmek ister misiniz?”

yazısı geliyor. Bu video izlemenin ücretli olduğunu mu gösteriyor? yoksa çeviri hatası falan mı? ya da opera mini ile video izleyeniniz var mı? herhangi bir ücret ya da kontör kaybına uğradınız mı?

ben izledim ancak hattımda kontör olmadığı için herhangi bir kaba uğramadım. acaba bu ücreti daha sonra mı tahsil edecekler?

kestane kebap acele cevap…

XP Kullanıcılarına kötü haber

DragonFire | 21 April 2009 10:38

Microsoftun işletim sistemi olan Windows XP yi kullanıyorsanız bundan böyle ürün desteği aldığınızda ücret ödemeniz gerekecek.

Microsoft ücretsiz ürün desteğini sonlandırdı.

Ücretli ve kaliteli Joomla Hosting aranmakta

cryptique | 23 August 2008 13:15

Son bir kaç gündür forumlarda ve çeşitli joomla destek sitelerinde geziniyorum faka hala tatmin edici bir joomla hosting firması bulamadım.

Aradığım şey aslında hosting firması sahiplerinin joomla ile ilgili bilgi sahibi olması ve bu sayede daha uyumlu daha sağlam hizmet vermeleri. Dosya izinleri, seo uyumlulu bileşenler ve benzeri şeyler ile ilgili sorun yaşamamak.

Aslında Netbilsis isimli bir firma buldum. kendileri joomla konusunda oldukça uzman lakin banka havalesi dışarısında ödeme seçenekleri şimdilik yok. Bende internet bankacılığı kullanmadığımdan ve online olarak yaptığım bir işlem için bankaya gitme fikrini saçma bulduğumdan (online bankacılıkdada havale kredi kartı ve paypal ödemerline nazaran meşakatli bence) başka bir alternatif arıyorum

google maps api ücretli mi?

merhum | 25 June 2008 10:12

merhaba. google maps’i bir sitede kullanmak için google’a para ödeniyor mu? ödeniyorsa ne kadar? Site direk google maps’ten değil reklamlardan gelir elde edecek.

Php + Ajax Shoutbox Script

agurbuz | 30 March 2008 23:53

PHP AJAX Shoutbox Scripti YShout.
PHP AJAX Shoutbox Scripti YShout.

Shoutbox scriptleri tarih oldu derken burda gördüğüm script bütün fikrimi değiştirdi açıkçası.

bu scriptler de web 2.0 ile ajax nimetlerinden nasibini almaya başlamış ve ortaya harika tasarımlı gelişmiş bir shoutbox script çıkmış.

Özellikleri ise şöyle:
mesaj silme, spamcı kullanıcıları banlama,
BBCode ve gülücük atma, terbiyesiz yada siyasi kelime yasağı, sitenizin tasarımına uydurmak için gelişmiş ayar paneli (bir dereceye kadar).

adsense düşmanı firewall+spyware

agurbuz | 22 March 2008 13:21

agnitum firmasının outpost firewall pro aracı normal güvenlik duvarlarından farklı olarak gezdiğiniz sitelerdeki adsense reklamlarını ve kullandığınız programlardaki reklamları da engelleyebilen bir araç.

dilerseniz control panelinden ekleme yada çıkartma işlemlerini çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz.

en güzel yanı ise siz siteye girmeden bu reklamların engellenmiş olması ve reklam bulunan yerde [ad] yada [ad] yazısının bulunması.

ayrıca içinde dahili bir antispyware aracı da bulundurmakta.

wordpress blackmaster theme (javascript/ajax)

agurbuz | 18 March 2008 16:00

internet alemine blog kültürünü yayan, bir çok acemi ve profesyonel tasarımcıyı peşinden sürükleyen wordpress kültürüne katılan bu site işin dozajını biraz aşmış. javascript ile ajax’ıda tasarımına eklemiş ve ortaya süper bir iş çıkmış doğrusu.

sitenin demo bölümü açıldığında drupal alt yapısını kullanıyor sanabilirsiniz, o derece yani.

blackmaster teması 58.80$ gibi ücretle satılıyor.