bildirgec.org

tablet hakkında tüm yazılar

Fling ile ipadinizin joysticki oldu!

Beacool | 06 December 2012 11:47

Fling ile ipadinizin Joysticki oldu!

Fling gözede hitap ediyor...
Fling gözede hitap ediyor…

Yok arkadaş ben bu dokunmatik ekranlarda oyun oynayamıyorum! Gerçekten de öyle! Sanırım geçmişte elimizin joystick (oyun çubuğu nedir ya?) sonra da klavye + fare kombinasyonuna adapte olmasından olsa gerek touchscreen ekranlarda oyun oynamak bana pek de keyifli gelmiyor…

Tam dünyaya “ben yaşlandım artık” diye bakarken bugün internette gencecik insanların dahi bu konudan şikayetçi olup Fling (yok ya sadece isim benzerliği) diye bir şey icat ettiklerini gördüm. Bu icat hernekadar ipad (neden acep?) ile lanse edilse de her tip tablette oyun konusunda iyi bir çözüm sunacak gibi duruyor…

iHome iDM5

shane | 25 April 2012 10:32

Tablet bilgisayarınız ile daha verimli çalışabilmenin yollarını arıyorsanız, çalışırken tabletinizi bir de hoparlör olarak kullanmak istiyorsanız, iHome iDM5‘ten haberiniz olmalı. QWERTY klavyeli, Bluetooth donanımlı iDM5, 3.5 mm audio jack ve iki USB port içeriyor. Cihaz için biçilen fiyat 129.99 $.

Nook Tablet Ucuzladı

shane | 29 March 2012 15:28

Yeni Nook Tablet, 8GB versiyonu ile 199 dolara satışta. Hali hazırda var olan Nook Tablet ile aslında aynı ama depolama alanı yarısına düşürülünce rakibi Kindle Fire ile aynı kapasiteye gelmiş ve fiyatı da 50 dolar ucuzlamış durumda. Cihazı piyasaya süren Barnes & Noble, Nook Color‘da da fiyat düşürüldüğünü, cihazın 169 dolar ile piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

modBook = 2 tablet 1 klavye

kerimsarigul | 20 June 2011 12:41

modBook  = 2 tablet 1 klavye
modBook = 2 tablet 1 klavye

Kolombiyalı tasarımcı Juan Velez mobil bilgisayar modBook’u tanıttı. modBook’un en büyük özelliği çıkarılabilen 7 içnlik iki adet teblete sahip olması. Tasarımcı klavyeye dikkat çekiyor ve tabletlerden biri televizyona bağlandığında klavyenin kumanda görevi yapacağını belirtiyor.

Parçalar (iki tablet ve klavye) birleştirildiğinde kullanıcı tam bir dizüstü bilgisayar gibi üç boyutlu grafiklerle, videolarla, müziklerle uğraşabilir, çalışabilir.
Tek sorun ekranın ikiye bölünmüş olması. Özellikle film vb. seyrederken rahat olmayabilir ancak diğer bir çok çalışma için uygun olabileceği düşünülebilir. modBook Windows 7 kullanıyor.

35 Dolara Android Tablet Sakshat

kerimsarigul | 17 June 2011 19:03

35 Dolara Android Tablet Sakshat
35 Dolara Android Tablet Sakshat

Hint Bangalor Bilim Enstitüsü ve 4 Teknoloji Üniversitesinin ortaklaşa projelendirdiği çok ucuza mal olacak olan Tablet PC Sakshat’ın Haziran ayı sonunda piyasaya sürüleceği belirtildi. İlk partide 10 bin adet, ikinci partide ise 90 bin adet piyasaya sürülecek.
İkinci sürümde fiyatın 25 Dolar’a kadar düşebileceği belirtiliyor. Çok ucuza mal olacak olan bu tabletlerden Hindistan hükümeti öğrencilere de vermeyi planlıyor.

FIC Elija – 9.7 inç Android Tablet

kerimsarigul | 07 June 2011 12:15

FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet
FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet

2011 yılının tablet bilgisayar yılı olacağını bir çok teknoloji haber sitesinde okumuştum. Bu doğru sanırım. Bildirgeç okurlarına yeni çıkan teknolojik ürünleri tanıtmak isterken karşıma en çok tablet bilgisayarlar çıkıyor. Özelliklerine göre eleme yaparak en iyilerini tanıtmaya çalışıyorum. Şimdi tanıtacağım tableti de sizinle paylaşmaya uygun gördüğüm.

Asus Padfone’a rakip çıktı – TransPhone

kerimsarigul | 04 June 2011 15:54

CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon
CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon

İki gün önce sizlere Asus Padfone‘u tanıtmıştım. Asus’un Padfone‘u konuşulmaya yeni başlandı ki, CMIT firmasının TransPhone’u karşımıza çıktı. Asus’un hevesi kursağında kaldı sanki. “Pişti oldular” yani. Asus’un Padphone‘u bir tablet ve tablet içine yerleştirilebilinen bir adet akıllı telefondan oluşuyordu. CMIT TransPhone’da benzer özelliğe sahip. O da Android tablet ve akıllı telefondan oluşuyor. Tasarım olarak aralarındaki fark sanırım birinin akıllı telefonunun tabletin arkasına yatay diğerinin ise dikey olarak yerleştirilmesi.

Asus Padfone – Tablet, Telefon Doğurdu

kerimsarigul | 31 May 2011 15:37

Asus Padfone - Tablet Telefon Doğurdu
Asus Padfone – Tablet Telefon Doğurdu

Asus her geçen gün artan talebi görünce mühendislerini ve tasarımcılarını harekete geçirdi ve yeni tür bir mobil cihaz geliştirmelerini sağladı. Padfone olarak adlandırılan cihaz Android smartfone ve bir adet tabletten oluşmakta. Cihazın resmini görünce nasrettin hocanın fıkrası geldi aklıma. (kazan doğurdu, kazan öldü meselesi)

Samsung Enterteinment Galaxy Tab : Galaxy Tab 10.1

hjusthanging | 14 February 2011 11:49

Galaxy Tab 10.1
Galaxy Tab 10.1

Geçenlerde kendime, Samsung’un neden rakiplerinden daha küçük ekranlı bir tablet piyasaya sürdüğü sorusunu sormuştum.
Büyüklük önemli miydi?
Konu tabletler olunca evet. ‘Size is matters’ (Büyüklük önemlidir.)

Ipad Bitti, HP TouchPad geldi

FAYA85 | 12 February 2011 11:47

HP TouchPad
HP TouchPad

Dünyanın önde gelen bilgisayar devlerinden Hp, Palm’i satın aldıkdan sonra uzunca bir ara sesizliğe bürünmüştü. Meğer firma Palm’in WebOS yazılımını geliştirip ortaya mükemmel bir touchPad çıkarmanın planlarını yapıyormuş.Cihazın ipad‘e benzerliğinin yanında çift çekirdek değil de 2 tane işlemci barındırması ise dikkat çeken özelliklerinden.