bildirgec.org

sütlaç hakkında tüm yazılar

Sütlaç

hlym | 26 September 2013 19:30

  Malzemeler: – 1 çay bardağı pirinç – 1,5 lt süt – 1 bardak […]

tatlı sevmem ama yazarım

nazokiraze | 12 January 2009 13:39

Kendimi bildim bileli sevmem tatlıyı çirkindir diyemem ama ben haz almıyorum tatlı yerken(künefe hariç), çikolata yerken kendinden geçen kızıma, adet önce tatlı krizine giren kuzenime, ev baklavası açmak için gün öncesinden hazırlık yapan yengeme ve onu duyunca kocaman açılan gözlere ragmen sevemedim tatlıyı.Dondurma bile istemez şu cancagızım. Ama evimden eksik etmem tatlıdan da anlarım hani….Yemiyorum diye yazamam zannetmeyin:)

Sevmemiş oldugum halde nerde iyi tatlı yenir bilirim çoluga çocuga muhakkak puding, pasta veya cevizli sucuk bulundururum. Çikolata olayını da hiç anlamam nasıl yiyorlar yahu içim kalkıyor.

TEFAL’in “besleyici ve lezzetli” harikaları

agustos | 23 November 2008 01:27

Yapışmaz tava, elektrikli su ısıtıcısı (kettle), elektronik termostatlı ütü gibi ürünlerin mucidi, Tefal’in yeni “Nutritious & Delicious” (Besleyici ve Lezzetli) serisi adından da anlaşıldığı üzere sağlıklı ve lezzetli yemekler vaat ediyor.

ACTIFRY

Actifry kullanarak 1 kg patatesi sadece bir kaşık yağ ile kızartabilirsiniz. Patates kızartmalarını %3 yağ oranı ile pişirmenize olanak sağlayan bu yeni ürün, et, tavuk, balık, sebze ve tatlı pişirmek içinde kullanılabiliyor. Önceden ısıtma ve pişirme işlemi

sırasında başında beklemeyi gerektirmemesi , ayrıca 1 kilogram patatesi sadece 20-25 dakikada çıtır çıtır pişirebilmesi sayesinde kalori hesabı yapanlarla beraber zaman sıkıntısı olanlara da cezbedebilir. Ürün 450 YTL’den satılmakta.