bildirgec.org

robert forster hakkında tüm yazılar

The Bannen Way (Daima Suçlu) (2010)

gorcun | 18 August 2010 18:52

The Bannen Way
The Bannen Way

“The Bannen Way” (Daima Suçlu) 2010 tarihli taptaze bir suç-aksiyon ve komedi filmi. Filmin yönetmeni de ilk uzun metrajlı filmini çekmiş olan genç bir isim: Jesse Warren. Aynı zamanda senaryoyu yazan, prodüktörlüğünü yapan hatta filmde küçük bir rol oynayan yönetmen, filmine her açıdan el atmış.

Hikayesi ise şu şekilde ilerliyor: Ana kahramanımız Neal Bannen usta bir hırsız, iflah olmaz bir çapkın ve karizmatik bir suçludur. Aynı zamanda babası bir polis şefi, amcası ise bir çetenin acımasız lideridir. Bu karmaşık aile yapısı Bannen’i bir yandan suç dünyasına iterken bir yandan da suçlulara karşı bir hayat şansı da vermektedir. Bannen’in ise karşı koyamadığı tek şey kadınlardır. Neyse ki kadınlar da ona karşı ilgisiz değildirler.

Cleaner (2007)

queennothing | 22 February 2010 19:14

Finlandiyalı sinemacı Renny Harlin‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Cleaner“, 2007 senesinde vizyona girdi. Oscar adaylığı bulunan Amerikan aktör Samuel L. Jackson‘un başrolünde yer aldığı filmde, dört defa Oscar’a aday gösterilen aktör Ed Harris ve Amerikan aktris Eva Mendes rol alıyor.
Tom Cutler, eski bir polistir. Kızı Rose ile birlikte yaşayan orta yaşlı Tom’un yeni işi, ölü bedenlerin arkalarında bıraktıkları kalıntıları temizlemektir. Genellikle kan ve et parçaları temizlemek zorunda kalan Tom, işini polisle birlikte, yasalara uygun olarak yürütmektedir.
Bu şekilde ilerleyen günlerden birinde, bir villanın oturma odasındaki kanları temizleme görevini üstlenen Tom, bir kaç saatte salonu eski haline getirir. Aradan zaman geçer ve her zaman polise rapor vererek çalışan Tom, yine her zamanki gibi usulüne uygun olarak villada yaptığı işin raporunu teslim etmesine rağmen kayıtlarda bulamaz.

Tarantino tarzı bir komplo hikayesi: ”Jackie Brown”

gorcun | 25 July 2009 16:18

Jackie Brown
Jackie Brown

Quentin Tarantino’nun ”Reservoir Dogs” (Rezervuar Köpekleri) ve ”Pulp Fiction” (Ucuz Roman) filmlerinin başarılarından sonra 1997 yılında çektiği ”Jackie Brown” yönetmenin filmlerinden alışkın olduğumuz gibi yine bir sürü geveze karakterli, nostaljik Amerikan müzikleriyle dolu ve suçluların dünyasında geçen bir film. Jackie Brown, filmin baş aktrisi Pam Grier’e ithafen yapılmış bir film. 70’li yıllardan itibaren sinema ve televizyon dünyasında yer almış Pam Grier’e hayran olan Tarantino, oyuncunun üzerine yazdığı filminin ismini de 1973 yapımlı istismar filmi ”The Friends of Eddie Coyle”de Steven Keats’in oynadığı karakterin adından koymuş.