bildirgec.org

robert downey hakkında tüm yazılar

Due Date (Git Başımdan)

AsetilCoa | 04 August 2010 15:10

Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr.‘dan kaliteli bir komedi bizleri bekliyor. Kadronun güzelliği bununla da sınırlı değil. 3 Aralık’da vizyona girecek filmde Jamie Foxx, Michelle Monaghan, Juliette Lewis gibi oyuncular da var. En iyi komedi dalında ödül alan Hangover‘dan tanıdığımız Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr. çok eğlenceli bir ikili olmuş. Filmin yönetmeni de Hangover’ın da yönetmeni olan, komedinin yeni ustası diye anılan Todd Phillips.

Robert Downey Jr.

gungorayca | 23 July 2008 14:00

robert downey jr
robert downey jr

Gerçek adı Robert John Downey Jr. Olan Amerikalı aktör ve müzisyen, 4 Nisan 1965, New York doğumludur. Underground film yapımcılarından Robert Downey Sr.’nin oğludur.

İlk olarak 5 yaşında babasının Pound adlı filminde kamera karşısındaydı. 1975’de, 20 yaşındayken Saturday Night Live’a katıldı. Bir sezon devam etti. Hollywood’a taşındı. 1987’de James Toback’ın The Pick-up Artist’inde Molly Ringwald ile oynadı. Aynı yıl Julian Wells ile Less Than Zero’da rol aldı. 1992’de Sir Richard Attenborough’un Chaplin adlı filminde Charlie Chaplin’i oynadı. Bu filmdeki performansıyla Oscar‘da En İyi Aktör adayları arasındaydı. 2000 yılında komedi dizisi Ally Mcbeal’de, Ally’nin sevgilisi rolünde konuk oyuncu olarak katıldı. Dizideki performansı ile komedi serisi kategorisinde, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü Golden Globe’da kazandı. Ally McBeal dizi müziklerinde çeşitli şarkıcılarla düetleri ve solo şarkıları bulunmaktadır. En iyi hatırlayabileceğimiz Sting ile Every Breathe You Take adlı şarkıdaki düet olacaktır.