bildirgec.org

protesto hakkında tüm yazılar

Sigarayı Yasasını Çıkarana Git Selam Söyle!

NLPMaster | 30 July 2009 23:06

Sigara Yasağı Kanununa ilginç ve eğlenceli bir tepki
Sigara Yasağı Kanununa ilginç ve eğlenceli bir tepki

“Sigara yasağını çıkarana selam söyle! Yanlış Yapmış”
Manavgat Televizyonu‘nda yer alan habere göre Manavgat Kapalı Çarşı Dernek Başkanı Duran Açıkgöz, sigara yasağını anlatan Manavgat Belediyesi görevlisine böyle tepki gösteriyor:
“Sigara yasağını çıkarana git selam söyle. Yanlış Yapmış.”
Emin Yeşil tarafından Kurgulanan ve Akif Ertuğrul ışık tarafından görüntülenen haber Sahil TV görüntüleri ile Manavgat1.com‘da şöyle yer almış.
Sigara Yasağına İlginç Tepki

Google Yasakla Kendini!

JaAaa | 27 October 2008 22:48

İnternetteki sansürlere karşı yapılan yeni bir protesto.Google Yasakla Kendini! protestosu internetteki yasaklamalara karşı Google ile işbirliği yapılarak Google’nin bir gün boyunca aramalara izin vermemesi ve ekranını karartması.Düşününce zor gibi görünsede tüm internet kullanıcılarını arkalarına alarak yapılabilecek birşey.Projelerinin olumlu sonuçlar vermesi dileklerimle.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

1 Kasım Telekom’a “Dur” Deme Günü

yoknickmick | 25 October 2008 10:03

protesto için yapılmış bir resim
protesto için yapılmış bir resim

Artan fiyatlar, düşük hıza yüksek fiyat, sürekli olarak kesilmeler, kullandığımız hızın verimini alamama vs vs… Bu kadar eksi yönüne rağmen zorunlu olarak kullandığımız Türk Telekom‘a yönelik 1 kasım günü bir protesto başlatılmış ve o gün sabit hatlardan arama yapılmaması amaçlanmış. Bu protesto internet ortamında o kadar yayıldı ki aynı maili onlarca kişiden alanlar var. Gelen mail’in özeti şu şekilde:

DÜŞTEN DE UZAK…

teacher07 | 08 September 2008 16:30

Maaşını aldı, içinde bir telaş, (huzur diyemiyordu) telaş vardı. Yine de eve giderken, çocuklara ayda bir bile olsa tatlı bir şeyler alacağını düşünüp, gülümsemeye benzer yüzü aydınlandı… Cebinde, bir saat bile tamamı kalmayan parasının, kalanının üstüne elini şöyle bir dokundu. Faturalarının bir kısmını ödemişti. Biraz baklava, biraz hurma, biraz da meyve poşetleri elinde, kapının ziline dokundu. Neşeli olmaya çalıştı. Biraz sonra top patlar, iftar olacaktı…Yorgun vücudunu, yıllar önce evlendiklerinde aldıkları, kendi gibi solgun koltuğa bıraktı. Televizyon haberlere başlamıştı. Dinledi, dinledi… Duymaz oldu…