bildirgec.org

otomatik hakkında tüm yazılar

Python ile Otomatik webbrowser acma

gezer33 | 19 May 2011 18:08

Bir ihtiyacimdan dogan arastirmalarim sonucunda buldugum kodlari sizinle de paylasmak istiyorum. Tikla kazan sitelerini hepiniz bilirsiniz. Pek kazandirdiklari soylenemez ama basinda durun tiklayip durmaniz gerekir. Ben de dusundum niye bunu otomatik yapacak bir program yazmayayim dedim. Verecegim kod sunu yapiyor: bir satirda bir link kayitla olacak sekilde linkler kaydedilmis bir txt dosyasindaki linkleri sirayla aciyor 20 saniye bekliyor sonra da diger linki aciyor. Asagidaki kodda linkin linkler.txt isimli bir dosyaya kayitli oldugunu varsayiyoruz. Ben webbrowser olarak chrome kullandigim icin kodu da ona gore yazdim. Python’un portable versiyonunu buradan indirip deneyebilirsiniz.
Python kodlari vermeye diger yazilarimda devam edecegim. Herkse iyi gunler.

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Visual Studio Macro kullanarak projelerin versiyonlarini kontrol etmek

admin | 24 December 2010 09:08

Versiyonlar genellikle karşımıza update veya error reporting makenizmalarını oluştururken çıkmaktadır. Ne yazıkki Visual Studio’da bu işi otomatik yada belirli kurallar dahilinde otomatik hale getirmek için bir makenizma yok.

Bu yazıda bazı Visual Studio Projelerinde versiyonların nerden ayarlandığı, bazı versiyonlama tekniklerini ve versiyonların update için setup projelerinde nasıl kullanılacağı ile ilgili konulara değineceğim. En sonra ise kendi yazdığım, versiyon set etme Visual Studio Macro ‘sunu paylaşacağım.

Version ile ilgili bazı bilgiler:

Kızılötesi Nerf otomatik top, yırtıcı hayvanları da avlayabilir, küçük kızları da…

rbulat | 08 September 2010 14:35

Nerf Vulcan EBF-25
Nerf Vulcan EBF-25

Artık mülkünüze birilerinin dadanmasını önlemek istediğinizde, ister malikâne ister ufak bir oda olsun bütün gün büyük bir silahı tutarak etrafta dolaşmanız gerekmiyor.
Bunun için Rick Prescott‘un geliştirdiği otomatik top, öldürücü bir seçim olmasa bile gayet etkilidir.
Nerf Vulcan EBF-25‘da ateşleme için kısmı ya da tam otomatik modellere kızılötesi takipçi, motor ve pil desteği bulunmakta.
Burada nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

WowWee’nin yeni robotu Roboscooper

sCoRPionTR | 04 August 2010 10:00

WowWee, robotlarına yeni bir tane daha ekledi: Roboscooper. Roboscooper yerdeki ufak nesneleri topluyor.

6 tane AAA pil ile çalışan Roboscooper pilleri bitene kadar yerdeki ufak nesneleri toplayarak arkasındaki bölüme koyuyor. 6 tekerlekli dizaynı sayesinde birçok zeminde sorunsuz olarak çalışabiliyor.

Nesneleri otomatik olarak bulup, kaldırıp arkasındaki bölüme koyan Roboscooper’ı eğer isterseniz uzaktan kumandası ile de kontrol edebiliyorsunuz.

Şu anda ön siparişleri toplanan Roboscooper bu ayın sonuna doğru satışa çıkacak. Fiyatı ise 70$.

Wöhr Multiparker 730 (Otomatik Otopark)

admin | 29 July 2010 12:29

wöhr
wöhr

İnşa ettiği otomatik park sistemleriyle özellikle almanyada ve başka ülkelerde otopark sorununu çözen bir alman firması WÖHR.
Park sistemi tamamiyle otomatik olarak çalışmakta aracınız özel bölmelere taşıyıcı liftlerle yerleştirilmekte. Budapeştede inşa ettikleri multiparker 730 sistemi tam otomatik olduğu gibi şehrin yapısını da bozmamak için yer altına inşa edildi. Videosunu izlediğinizde çok hoşunuza gideceğine eminim. Diğer projelerin videoları

Bu uygulama ile bilgisayarınız özel durumlarda otomatik kapanır

bteoman | 19 July 2010 14:50

Bilgisayarınızı tek başına bırakıp gittiğiniz zamanlar aklınız onda mı kalıyor? Şahsen benim kalıyor. Bilgisayarım açık kaldığı zaman hep birşeyler olacakmış gibi hissederim. Peki belli durumlarda bilgisayar kendiliğinden kapansa nasıl olurdu?

shutdown timer
shutdown timer

Resimdeki uygulama ile bu mümkün. Uygulama ile

  • İşlemci kullanımına ve sıcaklığına göre
  • Ram kullanımınıza göre
  • Ağ kullanımına göre
    bilgisayarı otomatik kapattırabilirsiniz.

Uygulamanın resmi sitesi

VuQube ile siz nerede uydunuz orada!

Beacool | 17 June 2010 09:45

Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti...
Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti…

Çocukluk dönemlerimin yaz tatillerini hatırlıyorum. Her şey dahil çılgınlığının patlamadığı, zenginlerin “yazlık ev” gibi bir lükse sahip olduğu, mütevazi bir yaşam yaşayanlarınsa kısacık tatil zamanlarında pılı pırtıyı toparlayıp ailecek çadırlarla tatile gittiği dönemleri…(devamı yazı sonunda)

Zamanla tatil anlayışları değişip lüksle harmanlandığı dönemde yatlarla tatile çıkanların en büyük dertleri oldu televizyon. Bilakis uydu alışkanlığı edinmiş bir grupsa bu rahatlarını son model yatlarında bulamamanın eksikliğini yaşadılar. Takii bu güne kadar…

VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!
VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!

VuQube VQ3000 Satellite Antenna with Auto Signal Find isimli bu cihazımız nereye giderseniz gidin ve hatta ne halde hareket halinde olursanız olun size izlediğiniz dizileri heryerde uydu kalitesiyle izleme imkanı sunuyor. Aslında buna benzer birkaç çözüm daha önce de üretilmişti ama son kulanıcı için bu fiyata ve bu portatifliğe sahip olanını ben daha önce görmedim.

Satılık Kalaşnikof AK-47!!!

Beacool | 30 March 2010 21:01

Sahibinden, az kullanılmış...
Sahibinden, az kullanılmış…

Küçüklüğümde yağmur yağarken camdan insanlara su tabancasıyla su sıkardım. Şemsiyeleriyle dolaşırken yüzleri ıslananlar gayet şaşırır ama “faili” aramak için bir girişimde bulunmazlardı. Bense yalnız zamanlarımı bu şekilde bir eğlenceye dönüştürürdüm. Ben ve benim yaşıtım olan kişiler için su tabancası gerçekten çok önemli oyuncaklardı. Bugüne kadar birçok çeşidi yapılmasına rağmen hiçbiri şu anda haberini yaptığım kadar ilgimi çekememişti.

Benzemiyormu?
Benzemiyor mu?

Kendisi bir AK-47 (Kalaşnikof, Kalashnikov, Keleş, Counter Strike çılar için B 4-2 ) Rus yapımı otomatik tüfek, kopyası. Aynı onun gibi seri bir şekilde kurbanının üzerine su fışkırtabiliyor. Hem de altmış saniye boyunca aralıksız saniyede dört su kurşunuyla. Ayrıca değiştirilebilir şarjörleriyle bu zevki daha da uzatabiliyor. Aslında farklı bir yaklaşımla kendi paintball alanınızı da bu ürünle (hem de çok daha uzuca) yaratmanı mümkün.

word dosyasında otomatik metin yazdırmak

| 19 March 2010 13:47

arkadaşlar;
word dosyasında örneğin bir isim yazdırmak istiyoruz;
ahmet melek
kısım amiri ” bu iki satırı otomatik yazdırmak için çok basit bir uygulama yapalım.
bir word dosyası açalım ve yukarıda bulunan araçlar sekmesinden otomatik düzeltme seçeneklerine tıklıyoruz. buradan otomatik metin sekmesine tıklıyoruz. word dosyasına yazdığımız ahmet melek
kısım amiri kısmını tamamen seçili hale getiriyor ve otomatik metin sekmesinden listeye ekle butonuna basıyoruz. biz daha sonra bir word dosyasında isim yazmak istediğimizde ilk iki veya üç harfi yazdığımız zaman karşımıza isim ve ünvan kısmı önizleme olarak çıkıyor ve enter tuşuna basarak otomatik yazdırıyoruz. buna benzer sizde örnekler yapabilirsiniz. bir ikincisi ise burada “otomatik düzelt” sekmesi var. burada ise yine isim ve ünvanları yazar iken;
değiştirilen: yerine:
kısımları var. değiştirilen kısıma: aa1, yerine kısmına ise: ahmet melek yazalım. biz daha sonra bir word sayfasında ahmet melek yazmamız gerektiğinde önce; aa1 yazıp enter tuşuna basacağız. karşımıza ahmet melek yazacaktır. sizde daha bir çok örnekler yapabilirsiniz. yararlı bir bilgi sundum ise ne mutlu bana. şimdiden teşekkürler…