bildirgec.org

öner erkan hakkında tüm yazılar

Sinemada sansüre karşı; Kağıt (2010)

queennothing | 27 December 2010 09:45

Plato Film’in kurucusu yapımcı/ yönetmen Sinan Çetin’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği, çekimleri 2010 senesinde tamamlanan sinema filmi “Kağıt”, 2011 başında vizyona girmeye hazırlanıyor. Öner Erkan, Asuman Dabak, Ahmet Mekin, Ayşen Gruda, Zeynep Beşerler, Uğur Bilgin ve Fatoş Seğmen’in rol aldığı 100 dakikalık yapımın fragmanını izlemek için buraya tıklayınız.
Sinemaya gönül vermiş genç ve hevesli bir çocuk olan Emrah, ilk sinema filmini çekmeye hazırlanmaktadır. Gümrükçülükten emekli olan babasının eczacılığa yönlendirdiği Emrah, kendi halinde bir kadın olan annesi Şahane Hanım tarafından rahat bırakılmış, hayatını dilediği gibi yönlendirebileceği söylenmiştir. İlk filmini çekmeye hazırlanıyor dediğimiz Emrah ise babasının kuralcılığını kulak arkası ederek filmi için bütçe oluşturmaya çalışmaktadır. Önce babası tarafından yasaklanan Emrah, çevresi ve devletin sansürüne uğrayınca yılmadan devam edecek, sanatın önünde hiçbir yasağın duramayacağını inatla tekrarlayacaktır.

Bornova Bornova

supertramp35 | 23 October 2009 12:23

Bornova Bornova
Bornova Bornova

46.Uluslararası Altın portakal film festivalinde bu yıl adından ses getiren Bornova Bornova adlı film oldu. En iyi film de dahil olmak üzere 5 dalda ödüle layık görülen filmin çekimleri İzmirin çeşitli semtlerinde ve özellikle bornovada gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini İzmir doğumlu ve BAL mezunu olan İnan Temelkuran‘ın yaptığı filmin çekimleri bornovanın çeşitli semtlerinde ve bornova anadolu lisesinde gerçekleştirildi. Yönetmenin ikinci ciddi çalışması olan yapımda Öner Erkan, Kadir Çermik, Damla Sönmez gibi yetenekli oyuncular rol aldı. Biraz aksiyon biraz psikolojik bir film olan bornova bornova’da abi kardeş gibi büyüyen mahallenin iki delikanlısı askerden döner, işsizlik,arkadaşlık ve aşk gibi konularla uğraşırken birden olaylar farklı boyutlarda gelişir. Fantazi yazarak geçimini sağlayan bir doktora öğrencisininde arkadaşlara dahil olmasıyla işler farklı bir boyut kazanır. Küfürü biraz fazla olan ve sivri bir anlatımın olduğu film kısmen rahatsızlık verebilir. Filmde yaşanan olaylar bir gün içinde gerçekleşmektedir. Amatör yapım severlerin zevkle izleyeceği bir film olduğu söylenebilir.

Fragman ve detaylı bilgi