bildirgec.org

naomi watts hakkında tüm yazılar

Korku Evi; Dream House (2011)

queennothing | 04 October 2011 21:27

Altı defa Oscar’a aday gösterilen yönetmen Jim Sheridan‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Dream House“, 2011 senesinde çekildi. Senaryosu David Loucka tarafından yazılan filmde İngiliz aktör Daniel Craig, Oscar ödüllü aktris Rachel Weisz, başarılı aktris Naomi Watts, Marton Csokas, Claire Geare, Taylor Geare, Elias Koteas, Gregory Smith, Jim Sheridan, Sarah Gadon, Rachel G. Fox, Mark Wilson ve Jonathan Potts rol alıyor. 55 Milyon Dolarlık bütçeyle Kanada’da çekilen “Dream House“da Christian Bale ile Brad Pitt’in rol alması düşünülüyordu ancak en son Craig’de karar kılındı.

J. Edgar (2011)

queennothing | 27 September 2011 21:43

Western sinemasının usta ismi Clint Eastwood, en az oyunculuğu kadar başarılı olan yönetmenliğiyle de Hollywood en önemli isimlerinden biridir. 4 Oscar Ödüllü Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “J. Edgar“, 2011 senesinde çekildi. Senaryosu “Milk”in de senaristi olan Dustin Lance Black tarafından yazılan filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio, Amerikan aktör Armie Hammer, başarılı aktris Naomi Watts, Dermot Mulroney, Josh Lucas, Judi Dench, Jeffrey Donovan ve Lea Thompson gibi isimler rol alıyor. 1924’ten 1972 senesine kadar FBI Başkanı olan J. Edgar Hoover‘in yaşam öyküsünü anlatan film, ülkemizde 2 Mart 2012 tarihinde gösterime girecek. 2009 çıkışlı “Public Enemies” filminde Depp’in canlandırdığı John Dillinger karakterini öldüren kişi olan Hoover’i anlatan yapım, herkes tarafından merakla bekleniyor.

Halka; The Ring (2002)

queennothing | 01 July 2011 21:20

Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) serisinden tanıdığımız Amerika doğumlu sinemacı Gore Verbinski‘nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Ring“, Hollywod korku sinemasına verilmiş önemli eserlerden biridir. Koji Suzuki’nin romanından uyarlanan filmde Oscar adaylığı bulunan İngiliz aktris Naomi Watts, İngiliz aktör Brian Cox, Yeni Zelanda doğumlu aktör Martin Henderson, dört defa Oscar’a aday gösterilen aktris Jane Alexander, Lindsay Frost, Amber Tamblyn, Daveigh Chase, Adam Brody ve Pauley Perrette gibi isimler rol alıyor. 48 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan yapım, Hideo Nakata’nın çektiği 1998 çıkışlı film “Ringu“nun yeniden çevrimidir. DVD kopyası 2 milyondan fazla satan filmde rol alması için Jennifer Connelly, Kate Beckinsale ve Gwyneth Paltrow düşünülmüş. Film, 2005’te “The Ring Two” ile devam etti.

Tank Girl (1995)

queennothing | 07 March 2011 10:22

Jamie Hewlett ile Alan Martin tarafından yaratılan Tank Girl, 1995 senesinde beyazperdeye uyarlandı. “Freddy’s Dead: The Final Nightmare”nin yönetmeni Rachel Talalay tarafından çekilen “Tank Girl“de Lori Petty, Naomi Watts, Ice-T, Iggy Pop, Malcolm McDowell, Jeff Kober, Don Harvey, James Hong ve Ann Cusack gibi isimler rol alıyor.
Kadın filmleri arasında yer aldığını söyleyebileceğimiz bu bilim-kurgu komedisi, bir ‘femme fatale’ örneği olan Tank Girl’ün sisteme nasıl meydan okuduğunu anlatıyor.

You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010)

queennothing | 04 February 2011 10:19

Falcının kadına söylediği en umutlu sözdür; “Uzun boylu esmer bir adamla tanışacaksın”. Geçen ay 80 yaşına basan ve ısrarla kendini yaşlı hissetmediğini belirten Amerikan yönetmenimiz Woody Allen, kısa bir zaman içerisinde çektiği “You Will Meet A Tall Dark Stranger“da fala inanmayan ama falsız da kalamayan insanlardan bahsediyor.

Çekimleri 2010 senesinde, İngiltere’de tamamlanan ve Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde gösterilen filmde İngiliz aktris Naomi Watts, Oscar Ödüllü aktör Anthony Hopkins, Gemma Jones, Pauline Collins, Antonio Banderas, Josh Brolin, “Slumdog Millionaire” ile şöhreti yakalayan Freida Pinto, Ewen Bremner ve Christian McKay gibi isimler rol alıyor.
Umudu falcıda arayanlara, tesadüfleri kadere bağlayanlara, sadece görülmek istenen gerçeklerle yaşayanlara Woody Allenca bir eleştiri olan “You Will Meet a Tall Dark Stranger“, yanlış evliliklere, bitmiş aşklara ve genç sevgililere de değiniyor.

The Painted Veil (2006)

queennothing | 13 December 2010 09:45

John Curran‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Painted Veil” (Duvak), 2006 senesinde vizyona girdi. Somerset Maugham’ın eserinden uyarlanan filmde İngiliz aktris Naomi Watts, Amerikan aktör Edward Norton ve Liev Schreiber rol alıyor. Altın Küre Ödüllü film, 20 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlandı.
1920’lerin İngiltere’sinde geçen film, sosyetik bir ailenin kızı olan Kitty ile doktor Walter Fane çiftinin sevgi, sadakatsizlik ve tutku dolu evliliklerini konu ediniyor.
Geniş fikirli bir kız olan Kitty, verilen bir parti sonrası ailesi tarafından evlendirilmek istendiğini ve damat adayı olarak da partiye davet ettikleri Walter Fane’i seçtiklerini öğrenir. İsyan etse de sonunda genç adamla evlenmeyi kabul eden Kitty, kocasının işi gereği Shaanghai’ye taşınır. Birbirine yabancı olan çift, Çin entrikasına ayak uydurmaya çalışırken, veba, dört bir yanı saracak ve ölüm-kalım savaşı başlayacaktır.

Öte yandan, Charles Townsend adlı genç bir adamla ilişki yaşamaya başlayan Kitty, iç kaos yaşarken, durumu öğrenen Walter ise genç kadının yasak aşkından ayırmaya çalışacaktır.

Kafa Karıştıran Filmler

AsetilCoa | 17 August 2010 17:00

Rüyalar, geriye dönüşler, gelecekten kesitler, gizemli ve sıradışı olaylar. İçinden çıkılamaz senaryolar. İşte böyle filmleri seyretmesi zordur ama keyif verir. Önce kafamızı karıştırır ama filmin sonunda süpriz finallerle ağızlar açık bırakılır. Ve bu filmler hep aklımızın bir köşesinde unutulmazlarımız olarak kalır. Sonunu bilsek de her zaman izlemek keyif verir. Ve mükemmel kurgusuyla hayran bıraktırır. İşte zeki senaristler ve izleyiciyle oynamayı seven yönetmenlerin kafa karıştıran filmleri;


Mulholland Drive (Mulholland çıkmazı)

Eastern Promises (2007)

queennothing | 18 February 2010 16:34

İngiliz sinemacı Steven Knight‘in senaryosunu yazdığı, Kanadalı yönetmen David Cronenberg‘in yönetmenliğini yaptığı 2007 çıkışlı sinema filmi “Eastern Promises” (Şart Vaatleri), ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar’a aday gösterildi. Oscar adaylığı bulunan İngiliz aktris Naomi Watts‘ın başrolünde yer aldığı filmde Manhattan doğumlu aktör Viggo Mortensen, Fransız aktör Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl ve Sinéad Cusack rol alıyor.

Anna, anne ve babasıyla yaşayan genç bir kadındır. Hastahanede ebe olarak görev yapan genç kadın, senelerdir içinde kalan annelik özlemini, geçmişinde yaşadığı bir takım trajik olaylar yüzünden içinde saklamaya devam etmek zorundadır. Hastahende genç bir kızın çocuğunu doğurduktan sonra hayatını kaybetmesinden derin bir şekilde etkilenen Anna, genç kadının ardında bazı sırlaar bıraktığına inanır ve olayı araştırınca bir günce bulur. Güncede, kendisine güzel bir hayat vaadedildiğini, ancak sonrasında büyük bir Rus mafyasının içine karıştırıldığını ve tecavüze uğradığını anlatan cümleleri okuyan Anna, dehşete kapılır ve babasının tutucu tavırlarına aldırmadan olayın peşine düşer.

The Assassination of Richard Nixon (2004)

queennothing | 12 January 2010 09:56

Amerikan sinemacı Niels Mueller‘in yönetmenliğini yaptığı 2004 çıkışlı biyografik yapım “The Assassination of Richard Nixon” (Richard Nixon’a Suikast), yalnız bir adamın, başkanlık yaptığı iki dönemden bu yana önce ABD Halkı, sonrasında tüm dünyanın adından sıkça bahsettiği olaylı Başkan Richard Nixon‘a düzenlemeyi planladığı suikast planını anlatıyor. İki Oscar Ödüllü aktör Sean Penn‘in başrolünde yer aldığı yapımda İngiliz aktris Naomi Watts, Amerikan aktör Don Cheadle, Brad William Henke, Michael Wiincott ve Jack Thompson rol almakta.

Samuel, ofis mobilyaları üreten bir yerde satış görevlisi olarak çalışan, yalnız ve mutsuz bir adamdır. Aşırı dürüst ve bir parça hayalci bir kişiliğe sahip olan 40 yaşındaki Samuel, hayatını kazandığı işinden ‘değerlerini yok ettiği’ gerekçesiyle istifa eder. Ancak, Samuel’in düzenli olarak para göndermekle yükümlü olduğu, ondan boşanmak üzere olan bir karısı vardır; Marie. Samuel’e işten çıktığı için psikolojik baskı uygulayan genç kadının yeni erkek arkadaşı ve günbegün artan yalnızlığı, Samuel’e yepyeni bir fikir verir.