bildirgec.org

motorola hakkında tüm yazılar

En iyi 5 bluetooth kulaklık seti

shane | 06 December 2012 14:22

Bluetooth kulaklık kullananların sayısı giderek artıyor. Bu setler eskiden çok pahalıydı; şimdi daha uygun fiyatlı olanlarını bulmak mümkün. Şurada en iyi 5 bluetooth kulaklık seti listelenmiş:
1. Jawbone Era/Icon
2. Plantronics Voyager Pro/Etc
3. Jabra Cruiser/Extreme/Wave/Halo
4. Motorola Motorkr/S Series/H Series
5. LG HBS700/ToneCruiser/Extreme/Wave/Halo

Patentler petrolün yerini alacak mı?

makustalih | 02 March 2012 18:06

Uzun zamandır internet üzerinden takip ettiğim teknoloji haberlerinde en çok konuşulan konulardan biri “Patent” konusu. O kadar çok konuşulup yazılıp çiziliyor ki, bir çok haber sitesinde yeni bir patent üzerine mahkeme haberi görmek işten değil. Firmalar için durum da çok farklı değil, artık patentler teknoloji firmaları için vazgeçilmez en önemli alan olmuş durumda. Petrolün ilk icadında petrol için gösterilen ilgiye benzer bir ilgi şimdi patentlere gösteriliyor. Patent tarihi çok eski olmasına rağmen eskiden daha az sayıda ve belli ülkelerden yapılan başvurular uluslar arası araneya kayıp, uluslar arası araneda mahkemeler başlayınca işin seyri değişmiş durumda.

Bence patent konusunda geçtiğimiz günlerde iki önemli kırılma noktası yaşandı. Birincisi Google’ın Motorola’yı satın alması. ikincisi ise Çin ile Amerika arasında gitgide artan patent gerginliği.

Tabletlere rakip telefon: Motorola Droid Bionic

FAYA85 | 09 February 2011 10:19

Motorola Droid Bionic
Motorola Droid Bionic

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Motorola ces 2011 fuarında tanıttığı tablet tadındaki yıldızı Motorola Droid Bionic ‘i verizon ile birlikte piyasaya sundu.Verizonun ilk LTE yani 4g telefonu olan cep telefonu4,3 inç QHD (540 x 960) ekranı ile tabletleri aratmıyor ayrıca Adobe Flash ve HTML 5 desteği ile mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

motorola xoom tablet bu da bir ipad killer

nazrdogan | 08 January 2011 11:17

motorola; android honeycomb sürümünü kullanan, xoom adını verdigi tabletini resmen CES fuarında duyurdu. motorola daha önce yayınladıgı bir videoda diger tabletlere atıfta bulunmuş, ipad’in dev bir iphone’a benzedigini ve bugüne kadar çıkan bütün android sürümlerinde tablet destegi olmadıgı için de samsung galaxy tab’ın da sadece büyük bir galaxy s oldugunu söylemiş ve işletim sistemlerinin yetersizligi üzerinde durmuştu

motorola xoom

artık rahatlıkla telefonunuzu denize götürebilirsiniz

nazrdogan | 09 December 2010 10:50

defy
defy

Telefonların her geçen gün daha da büyüdüğü şu günlerde Motorola, Defy adını verdiği yeni kompakt telefonunu tanıttı.
Defy diğer büyük ekranlı telefonların aksine 3.6 inch ekrana ve 112 gram ağırlığa sahip.
Bu telefonu önemli yapan sadece küçük olması değil, aslında en önemli özelliği su ve kum geçirmemesi ve çizilmeye dayanıklı gorilla cam ekrana sahip olması. Ayrıca dış malzemesinin sadece birkaç yeni telefonda bulunan sertleştirilmiş malzemeyle yapılmış olması da dikkat çekici yanlarından biri. Bu özelliğinden dolayı özellikle kirli, ıslak yerlerde çalışanlar için kompakt ve saglam bir seçenek.