bildirgec.org

minimal hakkında tüm yazılar

35 adet Yeni İlham Verici Minimalist Web Sitesi

admin | 03 January 2011 18:41

Oldum olası minimalist site tasarımlarını çok seviyorum. Hatta tüm minimalist tasarımlar ben çok güzel. webdesignledgersitesi 35 adet ilgi çekici minimalist web sitesinin adreslerini vermiş. İçlerince bu da iyi fikirmiş dediğim bir çok site. Eminim sizin de olacaktır. Ve işte o siteler;
Makr Carry Goods

8020 Studio

Shape

Claire Coullon

Republic2

Image Mechanics

The Noble Union

Beğendiyseniz devamı için buraya.

30 adet ilham verici menü tasarımı

dextarus | 25 November 2010 14:17

Menü bir web sitesi için vazgeçilmezdir. Yatay olsun, dikey olsun, minimalist veya sadece düğmelerden oluşsun bir menüde aranan her zaman anlaşılabilir ve ulaşımının kolay olmasıdır.
Bu yazımda ilham veren menüleriyle sitenizi tasarlarken sizlere fikir verebilecek siteleri tanıtacağım.
Cognition

Justdot

büyük anlamlar taşıyan küçük logolar

brkzn | 14 July 2010 11:42

logolar firmaların akılda kalan yüzüdür. büyük firmaların logolarını gördüğümüzde hemen o firmanın isminin aklımıza gelmesi bunun en güzel örneği. pekii aklımızda kalan logolar gerçekten yaratıcı mı ya da gerçekten o firmanın büyüklüğüne yakışıyor mu? birazdan göreceğiniz küçük logocuklar anlamlarını ve amaçlarını o kadar güzel anlatıyorlar ki gördüğünüzde siz de hak vereceksiniz.


bir şeyler eksik sanki?


yürümeyi anlatmak bu olsa gerek.

adım adım.

bütün işleriniz ‘tık’ırında.

korkutur!

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

Renksiz Minimalist Web Tasarımları

angelsdemos | 28 April 2010 09:44

Minimalizm; geniş, karmaşık ve renkli tasarımların aksine tasarımları daha dar ve sade kalıplara sokarak dikkati dağıtmadan odaklamaya çalışan tasarım türüdür. Renksiz olması ise minimalist tasarım sevenlerin daha çok ilgisini çekmektedir. Aşağıdaki minimalist ve renksiz tasarım örneklerini inceleyerek dilerseniz sizde benzer çalışmalarda bulunabilirsiniz. İşte Renksiz Minimalist Web Tasarımları;

Art Directors Club of Europe

Blake Allen Design

Brian Hoff

Web Tasarımcılar için ikon setleri

angelsdemos | 25 February 2010 14:56

Web tasarımında, görsellik öncelikli gelir ve görsellikte de ikonlar öncelikli durumdadırlar. Web sitenizi görsel açıdan renklendirmek ziyaretçilerinizin ilgisini çeker ve bu yolla hitlerinizi artırabilirsiniz. Aşağıdaki ikonları web sitenizde kullanabileceğiniz gibi arşivinizide ekleyebilirsiniz. İşte web tasarımcılar için hazırlanan muhteşem ikon setleri;

Vector Social Media Icons

Vektör halinde 16px ve 32px boyutlarında 50 ikon sosyal medya ikonu. ikonlar png, eps, gif formatlarında. Microsoft, Facebook, MSN, Google, Blogger, Vimeo gibi birçok sosyal medya platformunun ikonu bulunmakta.

Shiny Icons

web 2.0’dan sonra logolar ve ikonlar farklı bir tarz aldılar. 16px, 32px, 64px boyutlarında 20 ikon bulunmakta.

Birbirinden Farklı ikon Setleri

angelsdemos | 05 February 2010 17:21

Web sayfalarında, görsellik yani web tasarımı önemlidir. Kimse kötü hazırlanan herşeyin birbirine karıştığı bir sitede dolaşmak istemez. Web tasarımında ise ikonlar önemlidir. Ne kadar fazla ikon bulunursa görsellik o kadar artar. Aşağıdaki ikonları arşivinize ekleyebileceğiniz gibi tasarımlarınızda da kullanmakta özgürsünüz.

Old Bottle Crowns
(Eski şişe kapağı şeklinde sosyal medya ikonları)

Sketchy Web Icons
(El ile çizilmiş taslak şeklinde ikon seti)

yeniden tasarlanan logolar ve minimalizme yönelim

xerre | 02 December 2009 17:04

bir logonun, hem bir şirketin değeri üzerinde hem de kazanılan veya kazanılacak olan şöhreti üstünde çeşitli etkileri mevcuttur. yeniden tasarlanan bir logo ise farklı sonuçlar doğurabilir. eğer yeniden tasarlanan şirket kimliği (logosu) bir öncekinden daha zayıfsa, markanın çöküşüne zemin hazırlar. fakat eğer logo doğru bir şekilde yeniden tasarlanırsa, şirketin başarıları için yeni kapılar açacaktır.

daha önce şurada da bahsettiğimiz tasarımı yenilenen logolara ek olarak bu bildiride 2009 yılı içinde logolarında yeni düzenlemeler yapan 27 markanın yaptığı değişikliklere yer vereceğiz.

aşağıdaki yeniden tasarlanan logoların çoğunda, gittikçe daha da hızlı yayılan bir akım olan minimalizme doğru bir yönelim mevcut gibi.
sizce de öyle görünmüyor mu?

ps3
ps3
firefox
firefox
msn
msn