bildirgec.org

mancınık hakkında tüm yazılar

Cardapult: Mancınığa Dönüşen Kartvizit

gezgingun | 30 May 2009 14:04

Bir kartvizit ne kadar yaratıcı olabilir ki diyorsanız, bu sitedeki ürün ilginizi çekebilir. Çünkü Bryce Bell’in hazırladığı bu kartvizit amacını fazlasıyla yerine getirirken, ustasının yaratıcılığını da gözler önüne seriyor.

Kaşif Biz!!!

SuBirikintisi | 07 February 2009 10:13

Çoçukken hiç mancınık yaptınız mı? Yoksa siz de benim gibi 2 tane sopa bulup kılıç-kalkan yapıp savaşıp duranlardan mısınız?

İnsanın içinde her zaman küçük bir çocuk vardır derler. Bu çocuk hiç büyümez ancak başka şeylerle bastıtılabilir. İçinizdeki çocuğu ya da kaşif ruhu serbest bırakın. Burada belirtmek gerekir ki mancınık vs. tasarlamak haliyle keşfetmeye ve tasarlamaya meraklı olmayı gerektirir.

Tabii ki bir şeyler ekleyip, farklı bir şeyler yapmadıkça bu pek keşif olmaz ama mancınığın nasıl yapıldığını bilmeden daha farklı bir mancınık(mancınık-remix) tasarlayamazsınız. İşte size bu tarz konularda yardımcı olabilecek bir kaç site:

instructables.com
Mesela burada çok ilginç bir kaykay hazırlanmış..

Şşt buzdolabı! Bi’ bira atsana!?

menguzar | 27 February 2007 11:15

Diyelim ki tam maçın ortasında, ya da Lost’ın en heyecanlı yerinde biranızdan keyifle bir yudum almak istediniz, bir de baktınız ki daha demincek açtığınız kutunun içinde bir damla bile bira kalmamış!

Kalkıp mutfağa gidip dolaptan bira almak bir seçenek. Diğer bir seçenek ise Duke üniversitesinden John Cornwell adlı gencin mükemmel projesi “Bira Mancınıklı Buzdolabı“ndan feyz almak.

Dolap 10 kutuluk bir “şarjöre” ve hedefleme için bir uzaktan kumandaya sahip. Böylece istediğiniz yere nişan alarak biranızı fırlatıp havada yakalayabiliyor, iki yudum bira içeceğim diye yerinizden kalkmak durumunda kalmıyorsunuz.