bildirgec.org

kınama hakkında tüm yazılar

İsrail’i Kınıyoruz!

admin | 31 December 2008 16:07

İsrail'e dur!
İsrail’e dur!

Filistin’i kan gölüne çeviren, bir insanlık ayıbı yaparak resmen bir soykırım gerçekleştiren İsrail’e dünyanın dört bir yanından gelen tepkiler büyüyor! Dünyanın her yerinden sivil savunma örgütleri ve halk çeşitli mitingler ve gösteriler düzenliyor, İsraile destek sağlıyan bazı markaların ürünlerini almıyarak boykot ediyor.Tabi tepkiler sadece mitingler ile sınırlı kalmıyor. İnternet üzerinden yapılan kınama ve protesto girişimleri de oldukca ses getireceğe benziyor. israilikiniyoruz.com da, İsraili kınamak isteyenlerin, imzasını atarak tepkisini ortaya koydukları bir site. Tabi sosyal paylarşım sitelerinde duyarlı insanları oluşturdukları gruplar sayesinde de tepkiler hızla büyüyor. Facebook sitesinde oluşturulan bazı gruplar şu şekilde;
Kahrolsun İsrail Diyenler
İsrail Katliamı
Israel is terrorist ( İsrail soykırım yapıyor. destekleyen şerefsizdir.)
İsrail FİLİSTİN’e her gün ÖLÜM Yağdırıyor Eyy İnsanoğlu Ses Ver! Neredesin?
israil katliamına karşı sessiz ve tepkisiz kalma!(ARKADAŞ LİSTENİ DAVET ET) ve daha onlarcası…

İnternetHaber.com u kınıyorum!

cydoma | 13 June 2007 09:18

Bu haberi manşete taşıyan İnternetHaber sitesi, maşet resmi olarak resimde de görüldüğü üzere açık kaynak ürünü olan Mozilla FireFox‘un logosunu haberle alakasız olarak kullanmıştır.

Hepsi de açık kaynak ürünü olan; PHP ile kodlanmış, Apache sunucu ve MySQL veritabanı kullanan bir web sitesinin bu şekildeki davranışını buradan kınıyorum ve açık kaynak camiasından özür dilemelerini kendilerinden talep ediyorum!

Milli Eğitim’ in 17. Şurası

siyah zeytin | 17 November 2006 20:46

Milli Eğitim Şurası sonuçlandı.

  1. 12 yıllık zorunlu eğitim için prensip kararı alındı.
  2. lise porgramları değiştirilecek.
  3. var olan lise çeşitliliği azaltılacak.
  4. 700 bin YTL’ nin harcandığı şuranın masraflarını TEV ödemiş.
  5. Bakan Çelik, ” Laiklike elden gidiyor ” feryatlarını kınamış. Laiklik ortak paydamızdır, demiş.
  6. Bir de Fransa’ yı kın kın kınamışlar.

İsrail’e Haaretz gazetesinden eleştiri

webci | 03 August 2006 22:01

Aşağıdaki yazı İsrail’de yayınlanan Haaretz adlı gazetenin İsrail’in yaptıklarına eleştirileri
Haaretz gazetesinde bugün yayımlanan yazıda “İsrail halkı şu anki bunalımın çözüm yolunun gösterilmesine ihtiyaç duymaktadır, yerine getirilmeyen boş vaatler duymaya değil” ifadesine yer verildi.

İsrail hükümetinin hiçbir hedefi gerçekleştiremediğini belirten gazete, “Lübnan’daki savaşın hedefi belli değildir, halk hükümetten Hizbullah füzelerinin İsrail kentlerine düşmesini önlemesi için bir yol düşünmesini beklemektedir” diye yazdı.

tin sohbeti azerbaycanda yasaklı

nahnu | 03 August 2006 16:44

azerbaycan’ın politik mizah blogu tin sohbeti azerbaycanda yasaklanmış. “tin bala”nın blogunun kapatılma sebebi cumhurbaşkanı İlham Aliyevin karikatürleri, ailesinin resmleri, politik şiirler, resimler ve mizahi yazıları içermesiymiş.

sınır tanımayan gazeteciler örgütü de olayı “ayıp etmişiniz” diye duyurmuş.

Hocaya saç, küpe dayağı

Kaiser sozE | 14 April 2006 12:59

“Fakültede vize dönemi olduğu için genellikle geç saatlere kadar çalışıyorum. O gün de saat 21.00 sıralarında okuldan çıkıyordum. O sırada çıkışta park etmiş beyaz bir ciptekiler korna çalıp selektör yakmaya başladı. Daha sonra kampusun içinde 2 kişinin dışarıda da 4-5 kişinin beklediğini fark ettim. Tam çıkacakken bir kişi bana ’Bir baksana’ diye seslendi. Durup baktığımda saçımı ve kulağımdaki küpeyi göstererek ’Bu ne böyle’ dedi. ’Ne var?’ dediğimde ise ne olduğunu anlamadan arkadan başıma vuruldu ve bu kişiler ’Burası Gazi, burada o küpeyi takamazsın’ diyerek beni yere düşürüp tekmelemeye başladılar, ardından kaçıp gittiler. Daha sonra hastaneye gittim ve savcılığa başvuruda bulundum.” Bu cümleler Gazi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Remzi Altunpolat’a ait. Gazi Üniversitesinde yaşanan benzeri olayları bilmeyen yoktur. Yıllarca öğrenciler saçları sakkalları yüzünden dövüldü kovalandı. Bunlar yapılırken Ünüvesitedeki öğretim görevlilerinin tepkisi bir yana desteğinden bile söz etmek mümkün. Fakat yılan o kadar çok büyüdüki artık eğitmenini bile sokmaya başladı. Bu da olaya büyük tepki gösteren Ankara’daki 143 öğretim görevlisinin imzasıyla oluşturulan basın metni “Bu çirkin saldırıyı sadece meslektaşımız Altunpolat’a yönelik bir saldırı olarak değil; bilimin, uygarlığın, evrenselliğin, özgürlüğün ve demokrasinin taşıyıcısı olan üniversite kurumuna ve üniversiter özgürlüklere yönelik bir saldırı olarak algılıyor ve kınıyoruz. Bu olayın takipçisi olacağımızı ve üniversitelerde şiddeti tırmandırmak isteyenlere, üniversitelerde şiddetin tırmandırılmasından medet umanlara izin vermeyeceğimizi kamuoyuna bildiririz.” Öğrenciler dövülürken nerdeydiniz diye soramadan edemiyeceğim.