bildirgec.org

kar wai wong hakkında tüm yazılar

Aşkta Tüm Mesele Zamanlamadır; 2046 (2004)

dnz81 | 31 January 2011 12:47

2046’ya giden bütün yolcuların amacı aynıdır; kayıp hatıraları canlandırmak çünkü 2046’da hiçbir şey değişmez. Ancak hiç kimse bunun doğru olup olmadığını bilmez. Çünkü geri dönen hiç olmadı.

Uzakdoğu sineması veya Kar Wai Wong (yönetmen/senarist) denince akla gelen ilk filmlerdendir, 2046. Kar Wai Wong (My Blueberry Nights ile In the Mood for Love filmlerinin yönetmen/senaristi) ve Tony Leung Chiu Wai‘den (In the Mood for Love, Infernal Affairs ve Lust, Caution filmlerinin de başrol oyuncusu) melankolik bir başyapıt.

My Blueberry Nights (Benim Aşk Pastam)

queennothing | 03 May 2008 12:31

Cannes Film Festivali‘nin 2007 açılışını yapan film My Blueberry Nights, ünlü yönetmen Kar Wai Wong‘un çektiği ilk İngilizce film olma özelliğini de taşımaktadır.

Derin bir aşk acısı çeken Elizabeth, gerçek hayatla yüzleşmek zorunda kaldığını anlayınca kırık kalbini onarmak ve tekrar iyi hissetmek için kendine yeni uğraşlar arar. Sürekli gittiği kafede çalışan Jeremy ile aralarında kendilerinin bile fark edemedikleri bir yakınlık doğar ama Elizabeth’in tüm bunlardan uzaklaşmaya ihtiyacı vardır ve rotasını Amerika’ya çevirir.