bildirgec.org

josh brolin hakkında tüm yazılar

You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010)

queennothing | 04 February 2011 10:19

Falcının kadına söylediği en umutlu sözdür; “Uzun boylu esmer bir adamla tanışacaksın”. Geçen ay 80 yaşına basan ve ısrarla kendini yaşlı hissetmediğini belirten Amerikan yönetmenimiz Woody Allen, kısa bir zaman içerisinde çektiği “You Will Meet A Tall Dark Stranger“da fala inanmayan ama falsız da kalamayan insanlardan bahsediyor.

Çekimleri 2010 senesinde, İngiltere’de tamamlanan ve Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde gösterilen filmde İngiliz aktris Naomi Watts, Oscar Ödüllü aktör Anthony Hopkins, Gemma Jones, Pauline Collins, Antonio Banderas, Josh Brolin, “Slumdog Millionaire” ile şöhreti yakalayan Freida Pinto, Ewen Bremner ve Christian McKay gibi isimler rol alıyor.
Umudu falcıda arayanlara, tesadüfleri kadere bağlayanlara, sadece görülmek istenen gerçeklerle yaşayanlara Woody Allenca bir eleştiri olan “You Will Meet a Tall Dark Stranger“, yanlış evliliklere, bitmiş aşklara ve genç sevgililere de değiniyor.

True Grit (2010)

queennothing | 28 December 2010 13:22

Ethan ve Joel Coen kardeşlerin yeni macerası True Grit (İz Peşinde), 2010 yapımı bir western filmi. 2011 başlarında vizyona girmesi beklenen bu iki saatlik yapımda Oscar Ödüllü Amerikan aktör Jeff Bridges, 1970 doğumlu aktör Matt Damon, Amerikan aktör Josh Brolin, Hailee Steinfeld, Paul Rae, Domhnall Gleeson ve Kanadalı aktör Barry Pepper rol alıyor.
Henüz 14’ünde genç bir kız olan Mattie Ross’un babası, vurularak öldürülmüştür. Babasının ölümünü hazmedemeyen küçük kız, intikam alınca huzura kavuşacağına inanmaktadır. Bunun için de babasını öldüren adamı bulması gerekmektedir. Bu konuda Rooster Cogburn’dan yardım isteyen küçük Mattie, babasının katili olan Tom Chaney’i bulup öldürmenin planlarını yaşmaya başlamıştır.

Film Dünyası’ndan Son Haberler #2

JaAaa | 09 July 2010 11:12

  • Ready to Work fiminin yönetmen koltuğuna John Hillcoat oturdu. –henüz film hakkında bilgiler yok

– ^ – Önceki Haberler – ^ –

Woody Allen’ın yeni incisi

queennothing | 29 October 2009 12:03

Usta yönetmen / senarist Woody Allen, 2009’da çıkan “Whatever Works“den sonra 2010 senesinde tamamlayacağını açıkladığı yeni projesinin ismini uzun süredir gizli tutuyordu. Oscar Ödüllü İngiliz aktör Anthony Hopkins, Oscar adaylığı bulunan aktris Naomi Watts, Los Angeles doğumlu aktör Josh Brolin, İspanyol aktör Antonio Banderas, Gemma Jones, “Slumdog Millionaire” ile parlayan aktris Freida Pinto, Ewen Bremner, Jonathan Ryland, Jim Piddock, Lucy Punch, Pauline Collins, Roger Ashton-Griffiths, Eleanor Gecks gibi isimlerden oluşan kadrosuyla, 2010 senesinin merakla beklenen yapımları arasında yerini alan filmin adı; “You Will Meet a Tall, Dark Stranger“.

Melinda and Melinda (2004)

queennothing | 17 August 2009 17:38

Dahi yönetmen Woody Allen‘ın 2004 yılında çıkan sinema filmi “Melinda and Melinda“, Radha Mitchell, Will Ferrell, Amanda Peet, Josh Brolin, Steve Carell, Chiwetel Ejiofor, Chloë Sevigny, Shalom Harlow, Wallace Shawn, Vinessa Shaw gibi isimleri de arkasına alarak, hayata iki farklı yönden bakan trajikomik bir yapım.
Film, bir grup ihtiyarın ‘Melinda’ adında bir karakter yaratıp, farklı hikayeler kurgulamasıyla başlıyor. Melinda için kugulanan acıklı nevrotik tavırların karşısında, Melinda’nın yaşadığı hayatın komik tarafı duruyor.

‘Zavallı Melinda’; filmin histerik tarafı: Kocasını, bir fotoğrafçıyla aldattıktan sonra boşanan Melinda, özgürlüğüne ne kadar düşkün olsa da, hep bağlılık hissiyle yaşayan, sorumluluklarını bir kenara atsa da, üzerinde hep ağırlığını taşıyan bunalımlı bir kadındır. Dengesiz tavırlarıyla tanınan Melinda, sakin bir yapıya sahiptir ve derin bir yalnızlık hissi içerisindedir. Mahkemenin, babasına verdiği kızını almak için uğraşan genç kadın, bir akşam çatkapı arkadaşı Laurel’in evine gelir. Laurel ise, bir süre önce geleceğini bildirmesine rağmen gelmeyen Melinda’nın bu gelişine şaşırmıştır.
İş bulmaya çalışan aktör kocası Lee’nin, yatırım yapmaya hevesli bir takım film yapımcılarını yemeğe davet ettiği akşam çıkagelen Melinda, çiftin evinde kalmaya başlar. Melinda’nın yalnızlığına üzülen Laurel, onu kız arkadaşlarıyla tanıştırır. Kızlar takımı, Melinda’nın erkeklerle tanışması gerektiğine inanır ve plan yaparlar. Bunun üzerine evde müzikli bir davet düzenlenir.

Çizgi roman uyarlaması ”Jonah Hex” afişi göründü!

gorcun | 28 July 2009 11:03

Jonah Hex Poster
Jonah Hex Poster

Son dönemin parlayan Hollywood yıldızı Megan Fox’un başrolde olduğu Western türündeki film ”Jonah Hex”in afişi görücüye çıkarıldı. Aktrisin en son filmi ”Transformers : Revenge of the Fallen”dan sonra başrol oynadığı gerilim filmi ”Jennifer’s Body” 18 Eylül’de seyirciyle buluşacak. 2010 Haziran ayında vizyona girmesi planlanan son filmi ”Jonah Hex”in yönetmeni; ”Horton”, ”Toy Story” (Oyuncak Hikayesi) , ”Monsters Inc” (Sevimli Canavarlar) , ”Finding Nemo” (Kayıp Balık Nemo) gibi animasyonların yapımında görev almış olan Jimmy Hayward. Filmin diğer göze çarpan oyuncuları arasında Josh Brolin, John Malkovich, Michael Shannon, Michael Fassbender ve Will Arnett gibi isimler var. Megan Fox’un Leila rolünde olduğu filmde Jonah Hex rolündeyse Josh Brolin oynuyor. DC çizgi roman karakteri olan Jonah Hex, ilk olarak 1972 yılında All-Star Western çizgi romanında ortaya çıkmış, vahşi batı karakteri olarak biliniyor. 1977 yılında kendi serisini oluşturan çizgi roman 92 bölüm sürmüş. 19. yüzyılın sonlarında geçen filmde ödül avcısı olan Jonah Hex, Voodoo büyücüsü olan Quentin Turnbull’un izini sürüyor. Turnbull’un amacıysa Güney müteffiklerini ölümsüzler ordusuyla birlikte serbest bırakmak. Western’in yanı sıra aksiyon, gerilim ve dram gibi bir çok türe göz kırpan film oldukça merak uyandırıyor. Bu karakter üzerine uyarlanan film bakalım çizgi roman meraklılarını tatmin edecek mi?

Sıradışı bir proje Grindhouse (1) : ”Grindhouse : Planet Terror (Dehşet Gezegeni)”

gorcun | 07 May 2009 09:47

Planet Terror
Planet Terror

Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez’ in birlikte yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Grindhouseprojesinin bir parçası olan Planet Terror (Dehşet Gezegeni) Robert Rodriguez’ in çektiği filmdir. 2007 yılında hayata geçirilen Grindhouse projesi, ismini eskiden Amerika’da çekilen şiddet, seks, çıplaklık dolu 3.sınıf aksiyon filmlerinin ardarda gösterildiği sinema salonlarından alıyor.

Planet Terror
Planet Terror

Tam da bu geleneğe uygun şekilde tüm ayrıntıları ve incelikleriye çekilen iki film Planet Terror (Dehşet Gezegeni) ve Death Proof (Ölüm Geçirmez)‘a türün aynı zamanda hayranı olan yönetmenler tarafından büyük özen gösterilmiş. Planet Terror, Texas’ta eski bir askeri üste Abby (Naveen Andrews) liderliğindeki bir çeteyle, Yüzbaşı Muldoon’ un (Bruce Willis) liderliğindeki askeri grup arasında çıkan çatışmada biyolojik silah olarak tasarlanan bir kaynaktan yayılan gaz sızıntısının şehre yayılması sonucu insanların zombiye benzer yaratıklara dönüşmesini konu alır. Filmde şehre kısa sürede yayılan gazın etkisiyle tüm insanların et yiyen yaratıklara dönüşmesiyle bunlara karşı hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın mücadelesi anlatılır.

Milk

queennothing | 23 February 2009 17:06

Amerika’nın ilk ‘gay’ siyaset adamı Harvey Milk‘in yaşamını anlatan “Milk“, 81. yılında Oscar Ödülleri’nde 8 dalda adaydı.

Eşcinsel olduğu için dışlanan 1930 doğumlu Harvey Milk, kendi deyimiyle ‘bugüne kadar hiçbir şey başaramamıştır‘.

Halk tarafından ‘mahalle baskısı‘na maruz kalan Harvey ve eşcinsel arkadaşları, polis tarafından da sürekli şiddet görmektedir.

No Country For Old Men – Yaşlılara Yer Yok

toz66 | 12 April 2008 17:37

yaşlılara yer yok
yaşlılara yer yok

Kendi başına sakin bir hayat süren ve antilop avcısı olan Moss, bir gün avlanırken eroin kaçakcılığından arta kalmış cesetler, kilolarca eroin ve bir çanta parayla karşılaşır. Eroin ve paraları alan Moss, bunlarla beraber başına çok büyük bir de bela almıştır. Paraları geri almak üzere peşine düşen Chigruh elinde bir oksijen tüpüyle insanların beynini dağıtmaktadır. Bir çanta para Moss’un hayatını tamamen değiştirecektir…

Son zamanların en başarılı senarist ve yönetmenlerinden olan Coen Kardeşler, yalnızca anne karnını ya da aynı odayı değil yönetmenlik koltuğunu da paylaşıyorlar. Filmlerin çoğunda Joel yönetmen, Ethan ise senarist olarak görünmektedir. Son çektikleri No Country For Old Men filmi ile de Oscar’ı 4 dalda kucakladılar. En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek yardımcı oyuncu ve en iyi uyarlama dallarında No Country For Old Men başarılı oldu.