bildirgec.org

infernal affairs hakkında tüm yazılar

Aşkta Tüm Mesele Zamanlamadır; 2046 (2004)

dnz81 | 31 January 2011 12:47

2046’ya giden bütün yolcuların amacı aynıdır; kayıp hatıraları canlandırmak çünkü 2046’da hiçbir şey değişmez. Ancak hiç kimse bunun doğru olup olmadığını bilmez. Çünkü geri dönen hiç olmadı.

Uzakdoğu sineması veya Kar Wai Wong (yönetmen/senarist) denince akla gelen ilk filmlerdendir, 2046. Kar Wai Wong (My Blueberry Nights ile In the Mood for Love filmlerinin yönetmen/senaristi) ve Tony Leung Chiu Wai‘den (In the Mood for Love, Infernal Affairs ve Lust, Caution filmlerinin de başrol oyuncusu) melankolik bir başyapıt.

usta işi yeniden çevrim : the departed

| 26 November 2006 20:49

infernal affairs
the departed

orijinal adı Mou gaan dou(2002) olan , çin’i sallayan ve kendine hatırı sayılır bir seyirci kitlesi edinen infernal affairs‘in yeniden çevrimi (remake) olan the departed‘ın altına imza atan yönetmen, 64’lük italyan delikanlısı martin scorsese‘dan başkası değil.ünlü yönetmenin kendini yeniden bulmaya çalıştığı yapım olarak nitelendirilen filmin oyuncu kadrosu oldukça sağlam.Leonardo DiCaprio, Matt Damon,Mark Wahlberg ve Jack Nicholson gibi isimleri buluşturan yapım 24/11/06 tarihinde yani geçtiğimiz cuma ülkemizde gösterime girdi. suç dünyası ve polis teşkilatı arasındaki köstebek ağlarına dikkatleri çeken yapımı şu sinemalarda izleyebilirsiniz.
büyük ustanın sanatını konuşturduğu the departed (köstebek) belkide bu sefer oscar ödülünü getirir kendisine.
lafı fazla uzatmadan gidin görün derim bu yıldızlar geçidini ve eşsiz sanat eserini.
ama sinemaya gitmeden önce şuradan filmin senaryosuna göz atın,buradan fragmanlarını seyredin ve oradan sinekritiğini okuyun.
herkese iyi seyirler..!

infernal affairs
infernal affairs

not: geri bildirimleri yapmayı unutmayın 😉