bildirgec.org

indirim hakkında tüm yazılar

Akıllı Telefon Savaşları

pilli | 05 May 2012 11:02

Dünyanın en önde gelen teknoloji devlerinden Samsung ve Apple, markaları altında birbirlerinden çok farklı birçok ürüne sahip olmalarının rağmen, özellikle tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar konusunda dünyanın en çok konuşulan rakipleridir hiç şüphesiz. 1993 yılında IBM ile başlayan akıllı telefon yolculuğu, 1998’de Nokia’nın da bu pazara girmesiyle canlanmaya başladı. 2002 yılında RIM firmasının ürettiği BlackBerry 5810 e-mail ve web fonksiyonları sayesinde akıllı telefonları bir üst noktaya taşıdı. Sonunda 2007 yılında, Apple ilk iPhone multitouch işletim sistemini piyasaya sürdü. Marketle ilk kez buluşan bu ürünün multimedya özellikleri tüm kullanıcıları şaşırtmıştı. Ardından Google’ın açık kaynaklı işletim sistemi olan Android bir anda fırtına gibi teknoloji dünyasına yayıldı. Android kullanan ilk gelişmiş telefon ise 2009 yılında Motorola tarafından geliştirildi. İşte bu noktadan sonra akıllı telefon piyasasına Samsung da katıldı. Bir anda alt üst olan bu piyasa, sadece 3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde, içeriğinde multitouch sistemden tuşlu akıllı telefonlara kadar onlarca markanın yüzlerce çeşidini barındırır hale geldi. Piyasada rakipler arttıkça da rekabet artık savaş boyutuna ulaşmıştı. Tabii ki en büyük savaş da akıllı telefon teknolojisinin en büyük öncüleri olan Samsung ve Apple arasında gerçekleşti. Hala süren bu mücadelenin en kanlı yılı hiç süphesiz 2011’di.

Samsung – Apple Arasındaki En Büyük Savaş

Domino’s Lezzetini Tamamla, Kazan!

nuko | 20 December 2011 10:06

Domino’s Pizza kısa süre önce yayına aldığı Lezzeti Tamamla ile dijital mecradaki eğlenceli uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Facebook üzerinde hayata geçirilmiş bir sosyal oyun olan Lezzeti Tamamla’da kullanıcılar; sahip oldukları farklı pizza dilimlerini birbirleri ile değiştirerek tek çeşide tamamlamaya çalışıyorlar.

Oyuna, Domino’s Pizza kutusundaki sekiz farklı pizza dilimi ile başlanıyor. Kullanıcı, değiştirmek istediği dilimi kutusunun kapağında bulunan ‘Değişim Alanı’na bıraktığında oyunda aktif hale gelmiş oluyor ve böylece diğer kullanıcılarla dilimlerini değiştirmeye başlayabiliyor. Değişim işlemleri, tüm kullanıcıların sahip olduğu, Domino’s Pizza Sosu ile yapılıyor. İşlerini şansa bırakmak istemeyenler, yine sos karşılığında, diğer oyuncuların Değişim Alanı’ndaki dilimleri görebiliyor. Soslar her gün yenileniyor ve arkadaş daveti ile artırılabiliyor.

Benzin fiyatlarına ayak uyduralım!

okebye | 05 May 2011 21:00

Benzinciler uygulamasına iPhone uygulamalarını dolaşırken denk geldim ve sizleride aydınlatmak istedim. Bildiğimiz üzere Türkiye’de benzin alabilmek için ufak bir servetiniz olması gerekiyor. Hergün yepyeni bir benzin zammıyla uyanıyoruz ve artık ipin ucu kaçmış durumda. Ancak benim yeni farkına vardığım bir şey varki, oda benzin fiyatlarının her benzincide, her şehirde farklı olması.

ALIŞVERİŞ ÇILGINLARINA MÜJDE

sezzo | 15 March 2011 16:11

İstanbul da yerli ve yabancı alışveriş tutkunları için büyük bir alışveriş festivali düzenlenicek. Bu organizasyonun adı İstanbul Fashion Fest ve 18 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 0 a varan indirimlerle, partiler, defileler, konserler ve gece boyunca alışveriş yapma imkanı ile birçok turist ve yerli tüketiciler için alışveriş daha cazip hale gelecek. 40 gün boyunca İstiklal ve Bağdat caddesi gibi ünlü alışveriş caddeleri renkli görüntülere sahne olacak. Ayrıca birçok alışveriş merkezlerinde de festival kapsamında etkinlikler düzenlenecektir. Bu organizasyon kapsamında 1.5 milyon turistin gelmesi bekleniyor. Her yıl düzenlenmesi planlanan bu festival İstanbulun moda şehri olma yolunda büyük bir adım atılmış olacak. Bu festivalin alışveriş tutkunlarının kaçırmamasını öneririm. Yaz aylarına girerken yeni sezon ürünlerini daha ucuza bulabilme imkanı sağlanacaktır. Daha fazla bilgi için www.istshopfest.com sitesine göz atabilirsiniz… İyi alışverişler..

Memurlara özel indrimli siteler

izofis | 18 February 2011 20:48

Bu günlerde memurlara yönelik bir indirim furyası aldı başını gidiyor.
Memurlar ile alaklı çok çeşitli internet siteleri var fakat indirim yapan siteler biraz az, genelde indirim yapan firmalara yerlerine giderek abone olunuyor bazılarınada interentten abonelik, yada alışveriş yapabiliyorsunuz.
Devletimizin himayesi altında olan memurlarımaza iş yapmak sanırım daha kolay olsa gerek.
Buradan indirim yapan sitelere gidebilirsiniz ;
Kamu pazarı

vodafone cep kamu

YKM İNDİRİM GÜNLERİ

gezginciyim | 23 December 2010 13:44

İnternetten sık alış veriş yapanlar, indirimli ürünlere ulaşmak isteyenler, perakende sektörünün liderlerinden YKM internet sitesini yeniledi ve %50 ye varan indirimler tüketicileri bekliyor.

80 Avantajlı Türk Sitesi

Devrim44 | 09 December 2010 13:00

80 site. hem “avantajlı” hem “türk”.

internet okyanusunda kaybolmadan aradığımız konuya ulaşabilmek için öncelikle arama motorlarını sonra da şuradan buradan duyduğumuz bilgileri kullanıyoruz.

eğer sanal ortamı ticaret veya alışveriş için kullanacaksanız, en çok arayacağınız kelimelerin başında da “avantaj, fırsat, indirim, kampanya, ucuzluk” geliyor.

bu makale internette avantajlı ürün ve hizmet arayanlara, bu ürün ve hizmetlerin hangi modeller altında sunulduğunu anlatan bir derleme çalışmasıdır.

80 Avantajlı Site:

1) Tıklamaya Para Veren Siteler:

Tıklama başına ödeme yapan sitelere kayıt oluyorsunuz, size gönderilen mesajları tıkladıkça para kazanıyorsunuz.

Piyasanın en büyüğü Napolyon (www.napolyon.com). Eski adı “Süperteklif” idi.

2) para iade siteleri:

Para iade siteleri, mağazaları listeliyor, satış olursa mağazadan komisyon alıyor ve bu komisyonu da alışveriş yapan müşterisine ödüyor (yani harcadığının bir bölümünü müşteriye iade ediyor).

Türkiye’de şimdilik sadece 1 tane var; ismi Avantajix (www.avantajix.com).

İndirimler ve kampanylar burada

misterial | 15 October 2010 11:40

Bilindiği gibi vaktimizin çoğunu bilgisayarımızın başında,internetteki yenilikleri,haberleri takip ederek geçiriyoruz.Ben de bu takiplerim sırasında,sizlerinde çok faydalanacağını düşündüğüm bir internet sitesiyle karşılaştım. Hem hediye kazandıran, hem indirim haberlerini sunan hem de markaların kampanyalarından bahseden çok faydalı bir site burası.
….”fırsatvitrini” adını taşıyan bu site alışveriş dünyasının bir çok indirim ve kampayalarından sizleri haberdar ediyor. Haftasonu indirimleri,markaların tanıtım yarışmaları,güncel kampanyalar gibi bir sürü bildiri ayağınıza geliyor. alışveriş-gıda, bilgisayar-elektronik, giyim-ayakkabı ve turizm-seyahat gibi farklı branşlardan istediğinize tıklayıp,bilgi alabiliyor ve o branşla ilgili tüm indirimlerden haberdar olabiliyorsunuz. Televizyon reklamlarının yetişemediği tüm reklamlar bu sitede! mutlaka bir göz atın derim.