bildirgec.org

nuko

8 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Rengarenk Hamurlarla Sen de Kendi Dünyanı Yarat!

nuko | 10 February 2012 09:58

Danino çocukların eğlenerek öğrenmesine yönelik uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Danino web sitesinde yer alan “Kendi Dünyanı Yarat” ile bu kez miniklerin hem hayal güçleri hem de el becerileri gelişiyor.

Yaratıcılığını konuşturmak isteyen minikler, ilk olarak Danino paketlerinden çıkan şifreleri siteye girerek kendilerine sunulan rengarenk hamurlardan ve çeşit çeşit kalıplardan istediklerini seçiyorlar. Amaç, bu kalıp ve hamurları kullanarak en yaratıcı, en güzel manzarayı oluşturmak. Kampanya süresi boyunca, Danino paketlerinde şifrelerin yanı sıra oyun hamurları da yer alacak. Sanal dünyada oluşturduğu şekillerin gerçekleriyle odalarını süslemek isteyenler, uygulama üzerindeki resimler ve detaylı açıklamalar ile bezenmiş “Hamurdan Tarifler” bölümünden faydalanabilirler.

Domino’s Lezzetini Tamamla, Kazan!

nuko | 20 December 2011 10:06

Domino’s Pizza kısa süre önce yayına aldığı Lezzeti Tamamla ile dijital mecradaki eğlenceli uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Facebook üzerinde hayata geçirilmiş bir sosyal oyun olan Lezzeti Tamamla’da kullanıcılar; sahip oldukları farklı pizza dilimlerini birbirleri ile değiştirerek tek çeşide tamamlamaya çalışıyorlar.

Oyuna, Domino’s Pizza kutusundaki sekiz farklı pizza dilimi ile başlanıyor. Kullanıcı, değiştirmek istediği dilimi kutusunun kapağında bulunan ‘Değişim Alanı’na bıraktığında oyunda aktif hale gelmiş oluyor ve böylece diğer kullanıcılarla dilimlerini değiştirmeye başlayabiliyor. Değişim işlemleri, tüm kullanıcıların sahip olduğu, Domino’s Pizza Sosu ile yapılıyor. İşlerini şansa bırakmak istemeyenler, yine sos karşılığında, diğer oyuncuların Değişim Alanı’ndaki dilimleri görebiliyor. Soslar her gün yenileniyor ve arkadaş daveti ile artırılabiliyor.

Bomonti Tarihe Meydan Okumaya Devam Ediyor

nuko | 19 December 2011 16:12

Yılların eskitemediği filmler vardır. Diziler, hatta web dünyasının fenomeni olmuş videolar… Replikleri kelimesi kelimesine ezberlenmiştir ve her hatırlandığında yüzlerde tebessüm oluşturur. Bomonti’nin, yeni projesi Tarihe Meydan Okuyan Sesler’le herkesi eski günleri yad etmeye davet ediyor.

Kullanıcılar, Facebook hesapları ile siteye bağlanarak hafızalarda yer etmiş onlarca repliğe ulaşabiliyor dahası en beğendiklerini bir araya getirerek seçtikleri fon müziği ve ses efektleri eşliğinde kendi eserlerini oluşturabiliyor. Ses dosyaları bilgisayara indirilebiliyor ve cep telefonu melodisi olarak kullanılabiliyor. “Eğlenmek herkesin hakkı” diye düşünenler, eserlerini Facebook ve Twitter profillerinde paylaşarak arkadaşlarının da keyifli dakikalar geçirmesini ve bu eğlenceli uygulamadan haberdar olmasını sağlayabiliyor. Site üzerinden Bomonti Facebook sayfasına da ulaşmak mümkün.

MortgageMania ile Ev Sahibi Olmak Daha Eğlenceli

nuko | 18 October 2011 11:09

MortgageMania

Yapı Kredi, konut kredisinin avantajlarını eğlenceli bir şekilde vurgulamak için binlerce kişinin aynı anda katılıp yarışabileceği kapsamlı bir “Massive Multiplayer” türünde oyun hayata geçirdi.

Daha ilk haftadan 20.000’i aşkın kişinin “ev sahibi” olduğu MortgageMania’da oyuncular; sınırsız bir oyun tahtası üzerinde farklı türden konutları satın alabiliyor, diğer oyunculara satabiliyor ya da kendi konutuna uğrayan oyunculardan kira alabiliyorlar.

Şans kareleri, konut geliştirmeleri ve özel görevlerle de zenginleştirilen ve MortgageMania.com.tr adresinden erişilebilen oyuna kullanıcılar dilerse Facebook hesapları ile de bağlanabiliyor.