bildirgec.org

ilk hakkında tüm yazılar

Kampüs Ağı Sosyal Ağ Gerçek İnsanlar Gerçek Eğlence Hemde Evinizin konforunda :)

kingofbet | 29 July 2011 18:17

Arkadaşlar Kampüs Ağı . Com açıldı. Türkiyenin Ücretsiz ve herkesin Katılabileceği Sosyal ağı.
Mutlaka ziyaret edip bir bakın. bütün paylaşımlar artık Burada üye sayımızda her geçen gün artıyor. oyun mu Oynamak İstiyorsunuz? Yoksa Müzik’mi Dinlemek İstersiniz? Yok ben Resim , video veya Müzik Paylaşacağım mı Diyorsunuz? Hayır ben Blog yazı yazacağım Diyorsanız Hepsi var. İstediğiniz herşeyi Yapabilirsiniz ve tamamen Türkçe….
www.KampusAgi.com

WordPress Yeni Sürümden İlk Görüntüler! (3.0)

55memo55 | 11 May 2010 12:40

Herkes kabul ediyorki Wordpress dünyanın en çok kullanılan bloglama scriptlerinden. Çünkü wordpress basittir, sadedir, kullanımı rahattır, kullanışlıdır, güvenlidir ve hep günceldir.. İşte bizim yazımızda ele alacağımız asıl konusu bu sefer güncellik olacak. Ve bugün (10 Mayıs 2010) sizlere Wordpress’in 3.0 versiyonundan ilk görüntüleri göstereceğim!

İşe Yükleme Sayfasından Başlayalım;

Yeni WP 3.0 Yükleme Sayfası
Yeni WP 3.0 Yükleme Sayfası

Gördüğünüz gibi burada admin şifresini kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcı adınızı sadece “admin” olarak değil istediğiniz gibi değiştirme hakkına da sahipsiniz.

Default Temamız’dan İndex.php;

Default Theme İndex.php
Default Theme İndex.php

Temamız gayet sade ve hoş. Bu temanın adı twentyten olup yapımcısı wordpressmiş. Ama ben bu temayla ilgili şunu söyliyeyim ki yazı boyutuna ve kalitesine aşık olacaksınız benim gözüme çok hoş göründü.

safiye Ali–ilk kadın hekimimiz

nazokiraze | 18 January 2010 16:18

İstanbul’da 1891 (1894 yazar bazı kaynaklar) yılında dünyaya gelen Safiye Ali Osmanlı İmparatorluğun’a çeşitli hizmetlerde bulunmuş bir ailenin kızıdır.Babası Sultan Abdülaziz ve Sultan II. Abdülhamid’in yaverliğini yapmış olan Ali Kırat Paşa annesi ise Mekke Muhafızı Müşir Hacı Emin Paşa’nın kızı Hasene Hanım’dır.(kendisi de Bülent Ecevit’in annesinin teyzesidir)

İlk olarak özel başlayan eğitimi Üsküdar Amerikan Kız Koleji ile devam eden Safiye Balkan Savaşı’nda gördüğü yaralılardan çok etkilenir ve kendine tek bir hedef belirler doktor olmak.

Yaşadığı yıllarda elbette bir kadının tıp fakültesinde okuması ve hekim olması ancak hayal edilebilecek bir fantezidir, çünkü Darülfünun Tıp Fakültesi bayan öğrenci kabul etmemektedir.Belki de Maarif Vekili Şükrü Bey destek olmasa hiçbir zaman Almanya’ya gidip Würzburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptıramayacaktı. Safiye Ali başarıyla bitirir okulunu , kadın ve çocuk hastalıkları üzerine ihtisas yapar. Kurtuluş Savaşı sona ererken o yurduna dönmüş ve işe başlamış olur.

İlişkiden yeterince zevk almayı engelleyen, ama bazı tehlikeleri de ortadan kaldıran bir örümcek ağı…!

| 05 November 2009 09:49

Fransa’daki Padua üniversitesinde 11 yıl Anatomi Kürsüsünün başkanlığını yapmış olan Gabriel Fallopius adında bir profesörün, 1564 yılında bir makale yoluyla; o zamanlar tamamen farklı amaç için kullanılacak olan prezervatifin insanlara tanıtmasıyla bu ilk’in belki de ilk adımını atmış oldu.
Amacı ve denenme sürecindeki tek amaç; ilişki kurdukları kadınlardan enfeksiyon kapma riskini ortadan kaldırmaktı.
Ve daha sonraları bir korunma yöntemi gibi bir işlevinin de olduğu da anlaşılınca, Fransa da kullanımı bir hayli fazlalaştı.
Ve o yıllar yazılan bir mektupta şu cümle geçti: “İlişkiden yeterince zevk almayı engelleyen, ama bazı tehlikeleri de ortadan kaldıran bir örümcek ağı”…!

kingston datatraveler dt200 128gb

schizophrenia13 | 18 June 2009 10:52

kingston datatraveler dt200
kingston datatraveler dt200

kingston dt200 serisinin yeni üyesi dt200 128gb, dünyanın ilk 128gb kapasiteli usb hafızası sıfatını taşıyor. 546$ etiket fiyatına sahip ürününün 32gb ve 64gb modelleri de mevcut.

bazı özellikleri:

  • 70.39mm x 12.52mm x 22.78mm
  • win readyboost
  • 32GB, 64GB, 128GB
  • 0° C – 60° C çalışma sıcaklığı
  • 5 yıl garanti

AKINSOFT Sinema Kulübü Sunar

nethalil | 12 May 2009 14:49

AKINSOFT Sinema Kulübü
AKINSOFT Sinema Kulübü

Türkiye’nin bilişim devi olan AKINSOFT, bu kez ise AKINSOFT Sinema Kulübü projesi ile Sinema Severlerin Cumartesi akşamı 22.30’da Star Tv’de Film Kuşağında yayınlanacak filmleri belirlemesini sağlayacak.Türkiye’de ilk kez halk oylaması ile gerçekleştirilecek olan bu uygulama teknolojinin ve internetin ne derece güçlü olduğunu gösterecek.
Bu siteye girerek ankete katılabilir, o haftanın filmini siz belirleyebilirsiniz…

Parayı kullanan ilk Türk devleti

mehmetbastug94 | 17 February 2009 09:36

Arkadaşlar, herhalde parayı kullanan ilk devletin kim olduğunu pek fazla açıklamaya gerek yoktur, ama yinede kısa bir bilgi vermek istiyorum;

İlk parayı I.Ö. VII. yy da Lidyalılar Anadoludayken bastılar.
Para kağıt icat edilmeden önce, deniz kabuğundan kıymetlii metallere kadar çeşitli mallar değişim aracı olarak kullanıldı.
Para olmadığı zamanlar:
-Para olmadığı zamanlarda ise domates ile biber, patlıcanla havuç vs yakınlarınla değiştirir eğer üretimini sen yapıyorsan gidip pazarda öbür mallarla değişirdin. Ne demişler ”Komşu komşunun külüne muhtaçtır”