bildirgec.org

ikon setleri hakkında tüm yazılar

Sosyal Medya İkon Setleri

angelsdemos | 30 November 2010 09:24

Web sitelerimizi renklendiren ve tam olarak tasarımı oturtan ikonlar artık web tasarımdaki vazgeçilmezlerden biridir. Sosyal medyanın günümüzde popülerleşmesiyle ise sosyal medyaya özel ikon setleri hazırlanmaya başlandı. Aşağıdaki ikonların tümünü web sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzlarda 350 tane sosyal medya ikonu:

Sketchy Social Media Icons

Isometrica (Volume 1): A Free Social Media Icon Set

Picasso: A Free Social Media Icon Set

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

Bloglara özel 5 ikon seti

siriusbee | 17 May 2010 15:12

bloglarının daha özel bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ücretsiz 5 ikon setini paylaşmak istedim. Zaman zaman her blog kullanıcı bu tarz ikon setlerine ihtiyaç duyabiliyor. Arşivinize katmakta fayda var.

Çok şık, profesyonel ve konsept tasarımlara sahip bu ikonları png formatında ve farklı büyüklüklerde ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bazılarının psd ve vektörel dosyalarını da indirerek üzerinde istediğiniz değişikliği yapma imkanınız var.

tasarımlar için temel ikonlar

bakiyyebemolu | 20 April 2010 10:20

tasarım yaparken hem tasarımın şık görünmesini sağlamakk, hem de simgelerle anlaşılabilirliğini arttırmak için ikonlardan faydalanırız. site tasarımında ekstra ikonların dışında genel itibariyle kullanılan ok, konuşma balonu, rss, iletişim gibi temel ikonlara başvurulur. istediğinizde elinizin altında olması gereken uygulamalar için temel ikon setleri:

Basic Set 2

iconSweets

Mini Icons

Free iphone toolbar icons

Glyphish

Splashy Icons

Token

Basic Set

WooFunction

Vaga

Pixelated

Nixus

FAMFAMFAM – Mini

Free web development icons #1

Free web development icons #2

Tango

Led Icon Set

FAMFAMFAM – Silk

Yepyeni 10+ İkon Setleri

siriusbee | 13 April 2010 18:26

Son haftalarda özellikle web tasarım bloglarında yayınlanan yepyeni ücretsiz ikon setlerinden kaliteli ve kullanışlı olanları bir araya getirdim ve sizinle de paylaşmak istedim.

Özellikle de blog ve alışveriş siteleri için oldukça kullanışlı 10+ ikon setlerinden oluşan bu kaynağı ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Social Buzz Icon Pack

Web Tasarım Kaynakları #6

siriusbee | 02 April 2010 11:41

Her hafta düzenli olarak hazırlamaya çalıştığım ücretsiz web tasarım kaynaklarına bu hafta da 6.sı ile devam ediyorum.

Bu hafta da photoshop fırçaları ve actionları, yazı tipleri, ikon setleri, dokular, hazır butonlar, vektörel grafikler ve psd dosyaları web tasarım işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracak.

20+ Çılgın ikon setleri

siriusbee | 24 March 2010 16:30

O kadar fazla ikon seti paylaşılıyorki hangisini takip edeceğimizi şaşırdık gerçekten. Ama bu ikonlar gerçekten çılgın:) Paylaşmamak olmazdı. Kim bunları web sitesinde kullanmaya cesaret eder bilmiyorum ama ben bir gün bu tarz ikonlar kullanabileceğim bir projede yer almak isterdim açıkçası.

20+ çılgın ikon setlerini sizinle de paylaşayım dedim. Arşivinizde bulunsun. Belli mi olur bir gün gerçekten bu ikonlar işinize yarayabilir. tasarım aşamasında da oldukça kaliteli bir işçilik çıkarılmış.

Web Tasarım Kaynakları #4

siriusbee | 22 March 2010 16:45

Düzenli olarak derlemeye çalışıp paylaşıma sunduğum ücretsiz web tasarım kaynaklarına 4.sü ile devam ediyorum. Yaratıcılık ve zaman açısından işinizi kolaylaştıracak ve arşivinizde olması gereken kaynaklarda yine her zamanki gibi yazı tipleri, photoshop fırçaları, dokuları ve actionları, ikon setleri ve daha fazlası bulunuyor.

Peach Sundress Yazı Tipi

Adelle Yazı Tipi

Champagne & Limousines Yazı Tipi

e-ticaret siteleri için ikon setleri

angelsdemos | 22 March 2010 15:59

ikonlar, web tasarımının olmazsa olmazlarıdır.Eğer web sitenizde görselliğe önem veriyor minimalist tasarımların dışında örnekler veriyorsanız tasarımınızı kullandığınız birçok ikon ile pekiştirebilirsiniz.Görselliğin artması kullanıcıları etkiler ve dolayısıyla kullanıcı sayınız artar.E-ticaret sistemleri için hazırlanmış olan aşağıdaki ikon setlerini ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz arşivlerinizde saklayabilirsiniz ;

Chalkwork Payments
(Chalkwork ödeme ikonları)

CSS Globe e-commerce icons
(CSS Globe e-ticaret ikonları)

Money Back Guarantee Icon Set
(Para iadesi ikon seti)

Free eCommerce icons
(Ücretsiz e-ticaret ikonları)