bildirgec.org

grup hakkında tüm yazılar

facebook önemli yeni profil ayarı

ANDER | 18 February 2011 17:48

Facebook’un son günlerde yeni düzenlemelere gitmesi şüphesiz bazı problemleride beraberinde getirdi.
Bu problemlerden biri de profilinizde ki paylaşımlarınızın sadece belli bir arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesi ve aynı şekilde sizde belli arkadaşlarınızın paylaşımlarını görmeniz.

Drupal ile Ücretsiz Arkadaşlık Sitesi

admin | 13 July 2010 11:55

Drupal ile oluşturulmuş Facebook benzeri site.
Drupal ile oluşturulmuş Facebook benzeri site.

Kodaman‘da ki ilk yazım. Onun için kusurlarımı hoş görmenizi istiyorum arkadaşlar. Öncelikle kod kullanarak anlatmayacağımı da bilmenizi isterim. Zira sitede kodlama anlatılmadan yazılan bir çok yazı var.

Drupal, çoğumuzun da bildiği gibi bir içerik yönetim sistemi. Drupal’ın kurulumu, eklenti yüklemesi v.b. ile ilgili kısımları xiackok bizlere burada ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Onun için ben bu kısımları bildiğinizi varsayıyorum.

DrupalDersleri.org ‘tan da drupal ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

*Statusbook
Öncelikle sizin yerinize her şeyi ayarlayan bir elinizin yağda bir elinizin balda olduğu hazır mı hazırcıların eklentisi Statusbook’tan biraz bahsedeyim. Bu eklentiyi pek önerdiğimi söyleyemem. Ama gerçekten hiçbir şey bilmeyenlerin çok beğeneceği bir eklenti. Yukarıda resmini gördüğünüz Facebook benzeri arkadaşlık sitesini bu eklenti ve beraberindeki temayı kullanarak elde edebilirsiniz. İnanmayanlar eklentinin demosunu inceleyebilirler. Statusbook 1.4 sürümünü buradan indirebilirsiniz. Yeni sürümler için bu adresi kontrol etmeyi unutmayın. Eklentinin ayrıntılı tanıtım yazısı burada yer almakta.

*Privatemsg

İşte size drupal ile kurulacak olan arkadaşlık sitesinin olmazsa olmaz, vazgeçilmez özel mesajlaşma eklentisi Privatemsg. Bu eklenti ile bütün üyeler kendi aralarında mesajlaşabilirler. Ayrıca bu eklenti, üyeler yeni mesaj aldıklarında onlara eposta ile, otomatik olarak bildirim yollayabilir. Yine eklenti ile ilgili Türkçe ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

efsanevi bas gitarist Cliff Burton

nazokiraze | 20 May 2010 12:05

Metallica’nın ikinci bas gitaristi Cliff Burton (Clifford Lee Burton) 24 yaşındayken 1986 yılında İsveç konseri dönüşü Titanik misali buz kütlesine çarpan otobüsten fırlayarak otobüsün altına girdikten sonra, ikinci kez vinç halatının kopması sonucu otobüs üzerine düşene kadar hala yaşıyor muydu bilinmez ancak bilinen tek gerçek O’nun ölümünden sonra grubun bir daha eski haline gelmeyeceğiydi. Tur otobüsündeki yatacağı yeri iskambil kağıtları çekerek belirleyen Burton arkadaşı Kirk Hammett ile yer değiştirerek kimilerine göre kaderini belirlemiştir.

10 Şubat 1962 doğumlu Burton’nun anne ve babası birer hippiydi, kendisi de tarzını ailesinden almıştı.Parlamaya başlayan Metallica’da James Hetfield tarafından beğenilmeyen basçı Ron McGovney’e alternatif bulunsa hiç te fena olmayacaktı, Hetfield ve Lars Ulrich tarafından Whiskey A Go Go isimli barda çalarken farkedilen Burton kendisine gruba katılması için yapılan teklifleri geri çevirir, çünkü bulunduğu şehri terk etmek işine gelmez, Lars ve James ne olursa olsun gruba katmayı düşündükleri bu adam için grubun memleketini değiştirmeyi göze alarak San Francisco’ya taşınırlar ve Burton’lu Metallica için zirve kaçınılmaz olur.Orion parçası unutulmazlar arasına girer.(Master of Puppets)

Webmaster Eşyaları 1;

admin | 22 November 2009 11:38

1- Webmaster Domain eşyaları
Meytan’da kullandığım sitelerden birisi , meytan üzerinden web sayfasınızın hitini alexa grafiklerini görüntülemeniz mümkün , sitenizin parasal değerlerinide görmeniz mümkün , ayrıca domaininizin google üzerindeki sıralamasıda var.

Web sayfasının adresi : http://www.meytan.com/

Facebook Grup Davetleri

ZKUD | 31 May 2009 11:31

faceook
faceook

Hepimiz bu sosyal ağa eminim üye olmuşuzdur. Eminim iyi ya da kötü bişeyler paylaşmışızdır bu sosyal ağda. Gerçekten güzel bir yer benimde çok hoşuma gidiyor yeni arkadaşlar,fikirler,videolar ve resimler vs..

Fakat gelelim en önemli mesele olan Gruplar’a. Hergün mantar gibi binlerce grup oluşturuluyor. Bazıları gerçekten çok ilginç ve eğlenceli gruplar olmasına rağmen aynı gruptan hemen bir tane daha oluşturulup kişi listesindeki herkes davet ediliyor. İşte tamda bu noktada benim canım sıkılıyor. Çünkü insan bi süreden sonra yine mi grup daveti gelmiş ya off yeter artık diyesi geliyor.

GROU.PS bizlere göğüs kabarttırıyor!

algoz | 20 April 2009 13:50

kurucusu bir türk olan (emre sokullu), 400 binden fazla üyesi ve türkçe dahil 5 dil desteği bulunan, popüler paylaşım sitelerindeki (fickr, youtube, Del.icio.us, digg, reddit…) aktivitelerinizi ağınıza dahil etmenizi sağlayan, birçok özelliği (forumlar, Wiki, Bloglar, Takvim, Video, Fotoğraf, alt gruplar…) ile kendi sosyal ağınızı/grubunuzu (diy:do-it-yourself social network) ücretsiz olarak kurmanıza imkan tanıyan grou.ps *: ağ yöneticisinin, kullanıcıların eklediği içerikleri puanlamasını ve buna bağlı olarak kullanıcının yetkilerinin genişletilmesini sağlayan ActivityRank Pipelines aracını yayınladı.

Hızlı ve Kolay Chat: TinyChat

dahicocuk | 16 March 2009 15:32

TinyChat
TinyChat

Arkadaşlarınızla online konuşmak isteğinizde Live Messenger, Yahoo IM ya da Gtalk gibi anlık iletişim programları yüklemeniz lazım -ki bu zaman kaybıdır-.

Artık arkadaşlarınızla anlık görüşme yapabilieceğiniz bir internet servisi var. Her tarayıcıda çalışabiliyor TinyCha . TinyChat, Twitter destekler , basit ifadeleri destekler [:D, 🙂 ,:P vb.]. Ayrıca konuşmalarınızı kayıt edebilir, website veya blogunuza ekleyebilirsiniz.