bildirgec.org

gary oldman hakkında tüm yazılar

ROBOCOP ile yeniden

emsvizyon | 10 December 2012 01:22

Hugh Laurie ve Robocop başlığı bir arada 🙂 şaşmamak gerek, dr. house karakteriyle dizideki hastanesinde robocop gibi geziyordu ama bu fotoğraf bu başlık altında o yüzden değil.
Çoğumuzun çocukluk döneminin unutulmaz bilim-kurgusu, adeta vazgeçilmezler arasında olan ROBOCOP, yeniden beyaz perdeye dönüyor. yönetmenliğini José Padilha‘nın yapacağı film’in başrollerinde; Gary Oldman, Joel Kinnaman ( robocop ) ve Samuel L. Jackson yer almakta.

Gel gelelim Hugh Laurie kısmına, son dedikodulara göre nam-ı diğer Dr. House RoboCop’da rol alacak ( muhtemelen kötü adam olacak ) ha bana kalırsa bir filmi daha berbat edecez bari gözde bir oyuncuyla işi kotaralım demiş de olabilirler. 2013’te gösterime girecek olan yeni RoboCop ‘un ilk fragmanını merakla beklemekteyiz… darası, Geleceğe Dönüş’ün başına ( hayııııırrrr….)

Tinker, Tailor, Soldier, Spy (2011)

queennothing | 08 August 2011 17:08

1965, İsveç doğumlu Tomas Alfredson‘u “Låt den rätte komma in” adlı gerilim filminden tanıyoruz. Yönetmenin 2011 senesinde çektiği sinema filmi “Tinker, Tailor, Soldier, Spy“, en az diğer filmleri kadar ses getireceğe benziyor. Esasen John le Carré’nin romanı olan ve 1979 senesinde yayınlanan mini diziden uyarlanan film, İstanbul, Avusturya ve İngiltere’de çekildi. Başrolünde İngiliz aktör Gary Oldman‘ın rol aldığı yapımda Oscar Ödüllü İngiliz aktör Colin Firth, 1977 doğumlu İngiliz aktör Tom Hardy, usta aktör John Hurt, İngiliz aktör Benedict Cumberbatch, Toby Jones, Ciarán Hinds, Stephen Rea, Amanda Fairbank-Hynes, Laura Carmichael, Mark Strong ve Stephen Graham rol alıyor. Filmin tanıtım videosunu buradan seyredebilirsiniz.

Beşinci Güç; The Fifth Element (1997)

queennothing | 10 February 2011 10:20

Leon, Taken gibi yapımlardan tanıdığımız Fransa doğumlu yönetmen Luc Besson‘un çektiği sinema filmi “The Fifth Element” (Beşinci Güç), 1997 senesinde vizyona girdi. Senaryosunu yine Besson’un yazdığı ve 90 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmin çekimleri, İzlanda ve İngiltere’de yapıldı. Filmde Bruce Willis, Gary Oldman, Milla Jovovich, Ian Holm, Luke Perry ve Chris Tucker gibi isimler rol alıyor.

Nolan seriyi tamamlıyor

queennothing | 22 December 2010 10:51

İngiliz yönetmen Christopher Nolan, 2008 senesinde vizyona giren “The Dark Knight” ile oldukça ses getirmişti. 2010 senesinde “Inception” ile olay yaratan yönetmen, Batman Serisi’nin son filmi “The Dark Knight Rises“ı çekmeye hazırlanıyor. ‘Joker’ karakterinin yer almayacağı film için Nolan, Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman ve Michael Caine ile anlaştı.
Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, How I Met Your Mother dizisinin Barney’i Neil Patrick Harris, Johnny Depp, Michael C. Hall gibi isimlerin de konuşulduğu filmde esas kadın için de Naomi Watts, Rachel Weisz, Natalie Portman, Anne Hathaway gibi isimler düşünülüyor. Film, 2012‘de vizyonda.

Basquiat (1996)

queennothing | 28 November 2010 20:11

1951 doğumlu Amerikan sinemacı Julian Schnabel‘in yönetmenliğini yaptığı 1996 çıkışlı sinema filmi “Basquiat“, Amerikan graffiti sanatçısı Jean-Michel Basquiatın hayatını anlatıyor. Filmde Amerikan aktör Jeffrey Wright, Kanadalı aktör Michael Wincott, Porto Rikolu aktör Benicio Del Toro, İngiliz aktris Claire Forlani, İngiliz müzisyen David Bowie, Amerikan aktör Christopher Walken, İngiliz aktör Gary Oldman, Willem Dafoe, Courtney Love ve Parker Posey rol alıyor.
1960 senesinde Brooklyn’de, üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Jean-Michel Basquiat, 19’undayken İngilizce, Fransızca ve İspanyolca’yı akıcı bir şekilde konuşabiliyordu. 18 yaşında alesini terkedip New york’a gelen Basquiat, New York sokaklarında graffiti yapmaya başladı. Müze önlerinde kendi çizimlerini satan genç sanatçı, 1980’lerde Amerika’da tanınmaya başladı.

Otoyol 60 (interstate 60/2002)

ozlavinya | 09 December 2009 12:12

Afişine bakıp da ucuz bir gençlik filmi olduğunu düşünmeyin, afiş kesinlikle yanıltıcı. Başrollerini Gary Oldman, James Marsden ve Amy Smart ‘ın paylaştığı filme pek çok ünlü isim eşlik etmekte (M.J. Fox, Kurt Russell ve pek çok sürpriz).

Müthiş performansları görmek lazım!

Yönetmen, senarist ve yapımcı: Bob Gale
Zaten insan böyle bir senaryo yazarsa; yönetmen olarak, kendisinden başkasına güvenemezdi.

Otoyol60/interstate 60:Episodes of the Road
; haritalarda mevcut olmayan fantastik bir yolda geçiyor. Üniversiteli bir genç, kendisine verilen ve asla açmaması gereken bir paketi kendinden istenen yere ulaştırmak ile görevli, yol boyunca hayata dair kendine dair birçok sorunun yanıtını öğreniyor. Bu yolda ilerlemesini teşvik edici en önemli şey; yolun sonunda, yol boyunca reklam panolarında gördüğü güzel kıza ulaşabilmek.

Uma Thurman

queennothing | 06 October 2009 09:41

Uma Karuna Thurman, Nena Thurman ve Robert Alexander Farrar Thurman’ın ilk çocuğuydu. 29 Nisan 1970 tarihinde, Amerika’da dünyaya gelen Uma‘nın babası Hinduizm Felfesi’nin ilk Batılı temsilcilerindendi ve bu felsefeyi Kolombiya Üniversite’sinde ders olarak göstermekteydi. Anne Nena ise, baba Robert’ın ikinci eşiydi ve eski bir manken olmanın yanısıra, psikoterapist olarak çalışmaktaydı. Babasının ilk evliliğinden dünyaya gelen Taya’nın (1960) dışında, Ganden (1971), Dechen (1973) ve Mipam (1978) adında üç kardeşe sahip olan Uma, doğduğu Boston Eylaeti’nin Massachusetts Kasabası’nda ikamet eden Northfield Mount Herman School ve Amherst Regional Junior High School’da eğitim gördü. 15 yaşında mankenlik yapmaya başlayan Uma, Professional Children’s School’da gördüğü eğitimden sonra Hayao Miyazaki‘nin “Kaze No Tani No Naushika” (Nausicaä of the Valley of the Wind) adlı animasyon yapımında ‘Kushana’ karakterini seslendirerek, sinemaya ilk adını atmış oldu. 1987 yılında Avusturyalı yönetmen Peter Ily Huemer‘in ilk uzun metraj deneyimş olan “Kiss Daddy Goodnight” adlı gerilim filminde (Steve Buscemi ile birlikte) ‘Laura‘ karakterini canlandıran Uma, 1988 yılında Anthony Michael Hall, Robert Downey Jr. ve Seymour Cassel ile birlikte “Johnny Be Good” adlı spor filminde, “The Adventures of Baron Munchausen” adlı fantastik/komedi filminde ve Glenn Close, John Malkovich, Keanu Reeves ve Michelle Pfeiffer‘ın da bulunduğu “Dangerous Liaisons” (film, 3 dalda Oscar Ödülü kazanırken, 4 farklı dalda Oscar adayı oldu) adlı yapımda rol aldı.

The Book of Eli fragmanı yayınlandı!

gorcun | 27 July 2009 09:16

The Book of Eli
The Book of Eli

Kıyamet sonrası (Post Apokaliptik) filmlerin son örneği olan ”The Book of Eli”nin poster ve fragmanları piyasaya çıktı. Amerikan yapımı filmi Albert ve Allen Hughes kardeşler yönetmiş. Kardeşler bu filmle ”From Hell” (Cehennemden Gelen) filminden beri ilk defa biraraya geliyorlar. Oyuncu kadrosunda ise Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis, Jennifer Beals, Ray Stevenson ve Michael Gambon gibi isimler bulunuyor. Güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanların yaşam mücadelesini izleyeceğimiz filmde her zamanki gibi insanlığı kurtaracak biri ortaya çıkıyor. Bu kişi olarak Eli rolünde Denzel Washington rol alıyor. Filmin kötü adamı ise Carnegie rolüyle Gary Oldman. Eli, insanlığı kurtarmak için bir kitabı kullanacak. Meksika’da çekimleri Şubat 2009’da başlayan filmin 2010 Ocak ayında vizyona girmesi planlanıyor. Kıyamet sonrası atmosferiyle merak uyandıran film aksiyon-dram türünde olacak. İşte filmin fragmanı.