bildirgec.org

gallery hakkında tüm yazılar

Ücretsiz Xml-Flash Galeri

ANDER | 10 February 2011 16:06

ücretsiz olarak edinebileceğiniz son derece kullanışlı, kategori sistemli, ilgi çekici xml-flash fotoğraf galerisi…

Demosu için buraya
Ücretsiz indirmek için de buraya tıklamanız yeterli.

Zoom Efektli Galeri: Zoomer Gallery

angelsdemos | 11 October 2010 09:40

Flash benzeri yakınlaşma efekti üzerinden hazırlanan Zoomer Gallery, hoş bir jQuery uygulamasıdır. Etkileyici zoom efekti sayesinde resim boyutunu arttırarak ziyaretçilerinizi etkileyebilir.

3 farklı efekti barındıran Zoomer Gallery‘yi galeri olarak kullanabileceğiniz gibi farklı amaçlar ile de kullanabilirsiniz. İsterseniz sadece bir imaja bu efekti verere çarpıcılığını ortaya koyarsınız veya reklam verenlerinizin reklamlarını farklı şekilde yayınlayabilirsiniz.

Interaktif galeri uygulaması: SlickGallery

angelsdemos | 05 October 2010 09:32

SlickGallery, oldukça kolay kullanılabilen ve birçok özelliği bulunan bir jquery & php galeri uygulamasıdır. Tamamen interaktif olarak hazırlanmış bir galeri uygulaması olan SlickGallery ile resimlerinizi kategorilize edebilir, Slayt gösterileri ile ziyaretçilerinize gösterebilir ve bunun gibi birçok işlemi yönetim panelinden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Slayt gösterisi, atlı karınca modu gibi özellikleri sayesinde ziyaretçilerinizi etkilyebileceğiniz bu uygulama PHP5 & MySQL 4+ üzerinden çalışıyor. Tooltip özelliği sayesinde resimlerin büyük ve normal ölçülerinde görebiliyorsunuz.

Atlı karınca görünümü, küçük resim görünümü ve slayt gösterisi görünümüne sahip SlickGallery, Sürükle ve bırak gibi özelliklere de sahip. Atlı karınca modu sayesinde ziyaretçileriniz resimlerin biraz daha büyük hallerini ve altındaki birçok resmi görebilirken, slaty gösterisi sayesinde ziyaretçilerinze fotoğraflarınızı tek tek gösterebilir ve kararma efekti sayesinde ise ziyaretçilerinizin sadece fotoğrafa yönelmelerini sağlayabilirsiniz.

Micro Gallery ile Yerden Tasarruf Edin

angelsdemos | 17 June 2010 14:47

Web sitenizde içeriğe göre galeri kullanabilir ve farklı görselleri kullanıcılara sunabilirsiniz. Görsel galerinizi başkalarına sunarken yer sıkıntısı çekiyorsanız Micro Image Gallery tam size göre bir jQuery uygulaması. Hem kullanıcılarınızın beğeneceği hem de istediğiniz boyutlarda ve oldukça az yer kaplayan bu eklenti oldukça kullanışlı.

En önemli özelliği oldukça büyük bir yer tasarrufu sağlamak olan bu uygulama ile istediğiniz kadar imaj yayınlayabilirsiniz. Belirli ölçülerdeki boyutunu her zaman koruyan bu eklentide resimlerinizin tümünü sayfalayarak gösterebilir veya tek bir görünüm elde edebilirsiniz.

“Webzibition” artık websitelerinin de bir sergisi var!

dertlius | 07 June 2010 15:38

İlk bakışta ücretsiz “template” sunan bir site gibi duran webzibition, gerçekten çok orjinal özelliklere sahip bir web siteleri galerisi.

Tasarımınıza güveniyorsanız, kendi sitenizi de kaydettirebileceğiniz ‘webzibition’da , mevcut siteler arasında renk ya da layout gibi seçenekler sayesinde filtreleme yapıp sonuçları görebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarımları “I like it” diyerek oylayabilir, ya da dilerseniz sitenin orjinalini “Visit Web Site” diyerek ziyaret edebilirsiniz.

fsgallery ile sıradışı görsel galeriler

angelsdemos | 28 April 2010 12:50

Web sitenizde içeriğinize göre galeri veya benzeri uygulamalar kullanabilirsiniz. Blog veya web sayfanızdaki galeride kendi çalışmalarınızı veya farklı fotoğraflar yayınlayabilirsiniz. Fotoğrafları yayınladığınız galeri uygulamasının birçok kullanışlı özelliği bulunması sizin için de kullanıcılar için de oldukça elverişlidir. FSGallery, jQuery kullanılarak interaktif olarak hazırlanmış eşsiz bir galeri uygulamasıdır.

FSGallery‘nin en önemli özelliği diğer galerilerin aksine yayınladığınız fotoğrafları tüm ekranda yayınlamasıdır.Yeni fotoğraf tıkladığınızda eş zamanlı yükleme özelliği sayesinde yeni sayfa yüklenmeden fotoğrafı aynı sayfada gösterir.

fsgallery ile fotoğraflarınızın tümüne kısa notlar ekleyebilirsiniz. Sol üstte bulunan info (bilgi) butonu sayesinde ziyaretçileriniz fotoğraflar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca sağ üstte bulunan “Arama” (search) özelliği sayesinde galeride fotoğraflarda arama yapabilirler.fsgallery fotoğrafları tam ekrana yansıtırken altta ise diğer fotoğraflar için transparan bir alan bırakmıştır. Eklediğiniz tüm fotoğrafların küçük önizlemesi aşağıda yer alır ve bu fotoğrafların üzerine geldiğinizde tooltip özelliği sayesinde önizleme ekrana gelir.

Yeni tasarımınızı tek seferde tüm css gallery sitelerine gönderin

Nodtveidt | 26 April 2010 17:31

Yeni bir web sitesi tasarımı yaptınız ve tasarımınıza güveniyorsanız, tasarımınızı birkaç css galerisine göndermek isterdiniz. Peki ya tasarımınızı 280’den fazla css galerisine göndermeye ne dersiniz? hem de tonla işlemle uğraşmadan, Tek seferde.

Css Gallery Submission
Css Gallery Submission

CssGallerySubmission.com sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Siteye girdiğimizde çok iyi tasarlanmış bir arayüz bizi karşılıyor. İşleme başlamak için ana sayfadaki “Css Submission” ikonunu hemen sağındaki kutuya sürükleyip bırakıyoruz ve web sitesi sizi yeni tasarımınızın kimlik bilgilerini gireceğiniz form’a yönlendiriyor.

Buraya yeni sitenizin kimin tarafından gönderildiğini, kimin tarafından tasarlandığını, url adresini, açıklamasını ve sitenin tag’lerini girerek en alttaki “start” lilnkine tıklıyoruz.

Microsoft’tan Hayatınızı kolaylaştıracak 5 ücretsiz Yazılım

maniacgeneral | 26 February 2010 10:10

1. bing maps
Google maps’e alternatif. ikisini sizde karşılaştırabilirsiniz. bir sekmeye google maps, bir diğerine bing maps açın ve bir yer ismi ya da adres yazın. taksim – beykoz yazın ve görün.
bing maps’in en can alıcı özelliği bir yerden bir yere nasıl gidileceğini gösteren rotayı;e-posta, cep telefonu ya da gps’e gönderebiliyor olması.
download: bing maps

2. windows live photo gallery
microsoft’un ücretsiz sunduğu bu ürünün rakibi picasa.
Live Photo Galllery nin en önemli silahı ise direk facebook bağlantısı.
facebook eklentisini kurarak fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde yüklemeniz de mümkün. üstelik etiketler de yükleniyor! hem burada, hem facebook‘ta arkadaşlarınızı etiketlemek için tek tek uğraşmanız gerekmiyor.
download: windows live photo gallery

Tasarımcılar için En iyi Logo Galerileri

angelsdemos | 16 February 2010 10:39

Web tasarımı, bazen oldukça zor bir iş olabilir.Bazen ne yapıcağınızı bilmiyor olabilirsiniz.Bu gibi durumlarda farklı tasarımları incelemek herzaman sizin için daha iyi olur.Farklı tasarımlardan esinlenerek benzersiz ve özgün çalışmalarda bulunabilirisiniz.Bu yüzden birçok logo galerisi bulunmakta.Bu galeriler arasındaki yüzlerce logo arasında dolaşarak tasarım gücünüzü arttırabileceğiniz gibi rakiplerinizin de işlerini takip edebilirisiniz.İşte en iyi 12 logo galerisi ;

Creattica

Logo Faves

37 taze jquery resim ve galeri çözümü

admin | 08 January 2010 17:01

bugüne kadar bildirgeç‘te onlarca belki de yüzlerce jquery uygulaması gördünüz. ben de bu yazımda onların, yüzlerin arasına gireceğim. yazımda sadece resim ve resim (fotoğraf) galerileriyle ilgili jquery uygulamalarını tanıtacağım. resimlerin üzerine tıklayarak ayrıntılı bilgi ve indirme sayfalarına ulaşabilirsiniz.
easy slider 1.5
özellikle premium wordpress, joomla temalarından görmeye alışık olduğumuz kayan resim ve içerik eklentisi

örnek
önizlemeli, açıklamalı resim galerisi
haber siteleri ve premium temalarda gördüğümüz içerik galerisi.


örnek
start/stop slider
adından da anlaşıldığı gibi resim, içerik geliyor, duruyor, gidiyor. yine premium temalarda çok görüyoruz bu hadiseyi.


örnek