bildirgec.org

flyer hakkında tüm yazılar

obey

schizophrenia13 | 27 November 2008 08:16

andré the giant has a posse @frank shepard fairey
andré the giant has a posse @frank shepard fairey

frank shepard fairey 1970 yılında güney carolina’da doğmuş, boston’da bulunan institute of contemporary art‘ta eğitim alan fairey, tasarımcı, grafiker, kaykaycı ve çağdaş sanatçı sıfatlarıyla anılıyor ama tanıyanları için o: obey.

obey @frank shepard fairey
obey @frank shepard fairey

rhode island school of design‘de bulunduğu yıllarda çıkartmalara merak salan fairey bir arkadaşına şablon nasıl yapılırı gösterirken örnek imaj olarak kullandığı meksikalı güreşçi andré the giant‘ı çıkartma yapmaya karar verir ve ortaya andré the giant has a posse çıkar, çıkartmalarıyla tüm şehri sarmayı amaçlayan fairey hedefine ulaşır ama bu ona yetmez, çıkartmaları tüm ülkeye yayılmaya başladığınıda ise obey{itaat et} kelimesini çıkartmalarına ekler.

Facebook’ta Yeni Flyer Sistemi

Ege | 23 October 2007 12:26

Facebook‘u duymayan kaldı mı; bilmiyorum. Kısaca açıklamak gerekirse, Yahoo‘nun 2006 yılında bir milyar dolar teklif etmesine rağmen satın alamadığı kadar kazançlı ve tutulan bir tür arkadaşlık sitesi.

Gelelim başlıkta adı geçen yeniliğe. Facebook artık detaylı olarak özelleştirilmiş ve tıklama başına ücrete tabî reklam almaya başladı. Bu yeni sistem sayesinde, örneğin, yirmi ile yirmi üç yaş arasında olan ve balık tutmayı seven Türkleri hedef kitle olarak seçebiliyor ve tıklama başına azami bütçenizi aşmamak suretiyle para ödüyorsunuz.

StockLayouts

Chudo | 24 January 2007 13:48

Broşür, newsletter, postcard, flyer, menü, poster gibi kategorilerden oluşan grafik tasarım template sitesi StockLayouts. Kendi tasarımlarımızı da satma olanağı olsa tam süper olacakmış aslında.