bildirgec.org

fırsat hakkında tüm yazılar

Akıllı Telefon Savaşları

pilli | 05 May 2012 11:02

Dünyanın en önde gelen teknoloji devlerinden Samsung ve Apple, markaları altında birbirlerinden çok farklı birçok ürüne sahip olmalarının rağmen, özellikle tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar konusunda dünyanın en çok konuşulan rakipleridir hiç şüphesiz. 1993 yılında IBM ile başlayan akıllı telefon yolculuğu, 1998’de Nokia’nın da bu pazara girmesiyle canlanmaya başladı. 2002 yılında RIM firmasının ürettiği BlackBerry 5810 e-mail ve web fonksiyonları sayesinde akıllı telefonları bir üst noktaya taşıdı. Sonunda 2007 yılında, Apple ilk iPhone multitouch işletim sistemini piyasaya sürdü. Marketle ilk kez buluşan bu ürünün multimedya özellikleri tüm kullanıcıları şaşırtmıştı. Ardından Google’ın açık kaynaklı işletim sistemi olan Android bir anda fırtına gibi teknoloji dünyasına yayıldı. Android kullanan ilk gelişmiş telefon ise 2009 yılında Motorola tarafından geliştirildi. İşte bu noktadan sonra akıllı telefon piyasasına Samsung da katıldı. Bir anda alt üst olan bu piyasa, sadece 3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde, içeriğinde multitouch sistemden tuşlu akıllı telefonlara kadar onlarca markanın yüzlerce çeşidini barındırır hale geldi. Piyasada rakipler arttıkça da rekabet artık savaş boyutuna ulaşmıştı. Tabii ki en büyük savaş da akıllı telefon teknolojisinin en büyük öncüleri olan Samsung ve Apple arasında gerçekleşti. Hala süren bu mücadelenin en kanlı yılı hiç süphesiz 2011’di.

Samsung – Apple Arasındaki En Büyük Savaş

Atlasjet’le Tatile Uçak Bileti Kazan!

Hanimdudu | 17 August 2011 13:26

Havacılık sektörünün bilinen isimlerinden Atlasjet, Facebook sayfasını bir uygulama ile hayata geçiriyor. Uçuyoruz Atlasjet’le uygulamasına katılıp gitmek istediğiniz tatil yerini seçerek o yer için sloganınızı yazıyorsunuz. En iyi tatil sloganını yazanlar çift kişilik gidiş-dönüş uçak bileti kazanma şansını yakalıyor. Uygulama 23.08.2011 tarihine kadar geçerli.

En iyi sloganı yazarım herkesi de uçağıma toplarım diyorsanız buraya tıklayın.

Hayat Felsefesi

onurr35 | 06 August 2011 23:34

Hayat bir şans kapısıdır.her an yeni olaylar çıkar karşına.olaylar içinde ihtimaller; ihtimaller içinde umutlar; ve umutlar içinde eğer varsa şansı görürsün.çoğunlukla sana bağlıdır şansın var ya da yok olması.çünkü şans fırsattan doğar.
fırsatlar hayatın her anındadır; ama şans herkese görünmez -utangaçtır biraz-, emin olmadan teslim etmez kendini kimseye -yani biraz da güven ister-.kullanılıp atılmayacağını, bir işe yarayacağını, birini mutlu edeceğini bilmek ister.
fırsatları değerlendirebilirsen şans güler yüzüne; değerlendiremezsen şanssız günündesin.
aslında yanlış kararlardır fırsatları yok eden.bazen öyle yanlış kararlar verirsin ki aylarca, yıllarca, belki ömür boyu taşırsın izlerini.pişman olursun, ama son pişmanlık fayda etmez.alışmaya çalışırsın olmaz.

Ne yapacağını bilmeyenler için

hacigandalf | 08 June 2011 14:56

Domainden de anlaşılacağı üzere ne yapacağını bilmeyenlere yol gösteren bir web sitesi daha acabaneyapsak.com.

Acaba Ne Yapsak
Acaba Ne Yapsak

Farklı kategorilerdeki etkinlikleri bir arada görmek mümkün, işi kolaylaştırıyor.

Ayrıca bir dönem tutkumuz olan atari ve amiga oyunlarına da yer vermişler, buradan ulaşabilirsiniz. Diğer etkinlik sitelerinden farklı olarak buraya tıklayarak kendi etkinliğinizi de ekleyebiliyorsunuz (Editör tarafından doğruluğu teyit edilip onaylanıyor.)

DEVLET BABA İŞSİZİN DAYISI OLUYOR

admin | 26 December 2010 00:06

İşsiz olanlar; üniversite mezunları,ev hanımları 18 yaşını bitirmiş bütün herkes.
Artık iş yapmak isteyene devlet karşılıksız yardım ediyor ve hibe kredi veriyor.
Nasılmı?
yazıyı mutlaka okuyun internette bazı uyanıklar bu tip kredileri nasıl alınacağına yönelik işlemleri “hine kredi nasıl alınır” adıyla kitap haline getirerek satıyorlar.
Diyelim ki ev hanımısınız yada üniversiteyi bitirmiş işsizsiniz yada ilkokul yada lise mezunusunuz ne olursanız olun sadece 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli.

YKM İNDİRİM GÜNLERİ

gezginciyim | 23 December 2010 13:44

İnternetten sık alış veriş yapanlar, indirimli ürünlere ulaşmak isteyenler, perakende sektörünün liderlerinden YKM internet sitesini yeniledi ve %50 ye varan indirimler tüketicileri bekliyor.

ÇILGIN İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN

gezginciyim | 22 December 2010 11:27

Vestel, Vestel E-Mağazalarda %70’e varan yıl sonu indirimi başlattı. Evlenecek olanlar eşyalarını değiştirmek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.Kampanya bitince yeni yılda eski fiyatlardan almak zorunda kalırsınız.

YILBAŞINDA KAZANIN

gezginciyim | 21 December 2010 13:09

Yeni yıla girerken herkes şans oyunlarına yöneliyor.Milli piyango bileti almak katılımı en yüksek olanı.Fakat yeni yıla girerken şansımızı farklı çekilişlerde de deneme şansımız var.

Ceple kazan kampanyasına katılmak için cep telefonumuzdan mesaj bölümüne KAZAN yazıp 6999’a gönderiyoruz ücreti ise 2.60 tl. 18 yaşından küçükler katılamıyor. Kampanya katılım 23 ekim 2010 – 31 aralık 2010 tarihleri arasında. Çekiliş ise 12 ocak 2011’de noter huzurunda gerçekleştirilecek.Kazanan talihliler 17-01-2011 tarihli radikal gazetesinde ve www.ceplekazan.com internet adresinde ilan edilecek.
kampayada milpark’tan süper lüks 5 daire,15 adet 2011 model renault fluence ve 80 adet 2000 tl değerinde para yüklükart var. Birden fazla mesaj gönderebilirsiniz ve çekiliş hakkkınızı arttırabilirsiniz.
Fırsatlardan faydalanmak için önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek lazım.Yılbaşı piyangosunda çeyrek biletin 8 tl olduğunu düşünürsek ve katılan kişi sayısını ceple kazan kampanyasında kazanma şansımızın daha yüksek olduğunu düşünüyorum. atılacak 3 mesaj 7.8 tl değerinde ve 3 çekiliş hakkı kazandırıyor.
yeni yılda şanslı ve bol paralı günler hepimizin olsun.….

80 Avantajlı Türk Sitesi

Devrim44 | 09 December 2010 13:00

80 site. hem “avantajlı” hem “türk”.

internet okyanusunda kaybolmadan aradığımız konuya ulaşabilmek için öncelikle arama motorlarını sonra da şuradan buradan duyduğumuz bilgileri kullanıyoruz.

eğer sanal ortamı ticaret veya alışveriş için kullanacaksanız, en çok arayacağınız kelimelerin başında da “avantaj, fırsat, indirim, kampanya, ucuzluk” geliyor.

bu makale internette avantajlı ürün ve hizmet arayanlara, bu ürün ve hizmetlerin hangi modeller altında sunulduğunu anlatan bir derleme çalışmasıdır.

80 Avantajlı Site:

1) Tıklamaya Para Veren Siteler:

Tıklama başına ödeme yapan sitelere kayıt oluyorsunuz, size gönderilen mesajları tıkladıkça para kazanıyorsunuz.

Piyasanın en büyüğü Napolyon (www.napolyon.com). Eski adı “Süperteklif” idi.

2) para iade siteleri:

Para iade siteleri, mağazaları listeliyor, satış olursa mağazadan komisyon alıyor ve bu komisyonu da alışveriş yapan müşterisine ödüyor (yani harcadığının bir bölümünü müşteriye iade ediyor).

Türkiye’de şimdilik sadece 1 tane var; ismi Avantajix (www.avantajix.com).