bildirgec.org

fiberoptik hakkında tüm yazılar

Superonline (Quiknet)’in yeni tarifeleri

BaRY | 29 March 2010 16:35

Bir zamanlar kullanıcıların semtinde görmek istediği logo
Bir zamanlar kullanıcıların semtinde görmek istediği logo

Bir çoğumuzun semtine gelmesi için dört gözle beklediği Superonline servisi olan Quiknet ya da Fiber internet ne yazık ki artık, mevcut kullanıcıları için kabus durumunu almış durumda.

Bu güne kadar üyelerinden;

10 mbit bağlantı 49 TL
20 mbit bağlantı 69 TL
50 mbit bağlantı 99 TL
100 mbit bağlantı 199 TL

tarifesi üzerinden ücret alan Superonline, bu ücretlendirmeyi değiştirdi.Bu durumdan en çok etkilenenler de evindeki bağlantılarını kapatıp, Superonline’a abone olanlar oldu.

Sabotaj mı?

mpvr | 16 October 2007 21:26

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=108920

İnternet Hızındaki Sorun

ergin53 | 02 February 2007 08:06

Turktelekom Logo
Turktelekom Logo

Türk Telekom’dan kötü haber geldi. Türkiye ve Avrupa arasındaki internet iletişimini sağlayan kablonun, Marmara Denizi’ndeki bölümü zarar gördü.

Telekom‘un bu arıza ile ilgili açıklaması ise şöyle; “Türkiyeİtalya arasındaki MEDTÜRK Denizaltı Fiber Optik Kablo Sistemi, 28 Ocak 2007 Pazar günü Marmara denizinde hasara uğramıştır. Uluslararası internet bağlantısının bir bölümünü sağlayan hasar nedeniyle kullanıcı tarafından farkedilebilir bir aksaklık meydana gelmemiş, yaşanması muhtemel kayıpların yedek internet kapasitesinden karşılanması için gerekli önlemler alınmıştır. Arızanın doğası nedeniyle yurt içindeki internet iletişiminde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Söz konusu kablonun onarımı ve arızanın en kısa süre içerisinde giderilmesi için gerekli girişimler başlatılmıştır. “