bildirgec.org

fantastik film hakkında tüm yazılar

The Sorcerer’s Apprentice ( Sihirbazın Çırağı ) – 2010

calemityjane | 18 August 2010 16:33

Orijinal adı The Sorcerer’s Apprentice olan film Türkçeye “Sihirbazın Çırağı” olarak çevrilmiş. Görsel efektlerle bezeli olan film, fantastik konusuyla da ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Film klasik olarak iyilerle kötülerin savaşı üzerine kurulu. Gelmiş geçmiş en iyi büyücü olan Merlin ile insanlığı yok etmek isteyen kötü morganacılar arasındaki savaşta yüce merlincinin (dave stuttler) ortaya çıkışıyla gelişen olayları anlatıyor.

Kudretli (!) Sihirbaz Rincewind geliyor.

Battlehammer | 28 November 2007 06:33

Fantastik Edebiyatın Douglas Adams‘ı diye de bilinen, zeki, şaşırtıcı, tuhaf ve olasılıkları zorlayacak denli komik deha Terry Pratchett‘ın Diskdünya serisinin ilk kitabı Büyünün Rengi, Film haline getiriliyor.

Yine televizyon ekranları için yapılmış diskdünya hikayesi Hogfather‘ı takiben gelen film, fantastik kurgu eserlerinin televizyon ekranı ile imtihanı adına büyük önem taşıyor.

pathfinder 2007

ONALTIKIRKALTI | 12 January 2007 16:55

kristof kolomp amerika’yı keşfetmeden 600 yıl önce yaşananlar… nisan 2007’de vizyona girecek olan pathfinder filminin resmi internet sitesi. açılışa koyulan fragman filmin bir hayli ses getireceğini gösteriyor…